Jump to content

04.10.01 baseband :( yanlış yaptım galiba

Rate this topic

Recommended Posts

slm arkadaşlar i4 üm 4.1 versiyondu 4.3 yükselttim ve canım sıkıldı geri düşürüdüm shsh kaydı ile fakat sanırım baseband yükselmiş ve arada şebeke gidiyo sizce baseband yükselmesinden dolayımıdır ve basebandı düşürme şansımız varmı.

fikirlerinizi bekliyorum kolay gelsin.

bu arada cihaz facktory unlock vodafon tr cihazı.

basebant düşürülemez kesinlikle ancak şebekedeki kesilme olayı basebant sürümüyle alakalı olamaz cihazınız factory unlock olduğu için hangi basebant yüklü olursa olsun sıkıntı çıkmaması lazım isterseniz tekrar 4.1 ile restore ederek bi deneyin. cihazınız simlock ise zaten kullanamazsınız.

kariyer surumu yukselıyorsa 4.3 te sıkıntı yaratabılır belki arkadaslar eskı karıyer versiyonu yuklemeyı denerse düzelebilir mi ?

kariyer versiyonu internet mms ve buna benzer operatöre özel ayarları düzenler bu nedenle önemli bir şey değildir şebeke sinyallerini etkileyecek kadar.

kariyer versiyonu internet mms ve buna benzer operatöre özel ayarları düzenler bu nedenle önemli bir şey değildir şebeke sinyallerini etkileyecek kadar.

teşekkürler :) sorun yaratacak bir durum yok başka sinyali etkileyecek bundan şüphelenmiştim

valla arkadaşlar cihaz fu vodafon tr cihazı şuan cihazın şebekesi gidio 3g yi açınca gelio ayrıyeten 4.1 de limareinle jb yapamadım 4.2 ye yukselttım green le yaptım jb basebandla alakası varmı bu 4.1 de limerain la jb yapamamamın.

jb veya baseband sinyali etkilemez sizin için. Cihazın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyin ayarlar genel ağ kısmından en alta ınıp sıfırla secenegıne gırın ve sadece ağ ayarları sıfırlaya basın. Bndan snra sorun devam edıyorsa sım kartınızı cıkarıp bir yada iki dk bekleyip tekrar takın

evet dedıgın gıbı ag ayarlarını bi kaç kez denedim sıfırladım başta 3g ile açılıo sonra kapatınca şebeke gidiyo sinirimi bozdu 4.3 yükseltip aynı sorun devam ederse garantiye mi versem acaba ?

4.1 versiyonu mu onerirsin 4.2 yimi 4.2 jb yapmadan açılmıyo hepsi sorun be abi :D

galiba sorunu buldum back up yaparken yarıda kesmistim teli pc den sokmustum sımdı restoreden sonra o yarım back upu yukluyorom oyle sorun oluyo şımdı back up yuklemedım sorun yok sebekede nese yardımlarınız ıcın tesekkurler.

Edited by canirtuk

yor arkadaşlar şebekede sorun oluyor 4.3 e yükselltim düzeldi back up la da alakası yokmus anlamadım gitti.

yani sonuç olarak 4.1 yada 4.2 versiyon baseband 04.10.01 ise şebeke sorunu var

cihaz i4

zaten bende şuan 4.3 yüklü ben 4.1 e düşürdüm ama daha önce baseband sanırım 02.10.04 idi o zaman şebeke sorunu yoktu şimdi basebad başlıkta yazan bu basebandla 4.1 veya 4.2 ye düşürdüğümde şebeke sorunu oluyo çekmiyo 3g yi açıyorum şebeke geliyor gene gidiyor anlamadım gitti.

• 3 weeks later...

resmem omrumden aldı bu telefon artık.. iphone3 ve s 4.0 4.1 4.2.1 alayanı jaılbreak yaptım 4.2.1 den 4.0 a dusurdum 4.0 dan 4.1 e cıkardım fln canım sıkıldıkca oynuorum. arkım dun almıs iphone4 onun ıcınde sabahladım sadece jailbreak yapabıldım baseband yuzunden unluck olmuo iphone4 un 1.59 basebandı harıc hıc bı sekılde unluck olmuo tek care ( gevey ).. acaba suan jaılbreaklı oldgu ıcın 4 repo666 da kurulu 04.10.01 bb nın unluck ı cıkınca otomatıkman bu telde unluck olmus olurmu ???