Jump to content

iOS 4.3'de pili tüketen uygulama bulundu!

Rate this topic

realnumber1

Recommended Posts

Chip dergisinden alintidir.

Yeni iOS 4.3'ten sonra yerlerde sürünmeye başlatan iPhone 4 pil ömrünün suçlusu bakın neymiş...

Ping'i kullanmıyorsanız kapatarak pil ömrünüzü uzatabilirsiniz

iPhone 4'ünüzü veya iPhone 3GS'inizi iOS 4.3'e yükselttiyseniz ve piliniz eskisinden daha hızlı tükeniyorsa bu haberimiz sizi ilgilendiriyor. Bu güncelleme, Apple'ın pil ömrünü etkileyen ilk güncellemesi değil ancak durumu çözmenin bir yolu mevcut.

20110321113102.jpg

Sorunun sorumlusunun iOS 4.3 yüklü iPad, iPod touch ve iPhone'lardaki Ping uygulaması olduğu Pocket-Lint tarafından ortaya çıkarılmış. Uygulama, iTunes tabanlı sosyal ağ hizmetini çalıştırıyor ve bu sayede arkadaşlarınıza bağlanıp müzik tavsiyeleri alabiliyorsunuz. Bu hizmeti kullananlar, pil ömrü onarımını kullanamayacaklar. Ancak Ping'i kullanmıyorsanız onu kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar'a gidin. Kısıtlamalar etkin ise dört haneli giriş kodunuzu girin. Kısıtlamalar etkin değlise ekranın üst kısmındaki Kısıtlamaları aç'a dokunun ve dört haneli kodunuzu iki kez girin. İzin ver'in altındaki listede Ping'e kayın ve Ping'i kapatın.

Ping'i kapattıktan sonra pil ömrünüzde bir miktar artış hissedeceksiniz. Ne kadar pil kaldığını daha iyi görebilmek için pil yüzdesini etkinleştirebilirsiniz.

Edited by realnumber1

Yeni iOS 4.3'ten sonra yerlerde sürünmeye başlatan iPhone 4 pil ömrünün suçlusu bakın neymiş...

Resimlerle: iPhone'la hayata dönen 10 klasik oyun!

Video: Cepten PC'nize hükmedin!

iPhone 4'ünüzü veya iPhone 3GS'inizi iOS 4.3'e yükselttiyseniz ve piliniz eskisinden daha hızlı tükeniyorsa bu haberimiz sizi ilgilendiriyor. Bu güncelleme, Apple'ın pil ömrünü etkileyen ilk güncellemesi değil ancak durumu çözmenin bir yolu mevcut.

20110321113102.jpg

Sorunun sorumlusunun iOS 4.3 yüklü iPad, iPod touch ve iPhone'lardaki Ping uygulaması olduğu Pocket-Lint tarafından ortaya çıkarılmış. Uygulama, iTunes tabanlı sosyal ağ hizmetini çalıştırıyor ve bu sayede arkadaşlarınıza bağlanıp müzik tavsiyeleri alabiliyorsunuz. Bu hizmeti kullananlar, pil ömrü onarımını kullanamayacaklar. Ancak Ping'i kullanmıyorsanız onu kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar'a gidin. Kısıtlamalar etkin ise dört haneli giriş kodunuzu girin. Kısıtlamalar etkin değlise ekranın üst kısmındaki Kısıtlamaları aç'a dokunun ve dört haneli kodunuzu iki kez girin. İzin ver'in altındaki listede Ping'e kayın ve Ping'i kapatın.

Ping'i kapattıktan sonra pil ömrünüzde bir miktar artış hissedeceksiniz. Ne kadar pil kaldığını daha iyi görebilmek için pil yüzdesini etkinleştirebilirsiniz.

Evet denemiştim gerçekten işe yarıyor..Sayg

Buna ek olarak, eger telefonunuzda "Find My Iphone" yuklu ise ve bunun icin hesap acip programi aktif etmisseniz, bu da pil tuketimini azaltmaktadir.

Tavsiyem eger kullanmayacaksaniz "Find My Iphone"u hic kurmayiniz.

Resimlerle: iPhone'la hayata dönen 10 klasik oyun!

