Jump to content
Sign in to follow this  
tytz01

iAtkos s3 v2 Usb ile Kurulum

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar iyi akşamlar forumda yeni olduğum için konu açma kurallarını bilmiyorum bu yüzden bir hata olduysa kusura bakmayın...sizden ricam ben iAtkos s3 v2 adlı iso dosyasını indirdim DVD'mde problem olduğu için usb ile boot edip yüklemek istiyorum fakat google'da ne kadar aradıysam hiçbir sonuç alamadım....bu iso dosyasını ben flash disk'e nasıl bootlarım biostan gerekli ayarları yaparım ama windows'dayken nasıl flash disk'e iso'u boot ederim lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar iyi akşamlar forumda yeni olduğum için konu açma kurallarını bilmiyorum bu yüzden bir hata olduysa kusura bakmayın...sizden ricam ben iAtkos s3 v2 adlı iso dosyasını indirdim DVD'mde problem olduğu için usb ile boot edip yüklemek istiyorum fakat google'da ne kadar aradıysam hiçbir sonuç alamadım....bu iso dosyasını ben flash disk'e nasıl bootlarım biostan gerekli ayarları yaparım ama windows'dayken nasıl flash disk'e iso'u boot ederim lütfen arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler...

dostum usb ile kurulm burda belirtmiş

http://www.iphoneyardim.net/osx86_hackintosh/10406-usb_macos_x_kurulum_diski_hazirlama.html

ama mac olmayan bir pc de olurmu bilmiyorum dvd niz çalışmıyorsa iso dosylarını bir şekillde yazdırın elinizde bir mac dvd si olması lazım yinede daha çok anlayan arkadaşlar var illaki yardım ederler biraz sabredin saygılar....

Dün pm den cevaplamıştım ama burayada kopyalayım, faydası olabilir bir başkasına;

iAtkos S3 ü 4gb tan büyük flash a açabilirsiniz. 8gb Flash olabilir. USB hdd olabilir. Ya da son alternatif, sisteminizdeki hdd nin bir bölümünü (8-10gb) ayrı bölüm olarak ayarlayip buraya açabilirsiniz.

Acmak icin transmac i kullanabilirsiniz.

Transmac i indirip yonetici olarak çalıştır. Flash belleğin üzerine sag tıklayip "format to image files" gibi bir seçenek var. Onu secerek iso dosyasını göster ve format atılsın.

Tabi bu işlemden sonra Flash bootable olmaz. Boot edebilmen icin ya iatkos dvdsinin boot menüsünden flashi secmelisin, ya da windowsa chameleon kurup o boot menusuyle Flash i secersin. Windowsa chameleon kurarsan kaldiramayabilirsin bir daha. (formatlama hariç tabi) o sekilde multiboot kullanabilirsin windowsu.

attığınız PM ye cevaben:

hayır ne yazıkki boot olmaz size en kolay yolu söyleyeyim harddiski ikiye bölün ikinci kısma iatkos s3v2 dvd sini transmac ile yazdırın ilk kısma windows kurun ardından windowsta chameleon win instaler kurun. bu işlem bittikten sonra netbook un HDD sini her ihtimale karşı tüm partiton ları ile birlikte acronis ile yedekleyin. yedekleme işlemi sonrasınra bilgisayarı kapatıp açtığınızda chameleon boot ekranı gelecektir. boot ekranından iatkos DVD sinin kurulu olduğu bölümü seçin -f -v yazarak açın kurulumu yapın. karşılaştığınız sorunları buraya yazarsanız mustafaeren üstadımız ve ben dahil bilen diğer tüm arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır.

transmac full ve chameleon win instaler linki aşağıdadır.

