Jump to content

İphone 4 İle samsung galaxy s2 mİ karŞilastirma yapar misiniz?

Rate this topic

Recommended Posts

• Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sanki biraz taraflı yazılmış. iphone galaxy s'i sadece uygulama alanında gecebilir. heleki galaxy s 2 yi sadece ve sadece uygulama zenginliği alanında gecer. ikisinide kullandım hala kullanıyorum. galaxy s o kadar kullanışlı bir telefon ki takıyorsun usb disk oluyo. takıyosun medya oynatıcı. backupı sistem dosyaları dahil kendi içine alıyor telefon. apple bile ekranları artık samsungtan alacak. siyahın gercek siyah olduğu tek telefon galaxy s dir.galaxy s in ekran teknolojisi dünyada yok. o kadar kompozit bir telefonki sadece ikisini birden kullananlar anlayabilir bu dediğimi.Ha uygulama desteğini androidde aramıyor değilim. lakin yanlış biliyor olabilirim ama appstore 6-7 yıldır var. android market ise sadece 2 yıllık.

Sanki biraz taraflı yazılmış. iphone galaxy s'i sadece uygulama alanında gecebilir. heleki galaxy s 2 yi sadece ve sadece uygulama zenginliği alanında gecer. ikisinide kullandım hala kullanıyorum. galaxy s o kadar kullanışlı bir telefon ki takıyorsun usb disk oluyo. takıyosun medya oynatıcı. backupı sistem dosyaları dahil kendi içine alıyor telefon. apple bile ekranları artık samsungtan alacak. siyahın gercek siyah olduğu tek telefon galaxy s dir.galaxy s in ekran teknolojisi dünyada yok. o kadar kompozit bir telefonki sadece ikisini birden kullananlar anlayabilir bu dediğimi.Ha uygulama desteğini androidde aramıyor değilim. lakin yanlış biliyor olabilirim ama appstore 6-7 yıldır var. android market ise sadece 2 yıllık.

Aynen öyle, olay uygulamalarda yoksa acaba denilmiyor değil, bir de hafif =)

yazılım canavarı degilsen ve sosyal siteler ve birkaç oyun ile başlamak istiyorsan galaxy 1 numara.

ama yazılım arasan iPhone kullanmak zorundasın. donanım olarak samsung yazılım olarak iPhone. bunu 1 yıl sonra karşılaştırırsan o zaman samsung u tek geçebilirim ama su an için kıyaslama yapılabilir.

Sanki biraz taraflı yazılmış. iphone galaxy s'i sadece uygulama alanında gecebilir. heleki galaxy s 2 yi sadece ve sadece uygulama zenginliği alanında gecer. ikisinide kullandım hala kullanıyorum. galaxy s o kadar kullanışlı bir telefon ki takıyorsun usb disk oluyo. takıyosun medya oynatıcı. backupı sistem dosyaları dahil kendi içine alıyor telefon.

Ne takıyorsun anlamadım iPhone da bisey takmana gerek yok yüklüyorsun (pwntunes) USB disk oluyor

Hatta yüklemiyorsun (iTunes) medya oynatıcı oluyor

• 3 months later...
Ne takıyorsun anlamadım iPhone da bisey takmana gerek yok yüklüyorsun (pwntunes) USB disk oluyor

Hatta yüklemiyorsun (iTunes) medya oynatıcı oluyor

bir şey takmıyorsun,sadece cihazı pc'ye bağladığında usb bellek olarak görüyor.dosyalarını sürükle bırakla içine atabiliyorsun. üstelik dosyalarını nereye atmış olursan ol fotoğraflarını galeri altında,mp3 lerini de müzik çaların içinde hemen görüyorsun.ilginç bir özellikten daha bahsedeyim 500 gb'a kadar olan HD leri yada usb bellekleri galaxy s2'ye usb portundan bağlayınca içeriğini pc gibi görüp,filmleri oynatabiliyorsun.istediğin dosyayı telefona kopyalayabiliyorsun.

• 2 weeks later...

Bu konu tam bana göre açılmış 1 hafta önce iphone 4 ümü sattım S2 aldım.Olduğunca tarafsız yazmaya çalışıcam

İphone 4

Oldukça yakışıklı bir cihaz.

Kullanıcıyı köleleştiren Apple bu cihazdada devam etmiş...

Batarya süresi berbat.En düşük kullanımda 1.5 gün.

Sizleri bilmem ama herkesin elinde olması beni cihazdan soğuttu.

İphone 4 S2'ye göre çok ağır. Fakat daha küçük bir cihaz.

S2

Batarya 2.5-3 gün gidiyo.

Çok piyasa bi cihaz olmadığı için herkesin elinde yok.

Android market Appstore kadar geniş değil ama aşağı yukarı iphoneda yaptıklarınızı yapabilceğiniz kadar uygulama var.

Cihaz iphone a göre çok daha seri grafikler daha üstün.

