Jump to content

usb kablo ile pc üzerinden iphonu internete bağlamak mümkün mü

Rate this topic

NFS

Recommended Posts

slm arkadaşlar......

Modemim kablolu,usb kablo ile pc üzerinden iphonu internete bağlayabilirmiyim.Yoksa illa ki kablosuz modem olması şart mı ?

tşkr.......

slm arkadaşlar......

Modemim kablolu,usb kablo ile pc üzerinden iphonu internete bağlayabilirmiyim.Yoksa illa ki kablosuz modem olması şart mı ?

tşkr.......

evet kablosuz olması lazım :)

iphone 3 te varmı bilmiyorum ancak iphone 4 ü ayarlar/genel/ağ kısmında internet paylaşımını açık yaparsan usbden bilge bağladığın anda telefonun internetini bilgisayarda kullanabilirsin.

Tam tersini soruyor...

Yok arkadaşım. iPhone'u kablo ile internete bağlayamazsın. Ya 3G yada Wirelles. Model de farketmez.

Ayrıca İnternet Paylaşımı 3'ten sonra 3 dahil, her modelde var.

slm arkadaşlar......

tşkr.......

Bağlarsın.Eğer bilgisayarının wireless özelliği varsa kablolu internetini bilgisayardan yayabilirsin. iPhone ile de buna bağlanabilrsin

Bağlarsın.Eğer bilgisayarının wireless özelliği varsa kablolu internetini bilgisayardan yayabilirsin. iPhone ile de buna bağlanabilrsin

Evet arkadasın dediği gibi yapabilirsin pc deki kablolu interneti bir programla wifi ye cevirebiliyosun ismi tam aklımda deyil ama forumda arama yap bulursun "pcdeki interneti kablosuz ağ" die bı arat bakalım pc basında olsam link verirdim ama Tapatalk ile yazıyorum

• 7 months later...

daha kolayı var, ben denedim oldu: interneti kabloludan çekiyorsan ve kablosuz ağ özelliğin de varsa bir program kurmana bile gerek yok.

denetim masası-> ağ bağlantıları na gir, oradan iki bağlantıyı seç(1 yerel 1 de kablosuz olmalı-ikisini birden seç) sağ tıkla köprüle de. ardından kablosuz bağlantı ile bilgisayarlar arası(ad-hoc) bağı kurup iphone'u bağlayabilirsin. mis gibi çeker ben yaptım daha önceden 30 tl ye aldığım bir wireless alıcı(ama maalesef kullanmak için program yüklemek gerekio, onu kullanmak zorundasın XP yapamıyo sanırım tak çalıştırı yok, XP tanıyo ama herhangi bir ağa bağlanamıyo çünkü :( neyse yaw kouyla alakası yok nie yazdıysam ) ve masaüstü bilgisayar (bahsi geçen XP buna yüklü) kullanarak(avea'ya geçip telefonda bol internete kavuşana dek şimdi kota meseleleriyle ters yönde çekmeyi tercih ediyorum ki o daha da kolay XD )

Not: unutmadan işin bitince köprüyü kaldır ne olur ne olmaz bende programın sapıtmasına yol açıyodu köprü kaldığı zaman işi çakana kadar iki kez silip yükledim programı....

Kısacası wifi ağ kartına da gerek yok.... alıcıyla aynı işi görür

daha kolayı var, ben denedim oldu: interneti kabloludan çekiyorsan ve kablosuz ağ özelliğin de varsa bir program kurmana bile gerek yok.

denetim masası-> ağ bağlantıları na gir, oradan iki bağlantıyı seç(1 yerel 1 de kablosuz olmalı-ikisini birden seç) sağ tıkla köprüle de. ardından kablosuz bağlantı ile bilgisayarlar arası(ad-hoc) bağı kurup iphone'u bağlayabilirsin. mis gibi çeker ben yaptım daha önceden 30 tl ye aldığım bir wireless alıcı(ama maalesef kullanmak için program yüklemek gerekio, onu kullanmak zorundasın XP yapamıyo sanırım tak çalıştırı yok, XP tanıyo ama herhangi bir ağa bağlanamıyo çünkü :( neyse yaw kouyla alakası yok nie yazdıysam ) ve masaüstü bilgisayar (bahsi geçen XP buna yüklü) kullanarak(avea'ya geçip telefonda bol internete kavuşana dek şimdi kota meseleleriyle ters yönde çekmeyi tercih ediyorum ki o daha da kolay XD )

Not: unutmadan işin bitince köprüyü kaldır ne olur ne olmaz bende programın sapıtmasına yol açıyodu köprü kaldığı zaman işi çakana kadar iki kez silip yükledim programı....

Kısacası wifi ağ kartına da gerek yok.... alıcıyla aynı işi görür

Dostum wifi ag kartina gerek yok demissin alici dedigin ne o zaman. Ya sen anlamadin yada dalga geciyorsun arkadaslarin wifi karti dedikleri sey senin ag karti adini verdigin sey ile ayni

Saygilarimla

Sent from my iPhone using Tapatalk.

Bu arada madem konusu acilmis bende yazayim interneti kabloludan alip pcdeki kablosuz kart ile paylastirmak kolay heleki win 7 varsa daha kolay win 7 standart olarak bunu yapabiliyor. Xp de ise yukarida adi gecen programlar ile yapmak mumkun. Eger 3 g modem kullaniyorsan ve bunu paylastiracaksan o zaman isin zor iki gundur deniyorum aga sifre koymadan yaptim ama guvenli baglanti uzerinden henuz basarabilmis degilim. Basardigim gun nasil yaptigimi yazarim burda.

Sonuc olarak pcdeki interneti paylasabilmen icin kablusuz aygit sart dostum. Simdilik.

Sent from my iPhone using Tapatalk.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.