Jump to content

4.3 ve 4.3.1 Tethered Jailbreak / Windows / Sn0wbreeze

Rate this topic

Anchen

Recommended Posts

Ba_l_ks_z-3.png

Uyarılar

Bu kısmı mutlaka okuyunuz. Uyumlu cihazım bulunmadığından deneme imkanım olmamıştır.

1ylcox.gifBu yöntem tethered jailbreak yapmaktadır. Cihaz kapandığında açmak için bilgisayara bağlayıp iBooty ile başlatmanız gerekmektedir.

1ylcox.gifBasebandi 01.59.00 / 04.26.08 / 05.11.07 / 05.12.01 / 05.13.04 / 06.15.00 olup Ultrasn0w kullananlar 2.3b4 den itibaren kullanabilir. Ultrasn0w sorunu düzeltilmiştir.

Desteklediği Cihazlar

1ylcox.gifiPhone 3G

1ylcox.gifiPhone 4

1ylcox.gifiPod Touch 3G

1ylcox.gifiPod Touch 4G

1ylcox.gifiPad

Desteklediği Firmware

1ylcox.gif4.3

Download

Dosya Adı : sn0wbreeze-v2.3b4.rar

Dosya Boyutu : 14.35MB

MediaFire | DuckLoad | NetLoad | Multiupload

Resimli Anlatım : Custom Firmware Nasıl Yaratılır ?

1.adım : Sn0wbreeze i çalıştırıyoruz.

30tkk7r.jpg

23ifnth.jpg

• İlk çıkan uyarı penceresini "OK" diyip geçiyoruz. Eğer yeni sürümü kontrol etmek isterseniz sn0wbreeze 2.3 BETA adresini kullanınız. Check For Updates butonu bu sürümde devre dışıdır.

2ebztoh.jpg

• Sonrasında açılan Credits penceresini de "Close Credits" diyerek kapatıyoruz.

6ycgpe.jpg

• Gördüğünüz gibi programın ana ekranında beta olması sebebiyle uyarılar yer almakadır. bize mavi ok şeklindeki devam butonuyla devam edeceğiz ancak ben uyarıları yeniliyim. Bu bir tethered jailbreaktir ve 2.3b4 ile ultran0w çalışır hale gelmiştir.

oa0nj6.jpg

2.adım : Bu kısımda "Browse" butonuna basıcağız ve ardından açılan pencerede cihazımıza ait orjinal 4.3 firmware dosyasını seçeceğiz.

10ofjgy.jpg

sqleth.jpg

• Aşağıda gösterdiğim "Drag an IPSW into me!" yazan yere Browse butonuna basıp ipsw seçemk yerine IPSW sürüklediğiniz zaman aynı şlem yapmaktadır. Ancka bende hiç bir zaman çalışmadı bu :D .

2i9nmom.jpg

• Aşağıda gösterdiğim "IPSWs can be downloaded by clicking here!" here yazısına tıkladığınız zaman orjinal firmwareleri indirebileceğiniz bir siteye yönlendirmektedir.

168x3pj.jpg

3.adım : "Aç" penceresi açıldı ve bu pencerede cihazımıza ait orjinal 4.3 firmware dosyasını seçeceğiz. Ben iPhone 4 e ait 4.3 ipsw sini seçtim.

169nvw8.jpg

• Sonrasında program ipsw yi doğrulyana kadar bekliyoruz.

2v1uvjb.jpg

• Ve program ipsw mizi doğruladı şimdi devam ediyoruz.

9iznea.jpg

4.adım : Şimdi sn0wbreeze karşımıza 3 tane seçenek sundu. ben bu anlatımda expert mode u seçeceğim önerimde bu modedur. Bu seçenekler hakkında ;

1ylcox.gifBaseband Preservation Moda : Bu mod sadece cihazınızın basebandini korur. Jailbreak yada herhangi bir başka işlem yapmaz.

1ylcox.gifSimple Mode : Programı yapan iH8sn0w un öncden kendi ayarlarına göre custom ipsw yaratır bu bilmeyenler için önerilir ancak bence programda hiçbir zorluk yoktur o yüzden expert mode u kullanınız.

1ylcox.gifExpert Mode : Expert Mode size kendi istekleriniz doğrultusunda bir custom ipsw hazırlanma imkanı sunar.

154y0y8.jpg

5.adım : "General" seçeneğini seçip devam ediyoruz.

1zx1sea.jpg

11twefc.jpg

293vf2c.jpg

6.adım : Ve general sekmesinde ayarlayabileceğimiz seçenekler önümüzde. Seçeneklerin açıklamaları ;

1ylcox.gifEnable Battery-Percentage : Pil yüzdesi özelliği Apple tarafından sağlanmayan cihazlara bu özelliği ekler.

1ylcox.gifEnable Gestures Menu : Gestures özelliklerini ayarlar kısmına ekleyerek size bu özelliği kullanma imkanı sağlar.

1ylcox.gifActivate The iPhone [Hacktivate] : Yurt dışından alınan cihazlar genelde aktivasyon yapamazlar. Bu seçeneği işaretlerseniz cihazınız custom fw yükledikten sonra aktifleşecektir.

1ylcox.gifInstall SSH : SSH özelliğini yükleyerek cihazın bu özellik yüklü gelmesini sağlar.

