Jump to content

4.2.1 restore için yapılması gerekenler ve aktivasyon işlemi (ANLATIMI)

Rate this topic

Recommended Posts

Restore nasıl yapıldıgını anlatmıcam sadece restore yaparken aldıgımız hata ilgili ne yapılması gerektigini anlattım. Bu işlemi çoguğumuz biliyordur ancak yeni başlayan arkadaşlar için yararlı bi yazı oldgunu düşünüyorum.

1-) shift+restore edilcek sürümü sectikten sonra restore işlemi olurken, restore bitiminde 1013 hatası aldıgınızda gidip host dosyasını değiştiriyoruz fakat host dosyasını değiştirdikten sonra da farklı bi hata alıyorsak(1094 mü 3094 müydü tam hatırlamıyorum ama sonu 94lü idi ) aşağıdaki işlemleri yapıyoruz;

a-) 1013 hatası ile karsılasdıgımızda tamam diyip geçiyoruz. Ardından greenpois0n ile jailbreak işlemi yapıyoruz. ( greenpoison ile jailbreak nasıl yapılır aşagıdaki linkden bakabilirsiniz.)

b-) jailbreak işlemi tamamen basarılı bi şekilde olursa karsımıza (eğer simlock telefonunuz varsa) aktifleştirme ekranı gelicek. bu ekranı geçmek için ise redsn0w ile jailbreak yaparsanız bu ekrandanda kurtulabilirsiniz.(greenpois0n üstüne redsn0w ile jailbreak yaparsanız bi sakıncası olmaz hala untethered özelligini korur. Redsn0w ile jailbreak yaparken sadece install cydia ile jailbreak yapınız. )

Eğer telefonunuz ingiltere modeli ve hangi modele ait olduğunu bilmiyor iseniz ve elinizde de o2,orange,vodafone hatları var ise , aynı zamanda hangi operatore ait oldugunu anlamak için;

2-) Greenpois0n ile jailbreak yaptıktan sonra karsımıza aktivasyon ekranı geliyor bunu yukardada söylemiştim. Ancak ardından redsn0w ile jailbreak yapmamak! gerekiyor bunuda unutmayalım.

a-) Telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Hattımızı telefona takıyoruz ve itunes programını açıyoruz.

diyelim ki orange hattınızı taktınız, ve karsımızda " The sim card inserted in this iphone does not appear to be supported. " hatasını aldıysak, telefonumuzun orange operatorune ait olmadığını anlamış oluyoruz. Ta ki nezaman onaylanırsa ( onaylama ekranı nasıl geldigini bilmedigim için nasıl karşımıza çıktığınıda bilmiyorum :) ) telefonumuzun o operatore ait oldugunu anlarız.

Umarım faydalı olmuştur arkadaşlar. Aşağıda da gerekli download linkleri ve nasıl jailbreak yapılır konusu ile ilgili linkleri verdim.

Greenpois0n ile nasıl jailbreak yapılır ? Tıklayınız.

4.2.1 firmware dosyası için Tıklayınız.

Redsn0w win için ; Tıklayınız.