Jump to content

şarj bittikten sonra açılmama sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

arkadaşlar merhaba

3gs trden alınma iphone um var. geçenlerde cihazı suya düşürdüm ve forumda konuyla ilgili araştırma yapıp pirinç tedavisi :) uyguladım . cihaz 3 gün pirinçte kaldı ve hiç açmadım. 3 gün sonunda açmaya çalıştığımda açılma işlemi uzun sürdü yaklaşık 3 dakika. sonrasında cihazı hiç sorunsuz 2 gün boyunca kullandım. taki şarjı bitene kadar. bu iki gün boyunca devamlı şarj yanımda olduğu için şarjı kendi kapanana kadar hiç bitmemişti.fakat geçen şarj komple bitti ve cihazı şarja taktığımda yarım saat hiç hareket olmadı. power tuşuyla home tuşuna birlikte basarak bi reset ( artık tam tabiri ney bilemiyorum ) attım. elma çıktı. ardından jb li olduğu için kurukafa çıktı döndü döndü yaklaşık bi 10 dk. soora gene kapandı. kendi haline bıraktım şarjda her 15 20 dk bir kendi kendi ne açılıp aynı olay gerçekleşyti ve kapandı. son çare dfu moda alıp bir restore girişimde bulundum . bu aradada maalesef 4.3 kurdum :S . neyse restoreden sonra hiç bir problem kalmadı taki bugun şarj yine bitip kendiliğinden kapanıncaya kadar . şu an yine aynı sorunu yaşıyorum . cihaz açılmıyor .sanırımtekrar restore edeceğim fakat bu hep böölemi olacak. nedir derdi var mı bilen ??

biraz uzun oldu ama problemi tam anlamıyla anlatmak istedim . bilen beri gelsin :)

peki restore'dan sonra backup'lamı geri dönüyorsun.

Tabi şimdi sen öp bi önce telefonu başının üzerine koy.Suya düşürdüm pirince koydum çalıştı demişsin.Bence sorun bundan kaynaklanabilir.

Sorun bundan kaynaklanabilir derken telefonu suya düşürdüğün için sorun bu olabilir demek istedim.Yukarıdaki cümlem biraz düşük olmuş.Tabiki suya düşürdükten sonra telefonu pirince koymak Çok mantıklı bir iştir tavsiye edilen yöntemlerin en başında gelir.

:D walla haklısın tabi benimde hiç umudum yoktu açılınca çok şaşırdım ama böölede olmazki her zaman şarj yanımda olmuyor bittimi restore bittimi restore bi yere kadar :) walla back up yaptımmı tam hatırlamıyorum :S eski programları vs komple geri kurdum daha önce jb li olduğu için bi çoğunu kurmadı tabi .back up yaptım galiba :) çok hakim değilim olaya anlayacağın üzre .

sorun kesinlikle suya düşürmemden kaynaklı bencede donanımsal gibi geliyor ama yinede bir danışayım dedim belki vardır bir yolu yada yanlış yaptığımız bişey dedim.sinir bozucu bir durum 3 günde bir restore sıkıcı olabilir :)

peki hangi parçada sorun olabilir acaba ?

cihazı restore ettikten sonra kapatıp açmıştım bir sorun yoktu gayet normal kapanıp açıldı. sorun şarj komple bitince ortaya çıkıyor kapatıp açınca değil oda ilginç bir durum.

sonuç :

hangi parça bozuk olabilir?

bana kaça patlar ?

:s

Şimdi şöyle anlatayım.iphone'u Suya düşürdüğün zaman yanlış bilmiyorsam içindeki turnusol kağıdı renk değiştiriyor.bunu servise götürüp benim telefonum şarzı bittiği zaman açılmıyor dersen muhakkak serviste telefonun içini açarlar ve bu turnusol kağıdının renk değiştirdiğini görürler.(belki suya düşürdüğünü söylemezsen açmazlar).eğer sıvı teması var derlerse baya yüksek maliyetli bi durum ortaya çıkar.200-300 liradan bahsetmiyorum bile :)

Shsh kaydın varsa telefonu 4.2.1 versiyonuna düşürüp backup yüklemeyip birde o şekilde denemeni öneririm.Ya da bekle muhakkak bu sorununu gören daha tecrübeli arkadaşlar sana daha da fazla yardımcı olabilirler.

hmm anladım . ama bu arada garip bişey oldu cihazı evdeki masaüstü pcye takmıştım( bu pc de itunes yok )

şimdi laptop umu açtım laptopta i tunes yüklü ( restore başlayacaktım ) ki cihaz açıldı :D:D

sanırım ben heyecan yaptım biraz açılmayınca hemen yinede çok saol dostum ilgin için

umarım sorun çıkartmaz ben yinede mümkün olduğu kadar şarjın komple bitmemesi için şarjını eksik etmeyeyim en iyisi .

suya düşme mevzusunun üstünden 1 hafta geçti bi sorun olsa şimdiye çıkardı zaten gibi geliyor bana . o günden sonra ilk defa şarj komple bitti birazda geç açılınca ben heyecan yaptım ulen bişey olmadı sandın ama bak demek şarj komple bitince bi dha toparlamıyor alet diye düşündüm ama çabuk heyecan yaptım sanırım. şu 4.3 jb de çıksada jb yapsam shsh almamıştım daha önce 4.3 yükleyince jb nin daha çıkmamış olduğunu öğrendim forumdan sonra dedim geri eski ios a döneyim forumu kurcaladım o zaman öğrendim shsh dşye birşey olduğunu :S . 3gs i ilk çıktı zaman almıştım baya oldu anlıycan ama çok fazla kurcalama ve bu gibi şeyleri takip etme vaktim olmuyor. hala jb yapabilmeme şaşırıyorum. bakalım 4.3 jb umarım kolay olur :) neyse konu dağaldı saol ilgin için .

Edited by furkankaan