Jump to content

ıphone4 turkcell garantılı etkınlestırme sorunu acıl yardım

Rate this topic

Recommended Posts

ekran görüntüsü koyabilirmisiniz

goruntu koyamıyorumya pek anlamıyorum kusurabakmayın telde taktıgım sım kart sıfresız ıptal ettım baska bır cıhazla ama ıtunes sıfrelı dıyor jeılbreak attım yenıden ama olmadı gene aynı hata bı yardımcı olunya ıyıce sıyırdım

hocam telefonda kablo takılı değilken pin i girdikten sonra bilgisayarda iTunes açıkken kabloyu takın. bilgisayar internete bağlı ise ve telefon gerçekten Turkiyeden alınma ise sorunsuz etkinleştirilmesi lazım.

tukrcellden aldım hocam dedıgın gıbı yaptım ama olmadı jeılbreak yaptım cıhazı yurt dısı olsa unlock sorunu cıkardı oylebır sorun yasamadım ıtuneden kaynaklanan sorun olabılırmı acaba

ben bunu 1 hafta evvel jeılbreak yaptım 4.2.1 herangı bır sorun yoktu takı vwalpaper programını yuklıyene kadar sıldım kendı kendıne gelen aramalarda vıdeo gosterdı ondan sonra etkınlestırme verdı ve suan sadece ıtunes resmı var ekranda :S

hocam o ekran etkinleştirme ekranı değil anladığım kadarı ile telefon recovery modda kalmış.

cihazın ekranında kablo işareti var bu işaretin altında kilit açma ekranındaki gibi sağa doğru kaydırılabilen birşey varmı?

eğer yoksa bu yöntemleri uygula.

telefonun home ve power tuşlarına basılı tut 10 saniye sonra bak bakalım telefon açılacakmı? eğer açılmazsa

Umbrella 4.1.4 - Dosya Merkezi - iPhoneYardim.net

linkteki programı indirip telefon bağlı iken kick out device recovery gibi bişey yazan butona bas ve dene bu şekilde olması lazım.

cihazın ekranında kablo işareti var bu işaretin altında kilit açma ekranındaki gibi sağa doğru kaydırılabilen birşey varmı?

hocam su soruma cevap verseydinde bende emin olsaydım sorununun ne olduğundan...

programın son versiyonu için link:

http://cache.firmwareumbrella.com/downloads/tinyumbrella-4.30.04.exe

telefonu bilgisayara bağla itunes kapalı olsun. telefonu soldaki menüden seç sağ tarafta exit recovery var ona bas bekle açılmazsa fix recovery aktifse bas gene olmazsa restore etmekten başka çaren yok ne yazıkki

umbrellayı aç hocam telefonu seç ve sace SHSH butonuna bas telefonun yanında dönen simge kaybolduğunda soldan show all SHSHs yazan yere bas ve orada yazanları yaz buraya bende ona göre çözüm söyleyeyim sana ancak biraz acele et lütfen fazla vaktim yok yarın işe gideceğim

03/24/2011 02:51:26.140 Caching shsh files... 03/24/2011 02:51:26.156 Found [0] shsh files to cache... 03/24/2011 02:51:26.156 Cached [0] shsh files 03/24/2011 02:51:26.156 You are using the current version of TinyUmbrella. 03/24/2011 02:51:26.171 Loaded History... 03/24/2011 02:51:32.640 TSS Server Started! 03/24/2011 02:51:32.687 TSS Accepting connections... boyle yazıyor kalıyor reıs

hocam SHSH kaydın yoksa sadece 4.3 versiyon yükleyebilirsin bu durumda JB yapamazsın. o yüzden SHSH kaydının olup olmaması önemli ancak benim için sorun değil ben JB sizde kullanırım diyorsan aşağıdaki linkten ipsw dosyasını indir itunesi aç shift tuşuna basılı tutarak restore butonuna tıkla telefona yeni FW yüklenecek ve sorunsuz açılacaktır.

http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-0330.20110311.Cswe3/iPhone3,1_4.3_8F190_Restore.ipsw