Hotfile.com: Transmac&Chameleon

Arkadaslar bende forumda biraz arastirdim sorunuma net bir cevap bulamadim. Hatta iki aya yakindir birkac distro indirdim pek cok dvd yaktim cogunu ziyan ettim.:) Nihayet usb flash uzerinde bu isi gerceklestirebilecegimi ogrendim ve artik o sekilde denemelerime devam ediyorum. Lakin bir turlu tam bir sonuca ulasamadim. Sorunum soyle; 320 gb bir diskim var. Su an windowsun 100mb boot bolumu haric 3 partition mevcut. C: windows kurulu. D: datalarim. Windows kurarken hic bicimlendirmeden biraktigim ucuncu bolumumu ise macosx86 kurulumu icin kullaniyorum. Daha dogrusu denemelerim.:) Simdi ilk sorum soyle; Disk bolumlendirme yaparken ilk bolumu windowsa veya osx86 ya ayirmamin bir onemi varmi? C: windows bolumu etkin, D:data bolumu mantiksal surucu, son bolum ise osx86 bolumu ve haliyle windows altinda gorunmuyor ve bastan beri bir harfe baglanmamis durumda ve etkin bolum. Bolumleme isleminde buraya kadar bir yanlisim varmi? Varsa nasil olmasi gerekli? Ikinci sorumsa soyle; Acer aspire 8930 G gemstone blue bilgisayarim var. Pm 45 anakart chipseti var. Centrino 2 P8400 islemci, 4 gb ddr3 ram, Nvidia 9600gt 512 mb ekran karti, malum sekilde bicimlendirilmis 320 gb hard disk, intel 5100 bgn wireless (bununla ilgili tam bir cozum bulamadim, ve sanirim an itibariyle bulamayacagim. kext duzenlemeyide bilmedigime gore bunu gozden cikardim zaten). Kabaca sistemim bu sekilde. Biostan hdd modunu ahci yapabiliyorum bu secenegim acik. Lakin simdiye kadar kurulumunu gerceklestirebildigim tek distro hazard 10.6.6i olani. Onuda sadece tum diski osx86 icin ayirdigim takdirde kurmayi becerebildim. Ama benim windows kullanmak gibi bir zorunlulugumda oldugu icin dual boot uzerinde iki sistemi kurmak istedim ve o gunden beride en son bu sabaha karsi su kurulumdan sonraki ilk resetten sonra gelen hos muzik sesini duyabildim. Lakin onda da sistemimde klavye olmadigini, bir klavye takip devam etmemi istedi, elimde haricen bir klavye olmadigi icin orda takildim kaldim ve bilgisayari resetledim ondan sonrada panic mesajida goremedim ama o elma ve altinda donup duran hipnoz yuvarlagi gibi nesnede takilip kaldi, birkacinda da kilitlendi ayni yerde, cogunlukla elmada cikmadan o beyaz ekranda kaliyor. Customize menusunde paket secimlerini o kadar cok degistirdim ve denemeler yaptim ki bu yapilandirmamin ne oldugunu hatirlayamiyorum. Hatirlasam ps2 yamasini kursam sanirim istedigim sistemi kurmus olacaktim.:D Bana bu konuda yardimci olabilirseniz mutesekkir olacagim. Cocuklugumun isletim sistemini tekrar kullanma sansina kavusmus olacagim. Nerdeyse unuttum gibi ama cabuk kavrarim diye dusunuyorum. Simdiden tesekkurler.

