Jump to content

İphone 4 arama da sesİm gİtmİyor acİl yardim!!

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar 4 aydır kullandığım iphone 4 4.0.2 1.59 basebandlı limera1n jb ve unlocklu cihazım geçen hafta arama sırasında sesim karşı tarafa gitmeme problemi çıkardı bazen gidiyor bazen gitmiyor 15 sn gidio sonra gitmiyor gibi daha sonra forumlarda incelediğim kadarı ile limera1n den kaynaklanıyor diye karar kıldım ve sn0wbreeze programı sayesinde 4.2.1 1.59 basebandlı custom yapıp telefonuma yükledim 2 gün sorunsuz konuştum ancak yine aynı problem söz konusu oldu ne arayınca nede aranınca kendi sesim gitmiyor şebeke problemi değil full çekiyor ve sensor problemide değil az buçuk anlıyorum o işlerden ayrıca bu aramada ses gitmeme problemi kulaklıkla konuşurkende oluyor yani mikrafonla alakalı birşey değil tamamen yazılımsal sizden bu konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler acil olarak cvplanırsa malum tel gitti resmen..

Bence cihaz ilk çıkan versiyonlardan ve hatalı üretilen cihazlardan konuşma sürecinde şebeke sorunu yaşanıyor olabilir şebeke nakadar full gostersede Buda Apple in hataya karsı Bir çeşit FW kandırmasi die düşünüyorum tabi yaşanan soruna karsı bir ihtimal verirsek

Bence cihaz ilk çıkan versiyonlardan ve hatalı üretilen cihazlardan konuşma sürecinde şebeke sorunu yaşanıyor olabilir şebeke nakadar full gostersede Buda Apple in hataya karsı Bir çeşit FW kandırmasi die düşünüyorum tabi yaşanan soruna karsı bir ihtimal verirsek

Katılmıyorum. Sorun tamamen limer1an'dan kaynaklanıyor Snow ile 4.2.1. custom yapıp cihazı arkadaşlarında dediği gibi New iPhone olarak tanıtın hiç bir program yüklemeden deneyin.

arkadaşlar yok yaa olmuyor telefon resmen gitti sesim gitmiyor böle dandik bir iş yok ne yapmam lazım tel yurtdışı ama faturası fln var burda apple store fln yardımcı olurmu fikir verin telefonsuz kaldım

Türkiyede Apple Store yok. Ancak aldığınız ülkede bir tanıdığınız varsa gönderebilirsiniz ama çok çok zahmetli bir o kadar da sorunlu bir iş. iPhone tamiri ile uğraşan çok kaliteli servisler var onlar size ücret karşılığı yardımcı olacaktır.

• 11 months later...