1ylcox.gifInstall *working* MobileSubstrate : MobileSubstrate 4.3 deki ASLR sistemi yüzünden çalışmıyordu sn0wbreeze bu önemli eklentinin çalışan versiyonu bu seçenek işaretli olursa yüklemektedir.

14avnk2.jpg

7.adım : "Select Packages" sekmesinde eğer elinizde bir deb dosyası var ve bunu ipswnize eklemek istetenler içindir.

i2otuf.jpg

• Bunu yapmak için önce "Browse" butonuna basıyoruz ve açılan pencereden deb dosyamızı seçiyoruz.

1oqdrb.jpg

8.adım : "Download Packages" sekmesinde yukardaki çubuktan seçtiğiniz sourcedeki bir uygulamayı indirip ekleyebilirsiniz.

1zmgjdh.jpg

• Bunu yapmak için önce sourcelerin yazılı olduğu yerden istediğiniz source u seçiniz.

s1ubme.jpg

• Daha sonra refresh butonuna basarsanız sourcedeki uygulamalar listelenecektir.

2ag3qsg.jpg

• İstediğiniz uygulamayı seçip "Download" butonuna basarsanız deb dosya inidirilip custom fw nize eklenecektir.

9.adım : "Manage Sources" kısmında "Download Packages" sekmesi için eklemek istediğiniz sourceleri ekleyebilirsiniz.

2isut6g.jpg

10.adım : "Build IPSW" seçeneği seçip devam ediyoruz.

2jdg8et.jpg

3355sfn.jpg

11.adım : IPSW dosyası yaratılırken bekliyoruz.

beyqhk.jpg

12.adım : IPSW dosyası yaratılınca program başarıyla yaratıldığına ve bu jailbreakin tethered olduğuna dair mesaj gösteriyor. Ayrıca iBototy nin masaüstünde yaratıldığını bildiriyor.

Resimli Anlatım : Nasıl Tethered Başlatır

1.adım : Sn0wbreeze ile custom fw yaratıldığında iBooty nin masaüstünde yaratıldığını söylemiştik. Şimdi iBooty i çalıştırıyoruz.

2mzw36b.jpg

2.adım : iBooty den cihazımızı seçiyoruz.

f1dssl.jpg

3.adım : "Start" butonuna basıyoruz.

11trkhl.jpg

4.adım : Gene DFU mode a girmek için gereken talimatlar veriliyor ve bu talimatları uyguluyoruz.

29z8no.jpg

ipad e yükledim fakat cydia açılmıyor

edit: cydia açılmayanlar için cihazı kapatın elmada kalınca masaüstüne oluşturduğumuz ibooty exe. ile tekrar açın cydia çalışıyor.

teşekkürler Anchen yardımların için

Edited by Anchen

• Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Konuyu bitirdim şimdi baştan bir gözden geçireceğim herşey deneyip sonuç alan yada 16.adım daki yaşadığım sorunu yaşamayan olursa bana dönüş yaparsa sevinirim.

Size yakışan bir açıklama olmuş elinize sağlık ...

Teşekkür ederim :D

Untethered jb hakkında bir bilgi var mı?

Şu anlık bir bilgim yok .

ben ireb>run ireb kısmından bahsediyodum ama kendi elimle dfu mode a aldım cihazı şimdi de ibooty de dfu mode a almak için 5den geriye saymaya başlamadan hemen bişeyler yüklemeye başlıyo

Hocam şeyden oluyor o başta çıkan küçük pencereleri kaaptmanız lazım önce .iReb kısmında kendi eliniz ile dfu mode a alıyorsunuz program sizi pwned dfu mode a alıyor. O yüzden eliniz ile yaptığınız işlem aynı değil. Saymayı atlıyorsa cihazı dfu mode dadır hemen algılamıştır cihazı büyük ihtimal .

bu snowbreeze running iReb label 1 derken mi itunes u açıp custom fw yi yüklicez ? yine 1600 numaralı hatayı verdi

iReb kısmında start butonunu açıldıysa start diyip programın dediği adımları takip edip dfu mode a gireceksiniz. Program birkaç işlem yapacak sonra o işlem bittiğnde (büyük ihitmal bilgi veriyorsur size eski sürümlerde bilgilendiriyordu yapabilirsiniz diye) iTunes açıp shift+restore yapabilirsiniz. 1600 iRebde sorun yaşadığınızdan alıyorsunuz.

Yalnız söylediğim gibi iReb yukardaki resimde gözüktüğü gibi label 1 diyip kalıyor aynı resimdeki gibi

ireb2.png

yapan arkadaşlar yardım olursa çok sevinirim snowbreeze bu şekilde kalıyor. böyleyken custom fw ile restore yapınca da 1600 nolu hatayı veriyor.

Edited by merdemt

Yalnız söylediğim gibi iReb yukardaki resimde gözüktüğü gibi label 1 diyip kalıyor aynı resimdeki gibi

ireb2.png

yapan arkadaşlar yardım olursa çok sevinirim snowbreeze bu şekilde kalıyor. böyleyken custom fw ile restore yapınca da 1600 nolu hatayı veriyor.

İşte böyle kalamamsı gerek bitirmesi gerek bu işlemi ondan sonra :( . Yapan arkadşlarda nasıl oldu acaba ?