Arkadaslar bende forumda biraz arastirdim sorunuma net bir cevap bulamadim. Hatta iki aya yakindir birkac distro indirdim pek cok dvd yaktim cogunu ziyan ettim.:) Nihayet usb flash uzerinde bu isi gerceklestirebilecegimi ogrendim ve artik o sekilde denemelerime devam ediyorum. Lakin bir turlu tam bir sonuca ulasamadim. Sorunum soyle; 320 gb bir diskim var. Su an windowsun 100mb boot bolumu haric 3 partition mevcut. C: windows kurulu. D: datalarim. Windows kurarken hic bicimlendirmeden biraktigim ucuncu bolumumu ise macosx86 kurulumu icin kullaniyorum. Daha dogrusu denemelerim.:) Simdi ilk sorum soyle; Disk bolumlendirme yaparken ilk bolumu windowsa veya osx86 ya ayirmamin bir onemi varmi? C: windows bolumu etkin, D:data bolumu mantiksal surucu, son bolum ise osx86 bolumu ve haliyle windows altinda gorunmuyor ve bastan beri bir harfe baglanmamis durumda ve etkin bolum. Bolumleme isleminde buraya kadar bir yanlisim varmi? Varsa nasil olmasi gerekli? Ikinci sorumsa soyle; Acer aspire 8930 G gemstone blue bilgisayarim var. Pm 45 anakart chipseti var. Centrino 2 P8400 islemci, 4 gb ddr3 ram, Nvidia 9600gt 512 mb ekran karti, malum sekilde bicimlendirilmis 320 gb hard disk, intel 5100 bgn wireless (bununla ilgili tam bir cozum bulamadim, ve sanirim an itibariyle bulamayacagim. kext duzenlemeyide bilmedigime gore bunu gozden cikardim zaten). Kabaca sistemim bu sekilde. Biostan hdd modunu ahci yapabiliyorum bu secenegim acik. Lakin simdiye kadar kurulumunu gerceklestirebildigim tek distro hazard 10.6.6i olani. Onuda sadece tum diski osx86 icin ayirdigim takdirde kurmayi becerebildim. Ama benim windows kullanmak gibi bir zorunlulugumda oldugu icin dual boot uzerinde iki sistemi kurmak istedim ve o gunden beride en son bu sabaha karsi su kurulumdan sonraki ilk resetten sonra gelen hos muzik sesini duyabildim. Lakin onda da sistemimde klavye olmadigini, bir klavye takip devam etmemi istedi, elimde haricen bir klavye olmadigi icin orda takildim kaldim ve bilgisayari resetledim ondan sonrada panic mesajida goremedim ama o elma ve altinda donup duran hipnoz yuvarlagi gibi nesnede takilip kaldi, birkacinda da kilitlendi ayni yerde, cogunlukla elmada cikmadan o beyaz ekranda kaliyor. Customize menusunde paket secimlerini o kadar cok degistirdim ve denemeler yaptim ki bu yapilandirmamin ne oldugunu hatirlayamiyorum. Hatirlasam ps2 yamasini kursam sanirim istedigim sistemi kurmus olacaktim.:D Bana bu konuda yardimci olabilirseniz mutesekkir olacagim. Cocuklugumun isletim sistemini tekrar kullanma sansina kavusmus olacagim. Nerdeyse unuttum gibi ama cabuk kavrarim diye dusunuyorum. Simdiden tesekkurler.

Mesajı ilk gördüğümde korktum açıkçası :)

Bölümleme hatalı olduğu için sorun yaşıyorsun. macos primary bölüme kurulursa boot sorun olmaz. Tavsiyem; eğer windowsu baştan kurmayı göze alırsan, Mac kurulumunu çalıştır ve Disk utulity de diski istediğin parçaya böl. Tabi max 4 bölüm yapmanı tavsiye ederim. İlk bölümü macos formatında formatla. Diğer bölümleri fat olarak formatla. Bölümleme ve formatlama işi bitince mac kurulumunu kapatıp win7 kurulumuna geç. 2. bölüme win7 kur. Kurulum bittikten sonra Mac kurulumunu 1. bölüme yaparsın. Kurulumu iAtkos S3v2 ile yapmanı tavsiye ederim. Seçimler için everest raporu verirsen yardımcı olmaya çalışırım. Wireless hariç herşey çalışır gibi geliyor bana.

Ilgilendigin icin tesekkur ederim. Yarin harici disk bulup yedeklerimi alip yeni bastan kuruluma gecsem iyi olacak sanirim. Istedigin raporu simdi cikarttim asagiya koyuyorum. Insallah isine yarar.

Anakart:

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8400, 2266 MHz (8.5 x 267)

Anakart Adı Acer Aspire 8930

Anakart Çipseti Intel Cantiga PM45

Sistem Belleği 3068 MB (DDR3-1066 DDR3 SDRAM)

DIMM1: Samsung M471B5673DZ1-CF8 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-18 @ 457 MHz)

DIMM3: Samsung M471B5673DZ1-CF8 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-18 @ 457 MHz)

BIOS Türü Insyde (08/11/09)

Görüntü Birimi:

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 9600M GT (512 MB)

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce 9600M GT (512 MB)

3D-Hızlandırıcı nVIDIA GeForce 9600M GT

Monitör Samsung 184HT01-A01 [18.4" LCD]

Çokluortam:

Ses Bağdaştırıcı nVIDIA HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC889 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Depolama :