Video: Cepten PC'nize hükmedin!

20110321113102.jpg

Edited by newmeram

Bahsedilen uygulamaları kullanmamakla birlikte whatsapp tarzı bir kaç uygulama devamlı açık... 4.3 jailbreak siz cihazımda pil azalması oluşmadı... Hatta birazcık uzadı desem... :)

Telefon adam kayiriyor demek ki :) sanslisiniz. Tabii Jb pil tuketiminde cok onemli bir faktor

ama bunun caresini bulurlar dımı neden bız kullanmayalım dımı bunu ama yaparlar bunu duzeltırler dıye dunuyorum ...

Evet bulurlar çaresini... Onu çözerler, bu sefer daha büyük bir sorun çıkar yeni güncellemeyle. Apple eski Apple değil; iyice eşeğin kulağına suyu kaçırmaya başladı.

Telefon adam kayiriyor demek ki :) sanslisiniz. Tabii Jb pil tuketiminde cok onemli bir faktor
evet özelliklede sisteme oturan programlar çok etkiliyor günlük iphone 4 jailbreaksiz 5 saat görüşme ve 2 saate yakın görüntülü görüşme oyun bana tam ortalama 4 gün kadar gitti ama jailbreakten sonra bu süre iki güne indi buda haklemenin acı gerçeği:))

evet özelliklede sisteme oturan programlar çok etkiliyor günlük iphone 4 jailbreaksiz 5 saat görüşme ve 2 saate yakın görüntülü görüşme oyun bana tam ortalama 4 gün kadar gitti ama jailbreakten sonra bu süre iki güne indi buda haklemenin acı gerçeği:))

Gunde 5 saat konusma + 2 saat goruntulu gorusme + oyun ile sarjin 4 gun gidiyorsa sanirim yaninda jenerator tasiyorsun :)

Kesinlikle saka yapiyosun.

Gunde 5 saat konusma + 2 saat goruntulu gorusme + oyun ile sarjin 4 gun gidiyorsa sanirim yaninda jenerator tasiyorsun :)

yok be arkadaşım realnumber1 öyle yazınca espiri mahiyetinde yazmıştım ama herkes şaşırmış neyse hayalim bu yönde idi belkide birgün gerçek olur ne dersiniz :)

Arkadaşlar 4.3.1 e yükseltme yaptım. Denilenlerin hepsinide (ping'i kapattım, ağ ayarlarını sıfırladım, olmadı restore ettim) denedim. Fakat pil hala sorunlu 4-5 saatte şarj tamamen bitiyor. Ne yapacağımı şaşırdım!!

Hocam 3GS'te normalde nasil oluyor bilmiyorum, ama sanirim sizde bir sorun var, cunku bende 4.3.1 yuklu, normalde 2 gun gidiyor. Ama celeste isimli bir program var onun yuzunden yari yariya indi. Sizde de kurulu olabilir mi?

Arkadaşlar 4.3.1 e yükseltme yaptım. Denilenlerin hepsinide (ping'i kapattım, ağ ayarlarını sıfırladım, olmadı restore ettim) denedim. Fakat pil hala sorunlu 4-5 saatte şarj tamamen bitiyor. Ne yapacağımı şaşırdım!!

ekran ışığını kısmayı ve titresimi kapatmayi dene saat sabah yediden aksam bes yirmi ye kadar yüzde yetmişsekiz full mesajlastıgıma ragmen :)

• 3 weeks later...

3GS te 5 saat kullanim suresi ile pilin bitmesi normaldir.i4 lerde pil daha guclu oldugu halde en cok 7,5 saat gidiyor.Eger 3D oyun oynarsaniz veya Navigasyon programi kullanirsaniz kullanim sureniz 3 saati gecmez.Bu sure nasil kullandiginiza oyuna veya programa bagli.

Ya ne komik bir durum; Herkese tavsiye eden ben, ama kendi telefonumda ping'i kapatmayi unutan da ben ;)

Diyorum neden boyle cabuk bitiyor sarjim :)

Onemli not; Bir cok kisi gozden kaciriyor olabilir. Normalde ping acik herkeste, kapatmak icin yasaklamalari aktif edip, sadece pingi off yapmak gerekiyor.