Jump to content

Yeni bir iphone kullanıcısının bilmesi gerekenler

Rate this topic

Recommended Posts

Selamlar..

Ben Tolga. 35 yaşında, uluslararası büyük bir firmanın bilgi işlem yöneticisi olarak görev yapıyorum.

Bu güne kadar iphone kullanmamak için büyük direnç gösterdim ama artık ben de daha fazla dayanamayarak vodafone dan Iphone4 32gb lık bir cihaz aldım. Bu gün yarın gelir herhalde.

Forumu biraz inceledim, çoğu arkadaş yemiş yutmuş bir çok şeyi :) Gerçekten çok donanımlılar ve tecrübelerinden faydalanabilirim ben de umarım.

İlk aldığımda neler yapmam gerekli, (şarj süresi, sistem ayarları, vs)

Hangi programları yüklemem gerekli, olmazsa olmaz dediğiniz ya da ilginç uygulamalar nelerdir? (Tema, font ya da diğer sistemsel konulara 'şimdilik' girmeyi düşünmüyorum.)

Alınması gerekli donanımsal ürünler neler? (koruma folyo markası, masa üstü şarj, vs)

Bir de şu kullandığınız teknik terimlerin bir sözlüğü var mıdır :)

Verdiğiniz cevaplar ve destek için şimdiden teşekkürler.

TLG.

Forumumuza hoşgeldin Tolga...

Öncelikle başlığın kural dışı. Bu seferlik ben düzenliyorum ancak bundan sonra dikkat etmeni öneririm...

Başlık açmadan önce okumalısın, http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/17964-soru_cevap_bolumune_yeni_konu_acmadan_once_mutlaka_okuyunuz.html

Her işte yabancı olunan terimler olacaktır. İphone ile ilgili çoğu terimin açıklaması burada mevcuttur.

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/96-iphone_terimler_sozlugu.html

Şarj Süresi için video izlemeyeceğin bütün zamanlarda 3g'yi kapat. Konum servisini her uygulamanın kullanmasına izin verme... Aynı şekilde bildirimler için de her uygulamanın kulanmasına izin verme... Çok fazla mail hesabı kurma ve eğer mail senin için çok önemli değilse mailleri elle kontrol et...

Ekran koruyucu için http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/8070-iphone4_kullandigim_kiliflarin_incelemeleri.html başlığını incele... Benim tercihim wrapsol adlı uygulamadır... Forumda türkiye yetkili satıcısı bulunmaktadır...

Olmazsa olmaz programlar kişiye öre değişkendir. İlk aşamada appstore'da her katagoride ilk 100 uygulamaya bak. İşine yarayacakları seç. Biraz daha siteyi kurcala daha jailbreak yapacağız =)

Şarj aleti vs. gibi kablo ürünlerini orijinal almalısın. Maalesef çakma kablolar data aktarımı sırasında problem çıkarıyor. Ayrıca dokunmatiği bozuyorlar...

Aklına takılan her soru için bu bölüme konu açabilirsin... yeterki üstteki kuralları karşılasın...

Tekrardan aramıza hoşgeldin ve cihazın hayırlı olsun...

Forumda hoş vakit geçirmen dileğiyle....

Saygılar...