IDE denetleyici Intel® ICH9M/M-E Family 4 Port SATA AHCI Controller - 2929

Disk Sürücüsü Generic USB Flash Disk USB Device

Disk Sürücüsü ST9320421AS ATA Device (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Optik Sürücü HL-DT-ST BDDVDRW CT10N ATA Device (BD:4.8x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-ROM:8x BD-ROM/DVD+RW/DVD-RW)

SMART Sabit Disk Durumu OK

Giriş:

Klavye Microsoft eHome MCIR 109 Klavye

Klavye Microsoft eHome MCIR Klavye

Fare HID uyumlu fare

Fare PS/2 Uyumlu Fare

Ağ:

Ağ Bağdaştırıcısı Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller

Ağ Bağdaştırıcısı Intel® WiFi Link 5100 AGN (192.168.2.10)

Modem Agere Systems HDA Modem

Çevre Birimleri:

USB2 denetleyici Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller [A-3]

USB-Aygıt Acer HD Crystal Eye webcam

USB-Aygıt Validity Sensor

Akü Microsoft AC Bağdaştırıcısı

Akü Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

Akü Microsoft Bileşik Pil

Bilgisayar karşısına bir türlü geçemedim. O yüzden geciktim. Bari telefondan yazayım.

Seçili olanlara ilave olarak;

Graphics enabler

Ethernet builtin

Intel sata/IDE

Ahci

VoodooPs/2

Laptop Pil

Attansic L1

Bu seçimlerle kurulum dene.

Sent from my iPhone using Forum Runner

Cok sagolasin. Birazdan kurmaya baslayacagim. Bakalim ne olacak sonucu paylasirim. Tekrar tesekkurler. Hayirli geceler.

Rica ederim, kolay gelsin.

Hayırlı geceler.

Saat 04:42 ve ben su an snow leopard uzerinden bu cevabi yaziyorum. Cok sagolasin. Cocuk gibi sevindim he:D Sadece customize ekraninda Turke'yi secmeme ragmen sistem Turkce kurulmadi. Her neyse ben biraz daha arastirmaya devam edeyim. Sorumun basinda da bahsettigim gibi (seninde onayladigin gibi) wireless kartim taninmadi. Simdilik ethernet ile en azindan buna bir cozum bulana degin devam ederim. O kadarda sorun degil. Iatkos s3 v2 yi 10.6.6 ya update etmeye calisacagim. Belki o zaman Turkcelestirme yapabilirim. Bunun icin bir paket indirmistim cunku. Hayirli gunler.

Saat 04:42 ve ben su an snow leopard uzerinden bu cevabi yaziyorum. Cok sagolasin. Cocuk gibi sevindim he:D Sadece customize ekraninda Turke'yi secmeme ragmen sistem Turkce kurulmadi. Her neyse ben biraz daha arastirmaya devam edeyim. Sorumun basinda da bahsettigim gibi (seninde onayladigin gibi) wireless kartim taninmadi. Simdilik ethernet ile en azindan buna bir cozum bulana degin devam ederim. O kadarda sorun degil. Iatkos s3 v2 yi 10.6.6 ya update etmeye calisacagim. Belki o zaman Turkcelestirme yapabilirim. Bunun icin bir paket indirmistim cunku. Hayirli gunler.

Hayırlı olsun :)

Update etmeden türkce olması için system preferences te language ye gir. Orada türkce yi en basa alıp restart yaparsan türkce olur.

10.6.6 ya update edeceksen update sonrası restart etmeden mutlaka USB kext leri kur. İşlem bitip restart ettikten sonra 10.6.6 türkce paketi kurabilirsin.

