Jump to content

3g dfu yardım lütfen

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar bi arkadaşımda iphone 3g var

Yüklü olan firmware OS 4.2.1

Cihaz Daha önce 3.1.3 yüklü iken spirit ile jailbreak daha sonra da ultrasn0w ile unlock edilmiş.

5 ay sonra kendiliğinden no service uyarısı vermeye başlamış ve hattı yine tanımamış.

REdsnow kullanılarak tekrar jailbreak edilmeye çalışılmış, en son 4.2.1 yuklenip tekrar redsnow kullanarak jailbreak edilmeye çalışılmış ancak alet en fazla emergency mod da calisir halde kalmış. En son DFU moda kalmıs durumda.

şimdi napabilirim yani itunes dan 4.3 yapsam geri 4.2.1 e döndürebilirmiyim veya başka bi yolu varmı napabilirim yardım lütfen

arkadaşlar bi arkadaşımda iphone 3g var

Yüklü olan firmware OS 4.2.1

Cihaz Daha önce 3.1.3 yüklü iken spirit ile jailbreak daha sonra da ultrasn0w ile unlock edilmiş.

5 ay sonra kendiliğinden no service uyarısı vermeye başlamış ve hattı yine tanımamış.

REdsnow kullanılarak tekrar jailbreak edilmeye çalışılmış, en son 4.2.1 yuklenip tekrar redsnow kullanarak jailbreak edilmeye çalışılmış ancak alet en fazla emergency mod da calisir halde kalmış. En son DFU moda kalmıs durumda.

şimdi napabilirim yani itunes dan 4.3 yapsam geri 4.2.1 e döndürebilirmiyim veya başka bi yolu varmı napabilirim yardım lütfen

iTunes da 4.3 yapamazsınız 3G için 4.3 yok en son 4.2.1 dir. DFu mode dan home ve power tuşuna 10 sn basın (elma işareti gözükene kadar), elma işareti ıkınca 1.5-2 sn kadar power tuşuna basarsanız çıkması gerek.

Redns0w son sürümüyle 4.2.1 jb yaptığınızda aktifleştirmesi gerek bir yerde bir hata olmalı .

dfu modda istediginiz bir versiyona restore edin sonunda 1015 hatasi verecektir daha sonra ireb,recboot veya tiny umbrella ile exit recovery yapin telefonda ariza yok ise acilmasi gerekir daha sonra imei veriyormu diye bir kontrol edin

hocam dediğinizi yaptım şuan açıldı acil arama ekranında ve imei vermiyo ne yapmalıyım şuan hocam?

Sorunu hallettinizmi bilmiyorum ozel mesaj yollamissiniz.Anladigim kadariyla acil arama ekranini jailbreak ile gectiniz imei sorunu devam ediyormu bilmiyorum ama cihaz imei vermiyorsa baseband hatasi var demektir ve yazilimla cozulecek bir problem degil.

hocam sorunu halletmedim şöyle ki

arama ekranını geçtim jailbreak yaparak artık imei de veriyo telefon

cydia dan ultrasnow 1.2 yi kuruyorum kapatıp açıyorum ama değişen bişe olmuyo hat tatığım zaman servis yok diyo.

telefonda bb olarak 06.15.00 var ama fw 3.1.3 bundan mı kaynaklanıyo acaba?

yapabilecek başka bişe varmı acaba yada biyerde yanlışmı yapıyorum?

arkadaşlar yardım edin lütfen. şuan 3g var 3.1.3 sürüm var 06.15.00 baseband var redsnowla jb yapıyorum cydiadan ultrasn0w 1.2 yi yüklüyorum ama olmuyo neden olabilir bi yardım lütfen..

3 kere yeniden yükledim komple ama yok olmuyo hat taktığımda ICCID numarasını falan görüyorum ama servis yok diyo napabilirm lütfen?