Jump to content

Cydia Çöktü Gibi (Sakın Cydelete Kurmayın)

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar şu "Cydelete" denen zımbırtıyı yüklemiştim yüklemez olaydım, MobileLog adlı yazılımı Cydelete ile kaldırdım, sonra bir baktım Iphone'da uyarı verdi, program tam kaldırılamamıştır falan diye, ok deyip Cydia'dan kaldırayım dedim her deneyişimde aşağıdaki hatayı alıyorum artık :(

img0083vv.jpg

Daha kötüsü de artık Cydia'ya her girişimde aşağıdaki 1. resimde yer alan hatayı alıyorum, Forcibly Clear dediğimde ise gene yukarıdaki resimdeki hatayı alıyorum.

img0084mu.th.jpg

Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz, nasıl bir yol izlemeliyim ki Cydia'yı eski haline getirebileyim?

Bu arada belirtmeyli unuttum, hatalı yüklenen MobileLog adlı programı reinstall etmek istediğimde de 1. numaralı resimdeki hatayı alıyorum o yüzden adam gibi kurup da silemiyorum yani :(

Bu da yetmiyormuş gibi başka program yüklemek istesem de gene bu resimdeki hata hep karşıma çıkıyor. :(

Dostlar telefon kötü hale geldi, artık hep Safe Mode'da açılıyor ve Restart etsem de Safe Mode açılıyor.

Şimdi benim versiyonum 4.1 ve ben 4.1'in resmi fw dosyasını indirip Itunes'dan shift ile açarak manuel restore etsem sorunum düzelir mi? Lütfen yardımcı olunuz.

Bu şekilde yaparsam sorunsuz şekilde JB yapabileceğim gene değil mi 4.1 Limerain ile?

Üstad,

Cihazım FU 4.1'di ben Limerain ile JB yapmıştım ve sorunsuz kullanıyordum, yukarıda belirttiğim gibi herşey MobileLog adlı programı Cydelete ile silmek istememle başladı ve tam olarak kaldırılmadı ve Cydia'da her program yüklemek isteyişimde veya mevcut programları kaldırmak isterken hata vermeye başladı, ve bundan sonra telefon sapıttı diyebilirim, restart ettim ve Safe Mode'a almaya başladı ve safe mode'dan çıkmaz oldu.

Olayın özü bu. 10. mesajımdaki 3194 hatasını gidermek için nette birileri Hosts dosyasına 74.208.10.249 gs.apple.com yazın demiş, onu yapıp kaydettim ve tekrar DFU moda alıp restore denedim ama ne yazıkki gene aynı hatayı aldım :(

Cydia'yı yeniden install ederek sorunlu programları Cydia'dan kaldırmış oldum sanırım çünkü Packages altında artık Sbsettings, MobileLog gibi programlar görünmüyor.

Ancak Safe mode da açılıyor telefon hep, yok mu bir el atan, ne yapmam gerek bu nalet olasıca Safe Mod'dan çıkmam için?

Arkadaşlar tekrar selam, 4.1 FU Iphone 4 cihazımın shsh kaydını almıştım, 4.1'i alamamıştım ama geç kaldıgımdan 4.2.1 var ama. Ancak shsh kaydı aldığım makina bir laptop'dı. Yani o dosyalar şu an yazmakta olduğum PC'de yok.

Cydia'dan girdiğim zaman 4.2.1 kaydım görünüyor ancak benim telefonum Safe Mode'da kaldı ve ben 4.2.1'e restore etmek için Şu an bu PC'den Umbrealla'yı kuruyorum ama bu moddayken 4.1 üzerindeki versiyonları göremiyorum sebep nedir? Laptop'daki makinada yer alan shsh dosyalarına mı ihtiyacım var? Aşağıda görebilirsiniz durumu.

adszcsc.jpg

• 5 months later...

sorununuz jailbreak çökmesi .. üzerine direk jb yapın . aynısı ip4 4.2.1 de başıma geldi . tekrar jb yaptım hiçbirşey silinmiyor , fakat cydia yine problem veriyor . bunun tek çaresi restore etmektir .

EDIT : restore etmeden cydia' yı eski haline getirdim .. jb'den sonra ifunbox ile sistem dosyalarına erişerek en son yüklediğim cydia uygulamasının tüm dosyalarını sildim , şu an eski halinde ..

Edited by DarkTurk55