Evet su an hersey tamam. Fakat basta dikkat etmemisim herhalde, ses kartimda kurulmamis. Cok sukur daha onceden onlari bulup indirmistim. Kext utility indirip onlari yuklemeye calisacagim. Bakalim bunuda becerebilirsem benden iyisi yok herhalde.:)

Mesajı ilk gördüğümde korktum açıkçası :)

Bölümleme hatalı olduğu için sorun yaşıyorsun. macos primary bölüme kurulursa boot sorun olmaz. Tavsiyem; eğer windowsu baştan kurmayı göze alırsan, Mac kurulumunu çalıştır ve Disk utulity de diski istediğin parçaya böl. Tabi max 4 bölüm yapmanı tavsiye ederim. İlk bölümü macos formatında formatla. Diğer bölümleri fat olarak formatla. Bölümleme ve formatlama işi bitince mac kurulumunu kapatıp win7 kurulumuna geç. 2. bölüme win7 kur. Kurulum bittikten sonra Mac kurulumunu 1. bölüme yaparsın. Kurulumu iAtkos S3v2 ile yapmanı tavsiye ederim. Seçimler için everest raporu verirsen yardımcı olmaya çalışırım. Wireless hariç herşey çalışır gibi geliyor bana.

mustafa abi win7 kurmuştum c ye.snow leopard ı da d ye kurdum bu şekilde sağlıklı bir boot yapamazmıyız?

saygılar

mustafa abi win7 kurmuştum c ye.snow leopard ı da d ye kurdum bu şekilde sağlıklı bir boot yapamazmıyız?

saygılar

Windowsta disk yönetimine girin ve burada D bölümünün rengine bakın. Eğer açık mavi ise olmaz. Lacivert renkli ise basit birimdir ve boot sorunu yaşamamanız gerekir.

Windowsta disk yönetimine girin ve burada D bölümünün rengine bakın. Eğer açık mavi ise olmaz. Lacivert renkli ise basit birimdir ve boot sorunu yaşamamanız gerekir.

koyu mavi ona dikkat ederek yükledim zaten.ama ne yaptıysam boot ta problem yaşıyorum birkaçtane boot programı yükledim ama olumsuz :(

Hiç bir şeye gerek yok aslında. Macos açıken chameleon kursan bile yeterli aslında.

http://www.iphoneyardim.net/genel_bilgiler/10151-mac_windows_cift_acilis_win7_xp.html

Bu konuya baktınız mı hiç?

Daha önce kullanmıştım iatkos s3v2 kurduğumda ondada staabil bir sistem kuramamıştım :D bidaha deneyim abi sağolasın.sorun bende galiba sony vaio ekran kartı kextl eri indirdim şuan sırasıyla onları deniyorum.onlarda da çalışana denkgelmedim daha

everest raporu böyle abi 256 mb olunca mı kabul etmiyo acaba? size zahmet uyacak kext lerde bi yardımcı olurmusunuz sağolun.

Bilgisayar Türü ACPI x64-based PC (Mobile)

İşletim Sistemi Windows 7 Professional Media Center Edition

OS Servis Paketi Service Pack 1

Internet Explorer 9.0.8112.16421

DirectX DirectX 10.0

Bilgisayar Adı ERKAN

Kullanıcı Adı eRkAn DuMaN

Oturum Etki Alanı eRkAn

Tarih / Saat 2012-01-11 / 04:31

Anakart:

CPU Türü Mobile DualCore Intel Core 2 Duo P8700, 1355 MHz (10 x 136)

Anakart Adı Bilinmiyor

Anakart Çipseti Intel Cantiga PM45

Sistem Belleği 4064 MB (DDR3-1066 DDR3 SDRAM)

DIMM1: Hynix HMT125S6BFR8C-G7 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-18 @ 457 MHz)

DIMM3: Hynix HMT125S6BFR8C-G7 2 GB DDR3-1066 DDR3 SDRAM (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-18 @ 457 MHz)

BIOS Türü AMI (05/09/08)

Görüntü Birimi:

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce G210M (256 MB)

Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce G210M (256 MB)

Monitör Genel PnP Monitör [NoDB]

Çokluortam:

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC262 @ High Definition Audio Denetleyicisi [10DE-0BE3] [NoDB]

Ses Bağdaştırıcı Realtek ALC262 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller

Depolama :

IDE denetleyici Standart AHCI 1.0 Seri ATA Denetleyici

Disk Sürücüsü Hitachi HTS545050B9SA00 ATA Device (465 GB, IDE)

Optik Sürücü DTSoftBusCd00

Optik Sürücü Optiarc BD ROM BC-5500S4 ATA Device (BD:2x, DVD+RW:8x/4x, DVD-RW:8x/4x, DVD-ROM:8x BD-ROM/DVD+RW/DVD-RW)

