Jump to content

jailbreak'den önce...

Rate this topic

Recommended Posts

Herkese iyi akşamlar, yeni bir iphone kullanıcısı olduğum için sizden cevabını netleştiremediğim birkaç konu hakkında yardım istiyorum lütfen:

Öncelikle cihazım iPhone4'dür. Aldığımda 4.1'di ben SHSH kaydı ya da başka herhangi bir işlem yapmadan sadece iTunes'a bağlandım ve telimi açtım kullanmaya başladım sim kilitli olarak AT&T operatör hattı içerisinde iken.

Sonra jailbreak ve simluck beklerken sitenizden arada sırada takip ediyordum sizleri, sonuçlarının neler doğurabileceğini hiç düşünmeden 4.2 çıkınca yükledim telime ve baseband diye birşey olduğunu ve onun sim kilit için yükselmemesi gerektiğinin hayrıma olacağını bilmeden yükselttim ve haliyle baseband'da yükseldi...

Şimdi kısaca, biliyorum ki yeni baseband'ım için sim luck çıkana kadar beklemede kalmaya mecburum. Sitenizi neredeyse altüst ederek yazılanlardan anlayabildiğim kadarıyla fakat gördüğüm kadarıyla 4.2.1 ve 3.1.1 baseband için jailbreak çıktığından en azından windows pc'imden jailbreak yapmak istiyorum bu mümkün değil mi şimdilik ilk olarak bunu merak ediyorum..?

JB yapmak için gerekli değil. Ancak simlock cihazlar için hayat kurtarıcı birşey. Şu an cihaza birşey olsa SHSH'ınız olmadığı için mecburen 4.3 e restore edeceksiniz... Halbuki 4.2.1 için shsh kaydınız olsa 4.2.1 de kalıp hem basebandinizi hem sürümünüzü koruyacaksınız...

Öncelikle siz SHSH kaydınızı alınız... ( Bu ileride çok işinize yarayacak)

Bu kaydı aldıktan sonra da iki farklı yerde saklayınız ve restore edeceğiniz zaman yine foruma başlık açınız. SHSH kaydını alınca iş bitmiyor. Onu kullanarak restore yapmak önemli olan...

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html

Bu başlıktan shsh kaydınızı alın. Bu işlemden sonra size JB için olan resimli anlatımı yollayacağım...

Benim iPhone'um için saved SHSH bölümünde sadece 4.3 (8F190) mevcut şuanda. Haklısınız restrore konusunda da, eylem tamamlanmayınca bende önce stop TSS Server dedim ardından da Exit Recovery dediğimde tel kapandı ve yeniden açıldı. Gördüğüm kadarıyla da herhangi bir değişiklik olmamış. Bir zarar vermemiştir bu eylem sanırım..?

Şimdi hangi adımı takip edelim Kadir bey..?

Benim iPhone'um için saved SHSH bölümünde sadece 4.3 (8F190) mevcut şuanda. Haklısınız restrore konusunda da, eylem tamamlanmayınca bende önce stop TSS Server dedim ardından da Exit Recovery dediğimde tel kapandı ve yeniden açıldı. Gördüğüm kadarıyla da herhangi bir değişiklik olmamış. Bir zarar vermemiştir bu eylem sanırım..?

Şimdi hangi adımı takip edelim Kadir bey..?

Şu an yaptığınız işlem hem baseband'inizi yükseltti hem de 4.3 için sorunsuz bir JB yok. SHSH kaydınız 4.2.1 için olmadığından ötürü de sürüm düşürmeniz mümkün değil...

Elinizde simlock bir cihaz varsa kendi kafanızdan bir işlem yapmadan önce mutlaka ama mutlaka sorun. Görünürde telefonunuz çalışıyor ancak baseband yükseldiği için unlock süresi gecikecek, JB sorunsuz olarak hazır olmadığı için JB içinde beklemek zorundasınız..

Saygılar...

Hayır ama, kontrol ettim halen 4.2.1'im ve restrore kaydına geçmeden önce de baseband 03.10.01'di yarıda kalan restrore'den sonra da halen aynı herşey. Zaten diyorum ya, bitiremedi restore işlemini 1604 hatası verdi onun nedenini anlayamadım..? Şimdi doğru SHSH kaydını alabilmiş miyim Kadir bey ben, JB yapamaz mıyız..?

Şu an 4.2.1 iseniz süper sorun yok.

Aman bundan sonra restore butonundan uzak durunuz...

Çok süper....

JB İşin en basit kısmı şimdi =)

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16598-greenpois0n_rc6_4_2_1_untethered_jailbreak_windows_amp_mac_ilk_mesaji_dikkatlice_okuyalim.html bu adreste resimli anlatım bulunmaktadır... Adım adım orayı takip ediniz... Kendi kafanıza göre iş yapmadığınız sürece sorun çıkarması mümkün değil.

Ok, bu ciddi uyarıları bu dakikadan sonra dikkate almamam mümkün değil zaten;) Evet bahsettiğiniz JB yöntemini çok dikkatli bir şekilde birkaç kez inceledim yalnızca tek bir sorum olacak bununla alakalı, download yazan bölümde orjinal fw'leri buradan bulabilirsiniz dediği bölümünden herhangi birşey indirecek miyim yoksa sadece windows için olan greenpois0n'u indirip adımları izlemem kafi midir..?

Ok, Cydia'da indirildi. Artık temaları indirebilmem ya da application indirebilmem için ne gerekli..? Son olarak sizden bunun da yardımını alabilir miyim..?

cydia.hackulo.us sourse unu ve kendi repomuzu ekleyin daha sonra hackulodan installous kurun bizim repodanda istediğiniz diğer programları