İnternet yönünden iphoneden daha iyi.

Büyük ekran sevenler için ideal , büyük ekran sevmiyorsaniz S2 gereksiz.

Android süper bir işletim sistemi (bence)

İphone kadar fazla aksesuar desteği yok.

Wi-fi bağlantısı ip4 ten daha hızlı.

Görüntülü konuşma 8mp kamera harıcı hafıza değişebilen batarya ise ip4 'e farkatan önemli noktalar.

ip4 e göre daha kişiselleştirilebilen bir cihaz.Yani menude büyük oynamalar yapabilirsinz değişk widget indirebilirsnz.Aktif duvar kağıtları mükemmel ama çok şarj yiyo. vs. vs. vs.

Objektif olmaya çalıştım.İki cihazda çok farklı değil ikiside Made in china cihazlardır.

İkisinide tavsiye ederim.

Benim değiştirme nedenim.

S2'nin sar değerinin ip4'e göre çok daha düşük olması.

Ama ip4 vazgeçilmez bir cihaz değildir.İnsanlar kendini pskolojık olarak bağlıyo. ip5 çıkınca arayüzünde 4'ten bi farklı olmıycak..Bu yüzden Apple'ı bir üst modelle değiştirmek biraz saçma :) S2'ye geçebilirsiniz :)

valla ben cihazı darty satış noktasında baya bir inceledim.

hemen yorumlarımı yapayım kısaca :

şarj konusuna yorum yok

i4'e göre daha hızlı

widget istediğin kadar ve basit bir şekilde yükleyebiliyorsun ; i4 te lockinfo ve artılarını kurmak zorundasın sonuş berbat.

kamerası daha üstün 8mp

hafıza olayı önemli değil şimdiye kadar hiç 8 gb ulaşamadım hep boştu

uygulamalar android markette bnm kullandıklarımın çoğu var ; ama cydia'yı arattı bana.

ekranı çok başarılı ve büyük

teli cebime koyunca hissetmedim bile çok hafif

fiyata gelince bu fiyata s2 almam

genel olarak yeni alcak kişi olarak yorum yaparsam ; almayıp i5 bekledirdim.

ben daha önce galaxy s aldım 1000 tlye 6 ay sonra 800 zor sattım.

iphone kullanan bir kişi en fazla kasa kasa 6 ay kullanabiliyor

ama elinde sonunda yine iphone dönüyor

saygılar

bnm de elimde 3gs war ve ip4 çıkmadan 2 ay önce almıştım yine öyle bi hata yapmiicam ip5 i bekliicem samsung yazısını gördüğüm hiç bişeye dokunmuyom hatta NFS HOTPURSİUT oynuodm pc de ordaki adamımızın adı SAMSUNG du oyunu sildim xD

Samsung başarılı bir şirket bence piyasada en üstün TV'leri Pc Monitörlerini samsung üretiyor en iyi sayılabilicek kompak fotograf makinelerini samsung üretiyor bunların üstüne en iyiler arasına giren telefonuda S2 samsung üretiyor + daha bilgisayarda üretiyor samsung öyle basit bir çin şirketi değil yigidi öldür hakkını yeme samsung yazısını gördükleri hiçbir şeye dokunmuyorsa iPhone'yide dokunmasınlar ozman Retina display'ler kimin tarafından üretiliyor acaba genel anlamda samsung friması için fikirlerim

Edited by Deagles48

biraz fazla objektif olmuşun sanki ayrıca biraz komik geldi sanki iphone kullanmamışın gibi menüde büyük oynamalar diosun iphonede kaydırmayı değiştir hatta istegin gibi değiştir hatta operator logosunu bile değiştir her neyse sayacağım özellikleri ama sabaha kadar saysam bitmez kısacası ben sunu deyim samsung storede hersey bedava ama demo gibi ayrıca yarın onlarda paralı yaparlar herşeyi samsungu yıllardır tanıyoruz arkadaşlar paranız değisin diyorsanız iphone alın cünkü iphoneyi aldıktan 1 yıl sonra bile hatta ölüsünü bile iyi paraya satarsınız ama samsungu 4 ay sonra bir yakınıza bağışlayın bugun samsung s ilk cıktıgında kacliraydı iphone 4 le aynıydı şimdi kaç lira iphone 4 almak icin üzerine para veriyorlar:)

arkadaşlar ben ilk önce apple düşmanıydım, herkes çok iyi telefon fln diyodu ben ise aman ya sırf imaj, göz boyama, hava atma amacıyla alınan bir telefon diyordum, ta ki 3G alana kadar. Telefon beni benden aldı ve şimdi iphone 4'e bakıyorumda adamlar gerçekten yapmış üstüne laf yok. Samsung da gerçekten iyi bir firma ve bu mesajımı samsung laptopumdan yazıyorum :) fakat telefon olayında kendini fazla ispatlamış değil.

Son söz olarak iPhone kullanmak ayrıcalıktır...