SMART Sabit Disk Durumu OK

Bölümler:

C: (NTFS) 125.0 GB (34.5 GB boş)

D: (NTFS) 35840 MB (24642 MB boş)

E: (NTFS) 305.7 GB (31.7 GB boş)

Toplam Boyut 465.8 GB (90.2 GB boş)

Giriş:

Klavye Standart PS/2 Klavye

Fare Microsoft USB Tekerlekli Fare Optik

Fare Synaptics PS/2 Port TouchPad

Ağ:

Birincil IP Adresi 192.168.2.5

Birincil MAC Adresi 00-24-D6-35-A3-84

Ağ Bağdaştırıcısı Bluetooth Ayg

Ağ Bağdaştırıcısı Intel® WiFi Link 5100 AGN (192.168.2.5)

Ağ Bağdaştırıcısı Marvell Yukon 88E8057 PCI-E Gigabit Ethernet Denetleyicisi

Çevre Birimleri:

Yazıcı Fax

Yazıcı Microsoft XPS Document Writer

Yazıcı OneNote 2010 Uygulamasına Gönder

Yazıcı Samsung ML-1610 Series

FireWire denetleyici RICOH 1394 OHCI Uyumlu Ana Bilgisayar Denetleyicisi [1180-E832] [NoDB] (PHY: Ricoh RL5C832)

USB1 denetleyici Intel 82801IB ICH9 - USB Universal Host Controller

USB2 denetleyici Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller

USB2 denetleyici Intel 82801IB ICH9 - USB2 Enhanced Host Controller

USB-Aygıt ALPS-UGPZ9-BCM2046

USB-Aygıt Microsoft USB Wheel Mouse Optical

USB-Aygıt Sony Visual Communication Camera

USB-Aygıt USB Bileşik Aygıt

Akü Microsoft AC Bağdaştırıcısı

Akü Microsoft ACPI Uyumlu Denetim Yöntemi Pili

Akü Microsoft Bileşik Pil

Konuyu uykusundan uyandıracağım için çok üzgünüm ancak bende usb disk'e iAtkos s3 v2 yazılımını yazmak istiyorum ve bende google'da burayı buldum fakat sayın moderatörün vermiş olduğu konu linkine tıkladığımda alttaki hata mesajı ile karşılaşıyorum ilk başta siteye üye olmadan giriş yapmayı denediğim için olduğunu düşünmüştüm ve siteye üye olduktan sonra yine denedim ancak yine aynı hata mesajı ile yani alttaki hata mesajı ile karşılandım :(

Üzgünüz ama bir problem var

The page you requested does not exist

Hata kodu: 1S160/2

Edited by cel4l

cel4l, Bir saat önce yazdı:

Konuyu uykusundan uyandıracağım için çok üzgünüm ancak bende usb disk'e iAtkos s3 v2 yazılımını yazmak istiyorum ve bende google'da burayı buldum fakat sayın moderatörün vermiş olduğu konu linkine tıkladığımda alttaki hata mesajı ile karşılaşıyorum ilk başta siteye üye olmadan giriş yapmayı denediğim için olduğunu düşünmüştüm ve siteye üye olduktan sonra yine denedim ancak yine aynı hata mesajı ile yani alttaki hata mesajı ile karşılandım :(

Üzgünüz ama bir problem var

The page you requested does not exist

Hata kodu: 1S160/2

Buyrun:

https://iphoneyardim.net/topic/9825-usb-macos-x-kurulum-diski-hazırlama/?tab=comments#comment-145945

Neredeyse 9 yıl önce açılmış bir konu, haliyle ekli resimler gitmiş durumda. Takıldığınız nokta olursa yorumla belirtin

• Thanks 1

8 saat önce, eko1.3 said:

Buyrun:

https://iphoneyardim.net/topic/9825-usb-macos-x-kurulum-diski-hazırlama/?tab=comments#comment-145945

Neredeyse 9 yıl önce açılmış bir konu, haliyle ekli resimler gitmiş durumda. Takıldığınız nokta olursa yorumla belirtin

Çok teşekkür ederim çok çok sağolun :)