Jump to content

macintosh ta .exe dosyalarını internet erişimi

Rate this topic

mendeli

Recommended Posts

üstadlar benim bir problemi acilen çözmem gerek sizden bu konuda yardım istiyorum. ben imac kullanıcısıyım ve bilgisaayarım tek hdd de olduğu için paralel detskopla hiç vindows kurmasını denemedim ve internetten bir program buldum windows programlarını kullanabilmek için ve çok güzek de kullanıyorım ama problem bir tane java uygulaması gibi bişey var onuda çalıştırmayı başardım ama o dosya internete bağlenması gerekiyor ama bağlanamıyor sorun bu o zaman da bu uygulama bi işe yaramıyor umarım düzgün anlatabilmişimdir. yardımlarınız ve görüşleriniz için şimdiden teşekkürler. saygılar...

internet den bulduğun programın ne olduğunu bilmeden sana yardımcı olmak biraz zor... Fakat muhtemeldir ki, windows programların bir şekilde MAC cihazın driverlarını ve harware parçalarını göremiyor...

paralel desktop üstünden windows kurarsan bu tip problemleri yaşamıyorsun... Kurulumu gayet basit ve yanlış hatırlamıyorsam forumda mevcut bir açıklaması da var....

Öncelikle hoş geldiniz;

iMac'e windows kurmak için 2 seçeneğiniz var :)

1. Mac içinde Windows kullanmak.

2.Boot Camp ile Windows kurmak.

1. Seçenek de VMWare veya Paralel Desktop gibi programlar vasıtası ile kurabilirsiniz. Ama iMac hangi model olduğunu yazarsanız. Çünkü biraz kasabilir.

2.Macintosh HD>Applications>Utilities>Boot Camp Asistant

Macintosh HD>Uygulamalar>İzlenceler>Boot Camp Yardımcısı veya Asistanı

Buradan Windows için bölüm oluşturuyorsun.

Sonra iMac'i yeniden başlatmadan önce Windows DVD veya CD'ni takıyorsun.

Restart diyorsun ve yeniden başlatılıyor. :)

Sistem kurulumuna kendi otomatik başlıyor yani ALT tuşuna basmanıza gerek yoktur.

Sonra bilindiği gibi Windows kurulumu yapıyorsunuz.

Driverları iMac'in yanında verilen orjinal iMac Mac OS DVD'sinden yüklüyorsunuz.

Açılışta ilk olarak sürekli Windows açılır bu ayarı Windows'dan veya Mac OS'dan değiştirebilirsiniz.

Kolay gelsin.

Saygılar.