Jump to content

IOS 4.3 - 3GS ipad basebandi icin ultrasn0w fixer sn0wbreeze ile geliyor.

Rate this topic

DKaN

Recommended Posts

IOS 4.3 Sn0wbreeze ile jailbreak yapmis ve ipad baseband (6.15.00) ile unlock etmis kullanicilar icin ultrasn0w fixer geliyor. 3Gs beta versiyonunda gelistirilmis ve basari ile calisiyormus.

>http://www.youtube.com/watch?v=LhuTYSuY8M8

Yakinda bu yontem ile iphone 4 lerinde unlock edilebilecegi iddia ediliyor. Ancak su anda sadece 3GS icin video yayinlanmis. Ve iphone 4 icin herhangi bir belirli tarih bulunmuyor

ultrasn0w+date.png

msft_guy TinyUmbrella nin gelistiricisi tarafindan gelistirilen ultrasn0w fixer in su anda test asamasinda oldugunu ve yarin paylasilacagini belirtiliyor.

iH8sn0w Twitter

Edited by DKaN

Tamamda bu video da sadece 4.3 de sn0wbreeze beta kurupda unlock çalışmayanlar için çıkacak fix den bahsetmiyor mu ? 06.15 için kaynak neresi ?

en yukarda ayni link var.

Ultrasn0w fixer will be able to unlock iPhone 3GS running iOS 4.3 which has previously unlocked via iPad baseband 6.15.00

Burda boyle bir ifade kullanilmis ona istinaden yazdim.

ya bnm merk ettgm 3gs 5.. bb lıler unlock mu yapıyor

5xx bb desteklediğini sanmıyorum. 4.2.1 ios 6.15 bb ultrasn0w 1.2 ile UL oluyordu. 6.15 bb 4.3 ios ile değimez sanırım. Yani ultrasn0w'u 6.15 bbli cihazlarda kullanılan ultrasn0w'u ios 4.3 ios un tekrar düzenlemişler sanırım.

Edited by endorphine

en yukarda ayni link var.

Burda boyle bir ifade kullanilmis ona istinaden yazdim.

Yani videoda onunla ilgili birşey duydum o yüzden sordum. Videodan birkaç yerden anladığım iOS 4.3 e customle geçenlerde unlock çalışmıyordu baseband uysa bile o sorunu düzeltmişler. Ancak tabi anlamadığım yerlerde oldu ing müthiş değil :D

Yani videoda onunla ilgili birşey duydum o yüzden sordum. Videodan birkaç yerden anladığım iOS 4.3 e customle geçenlerde unlock çalışmıyordu baseband uysa bile o sorunu düzeltmişler. Ancak tabi anlamadığım yerlerde oldu ing müthiş değil :D

Benimde mukemmel degilde iste idare ettigi kadar goturuyoruz. Boyle ugrasa ugrasa gelisiyor :D :D videoda senin dedigin gibi unlock edilemedigini soyluyor. Ama gorunen o ki bi downgrade var.. Bakalim yarin paylasacakmis oyle tweet atti.

ustacim benim anlamadigim nokta benim bb 6.15.00 bu 4.3 u yukledigimde degisecekmi

Simdi soyle bir durum var ki. Soylenilenlere gore 6.15.00 basebandina gecenler orjinal firmware yukliyemiyorlar. Yani itunes ile update yapamiyorsunuz. O yuzden costum firmware kullanmaniz gerekiyor. Ben bile su anda 4.2.1 de bekliyorum. 4.3 jailbreak ciksin bende ipad basebandina gecicem. Diger turlu costum firmware falan ugrasmasi daha zor ve bu islemin geri donusu olmadigindan dolayi temkinli olmaya calisiyorum. Yoksa dunden 6.15 e gecmeye hazirim. bir bucuk aydir bekliyorum. Bakalim sonuc ne olcak.

Sadece gps sorunlu değil galiba 6.15'de. Şebeke gidip gelmesi yada zayıflaması. Şarj süresinin kısalması vb. Yoksa sırf gps olsa ben çoktan geçerdim 6.15'e. Gerçi iphone'un gps'i bendeki navitech gps gibi nokta atışı yapamıyor niyeyse. Bulunduğum konum bir bakıyorum doğru bir bakıyorum karşı apartmadayım :) .