Jump to content

4.2 ve üstü sorun çıkarır mı sorusu

Rate this topic

Recommended Posts

herkese merhaba...

aletim 4.1, 2 10 04.. yeni uygulamalar en az 4.2 ve üstü istemeye başladı... nasıl olsa kart takıp kullanmıyorum, ileride bir sıkıntı yaratır mı bu yapacağım şey?..

yükseltmemi tavsiye edermisiniz?

stabil bir yöntem varsa nedir?

hatta herhangi bir 4.2x nin jb i çıktımı bu arada?

limera1n ile kolayca yaptıgım şey sürüm yükseltirsem daha zahmetli bir hal alırmı?

ayrıca bu gevey alındıktan sonra kilit kırılıyor mu tamamen? yani istedigim sürüme geçebilecekmiyim en son ne varsa o zaman? geveyden sonra sürüm, baseband vs derdi de kalmayacak herhalde?

toptan teşekkürler.

teşekkürler kardeş .. ama;

custom, yani forumda biryerde vardı butun sürümlerin dosyaları.. 4.2.1i alıp itunes üzerinde shift + restore ile bu dosyayı göstermek mi?.. direk bu mu? hiç daha once yükseltme işine girmedigim icin shsh kayıtlarını hangi aşamada kullanacam bilmiyorum...

bütün sorularım taze ve günceldir

teşekkürler kardeş .. ama;

custom, yani forumda biryerde vardı butun sürümlerin dosyaları.. 4.2.1i alıp itunes üzerinde shift + restore ile bu dosyayı göstermek mi?.. direk bu mu? hiç daha once yükseltme işine girmedigim icin shsh kayıtlarını hangi aşamada kullanacam bilmiyorum...

bütün sorularım taze ve günceldir

Aynen... Custom 4.2.1 fw dosyasını indiriyorsunuz. iPhone u iTunes a bağlıyorsunuz ve shift+restore yaparak indirdiğiniz custom 4.2.1 dosyasını gösteriyorsunuz. 4.2.1 SHSH kaydınız varsa sorunsuz kurabilirsiniz.

Saygılar...

tinyumbrella ile once işlem yapmam gerekir mi bunun için de? öncesinde tekrar bir kayıt almam iyi olur mu yeniden?

4.2.1 SHSH kaydınız var ve telefonunuz jailbreakli ise başka bir işleme gerek yoktur.

Saygılar...

teşekkürler dostum,

ama tekrar sormam gerek.. bu sürümlerde farklı versiyonlara farklı jailbreak yontemleri okuyorum...

4.1 için limerain gayet kolay olurken, 4.2.1 geçtikten sonra yeniden jb yapmam gerekirmi? evet ise hangi yöntem 4.2.1 için aynı kullanışlı derecededir?

aletim restore gibi 0 dan mı başlar?

bunlar kilit noktalar idi..

teşekkürler dostum,

ama tekrar sormam gerek.. bu sürümlerde farklı versiyonlara farklı jailbreak yontemleri okuyorum...

4.1 için limerain gayet kolay olurken, 4.2.1 geçtikten sonra yeniden jb yapmam gerekirmi? evet ise hangi yöntem 4.2.1 için aynı kullanışlı derecededir?

aletim restore gibi 0 dan mı başlar?

bunlar kilit noktalar idi..

4.2.1 i yükledikten sonra tabii ki jailbreak yapmanız gerekiyor ancak merak etmeyin... EN az limera1n kadar kolay bir işlem ile jailbreak yapabiliyorsunuz, o konuda endişeniz olmasın.

Restore dan sonra telefonunuz sıfırlanacak ancak restore dan hemen sonra rehber, ajanda, notlar gibi bilgilerinizi geri alabilirsiniz. 4.2.1 de jailbreak için redsn0w u tavsiye ederim. Geniş açıklama ve bilgi, Jailbrek&Unlock kısmındaki sabit konudadır.

Saygılar...

negatif... 4.1 deki gibi ilerlemiyor işler

apple ın 4.2.1 baseband sabit halde yükseltme işlemini çözdü ve izin vermez diye birşey okudum... greenpoison ile jb yapılırsa recovery modundan kurtulursun dişye okudum.. siz redsnow diyorsunuz... 4.2.1 ile ilgili bilmem gereken bir ayrıntı var mı?

teşekkürler

itunes restore sonrası 1013 hatasını verdikten sonra exit recovery dememe ragmen umbrella da, 2 oldu o ekrandaki itunes usb resminde kalıyorum... bişeyleri yanlış yapıyorum belkide.. 3. kez deneyecem şimdi.. olmazsa 4.1 e geri dönüş

direk greenpoisonla jb yapmayı denermisiniz