Jump to content

Lutfen yardim. Kayit yaptirdim ama hala hattim calismiyor.

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaslar ingiltereden factory unlock lu iphone4 4.2.1 versiyonlu telefon aldim. Orada 2aya yakin kullandim. Sonra gelir gelmez burada kaydettirdim 14martta. Ulkeye girdigimde uzerinde vodafone uk vardi. Ertesi gun turkcellden mikrosim aldim. Ama hala bir ses belirtisi yok. Vodafone uk takinca vodafone tr diyor ama. Lutfen bir yardimci olun.

TURKCELL ile bir görüşün.

birde buradan sorgulama yapın, kayıt olmuş mu olmamış mı diye ? olumlu ise turkcell ile görüşünüz

.:MCKS-Mobil Cihaz Kayt Sistemi:.

Tesekkur ederim. BTK ile Turkcell i aradim. BTK kayitli dedi sonra turkcelli aradim. Turkcell kayitli gozukuyor ama birkac evragin BTKya ulasip onaylanmasi kalmis dedi. Ondan sonra acilir telefonunuz dedi. Turkiyede iste devlet proseduru. Isler baya hizli ilerliyor sagolsunlar.

abiler ablalar yardimci olun. iphone u kiricam simdi. ingiltere apple storedan almistim iphone unlocklu. ingilterede vodafone hat aldim. acaba orada simlock mu yaptilar telefona. anlamadim. Kullanamiyorum sadece vodafone uk takinca aciliyor telefon. digerlerini taktigimda desteklenmeyen sim diyor. lutfen yardim edin.

yok abicim apple store dan aldim icinden hat cikmadi telefonun. acaba orada herife verdim telefonu aktif etsin diye istedi falan. ingilizce oldugu icin tam da anlamadim herifi. unlocklu telefonu simlock mu yapti o arada bilmiyorum ki kafayi yiycem. kendi kendine sim lock mu oldu telefon. :/ unlockda cikmayacak diyorlar. bi de surumdendir diye 4.3 yaptim :(

hımm arkadaşım https://selfsolve.apple.com/GetWarranty.do şu siteye bir gir seri numaranı ve aldığın ülkeyi gir orada vadofone UK yazıorsa unlocklu cihaz ama yazmıyorsa sanırım başka bir sorun var taktıgın turkcell hatla alakalı bişi olabilir başka hatla dene mesela orjinal micro sim fln dene

not: amerida malum at t den alınan cihazlar 200 dolar gibi bi rakama att operatörlerinden simlocku iptal ediliyor vodofone lada bir görüş bakalım şansını dene eğer yukarıdaki sitede vadofone yazıorsa yazmıyorsa başka bişi var

Bunun Vodafone UK neresinde yazmasi lazim. Benimkinde birsey yazmiyor yani ben bulamadim. Zaten microsimi orijinal aldim trcellden. Sim kilitli gibi davraniyor. Biraz arastirdim vodafone takinca oyle yapiyormus sanirim. Kendilerine kitliyorlarmis. Ama orayi arayip actirma olanagi varmis bakalim neler olucak.

Vodafone uk mail atti bana. O hat takilan butun telefonlar kilitleniyormus. Ama Network Unlock Code diye birsey varmis. Kod hazirsa hemen yolluyorlarmis hazir degilse 6 hafta icinde. Ama 20£ olursa hattimin icinde. Iyiki arkadasim var orada yukleticem 20£ bu kilitten kurtulucam bakalim.

Vodafone uk mail atti bana. O hat takilan butun telefonlar kilitleniyormus. Ama Network Unlock Code diye birsey varmis. Kod hazirsa hemen yolluyorlarmis hazir degilse 6 hafta icinde. Ama 20£ olursa hattimin icinde. Iyiki arkadasim var orada yukleticem 20£ bu kilitten kurtulucam bakalim.

Yasal unlock olanağınız varsa hemen yaptırın bu işlemi. Bir ömür boyu unlock derdiniz kalmaz...

Yasal unlock olanağınız varsa hemen yaptırın bu işlemi. Bir ömür boyu unlock derdiniz kalmaz...

Mail attim cevap bekliyorum Vodafone UKden. Zaten alet factory unlocked oldugu icin oyle bir hakkim olmasi dogal gibi duruyor. Attiklari mailde biz kilitledik diyordu. Bakalim mailin cevabini bekliyorum.

Mail attim cevap bekliyorum Vodafone UKden. Zaten alet factory unlocked oldugu icin oyle bir hakkim olmasi dogal gibi duruyor. Attiklari mailde biz kilitledik diyordu. Bakalim mailin cevabini bekliyorum.

Öyle kilitleme söz konusu olamaz.

Siz kesinlikle simlocked almışsınız. Buradan anlaşılan budur...

Öyle kilitleme söz konusu olamaz.

Siz kesinlikle simlocked almışsınız. Buradan anlaşılan budur...

arkadasim bu basina gelmemis olabilir ama Vodafone UK kilitledi telefonu. Ben onlarla mail lestim. Simdi de actilar 20£ yollayinca. Turkcell hattim calismaya basladi yani bugun denedim. Basiniza boyle bir sorun gelirse yardimci olabilirim artik.

Dostum bu senin dediğin zaten simlocklu telefonlar için uygulanan yöntem,parayı veriyorsun telefonun fu oluyor.Forumda konuları mevcut.

Ancak sen baştan fu aldım, kesin eminim falan deyince konuyu buralara geldi.

Kısacası Simlocked telefon almışsın,adamlarda açtılar,geçmiş olsun,güle güle kullan.