Jump to content

3G 3.1.3'e Dönüş

Rate this topic

Recommended Posts

Merhaba.

FU 3G 16Gb cihazım şu anda 4.1 de. Ama ben hemen hemen herşeyi gayet aktif kullandığım için çok ciddi kasmaya başladı telefon. Bu geri dönüşü yaparken, dikkat etmem gerken herhangi birşey var mıdır. Tecrübe edeneler, tecrübelerini aktarabilirse sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Bir başka mesajımdan alıntı...

Öncelikle ios 4.x te alınan yedekler 3.x te çalışmadığı için rehberinizi Outlook aracılığı ile yedekleyiniz...

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/5-rehber_yedekleme_geri_yukleme_ms_office_outlook_kullanarak_resimli_anlatim.html

Daha sonra forumdan 3.1.2 veya 3.1.3 için FW dosyasını çekiniz...

http://www.iphoneyardim.net/onemli_basliklar/4-firmware_arsivi_-_orijinal_custom_firmware_dosyalari.html

Daha sonra Tinyumbrella programını indiriniz...

http://www.iphoneyardim.net/iphone_genel/7051-tinyumbrella_4_21_05_shsh_kaydi.html ve arka planda skype, teamviewer, antivirüs programları gibi internet bağlantısını kullanan bütün programları kapatıp tinyumbrella programını çalıştırınız ve cihazınızı bağlayınız.

Start tss server butonuna basınız ve itunes'u açınız.

itunes programında cihazınızı göreceksiniz ve orada restore seçeneği var. Siz klavyede shifte basılı tutarken restore butonuna basınız... İtunes sizden dosya göstermenizi isteyecek. Siz indirmiş olduğunuz Orijinal FW dosyasının konumunu seçiniz ve onaylayınız.. Bundan sonra restore işlemi olacak ve en sonda hata verip cihaz recovery moda girecek.

Endişe etmeyin itunesu kapatıp açık olan tinyumbrella programından cihazınızı seçin ve exit recovery mode diyin. Telefonunuz açılacaktır...

Not: Şu an appstore'daki bir çok uygulama min. ios 4.0 desteklediği için bir çok programı kullanamayacaksınız...

Saygılar....

Kadir, Restore'u yaparken, TinyUmbrella'nınaçık durması mı gerekiyor. Yani restore ettikten sonra açsak sorun yaşar mıyız?

Ayrıca:

kartalilyas, Sizin bu Sayfaya giriş yetkiniz bulunmuyor. Aşağıdaki sebeplerden birinin rolü olabilir:

1. Başka bir Üyenin yazmış olduğu Mesajı değiştirmek yada Yönetici Panelini kullanmak istiyorsunuz.

2. Mesaj yazmak istediyseniz eğer Üyeliğiniz yasaklanmış yada Üyeliğinizin aktifleştirilmesi gerekebilir.

Tiny Mesajı

Valla bu benim yaptığım yöntemdi. 3g cihazıma hiçbir şekilde sorun olmadı...

Şimdi diğer türlü denemediğim için hiçbirşey söyleyemeyeceğim...

Ancak en önemli konu yedekler. Çünkü 4.1 deki yedek 3.1.3 de çalışmıyor o yüzden rehberi harici bir şekilde yedekleyiniz...

Valla bu benim yaptığım yöntemdi. 3g cihazıma hiçbir şekilde sorun olmadı...

Şimdi diğer türlü denemediğim için hiçbirşey söyleyemeyeceğim...

Ancak en önemli konu yedekler. Çünkü 4.1 deki yedek 3.1.3 de çalışmıyor o yüzden rehberi harici bir şekilde yedekleyiniz...

Ahaaa, bak bu çok önemli... 4.1'in yedeği 3.1.3 te çalışmıyorsa, o zaman ben herhalde geçmem mi acaba? Ne sorun olabilir ki, rehner Outlook ta zaten var. Notlar da var, Resiimleri kopyalarım zaten. E başka da bişey kalıyor mu ki?...

Mail ve diğer ayarlar ( melodi vs. )

Rehber ve notlar outlook'da ise süper zaten...

Bunun dışında bir sorun yok. Bir de ios 3.x de artık programlar çalışmıyor...

Programları falan takmıyorum ama asıl konuyu atladım. MESAJLAR...

çok önemli oldukları için sanırsam vazgeçiyorum ben bu restıre işinden. Cydiayı biraz temizleyeceğim galiba...

İşin içinde mesajlar varsa hemen dur =)

Sana önerim Cydia'da kullanmadığın appleri sil.

Çok fazla uygulama yükleme. Çünkü cydia appleri arka planda çalışıyor.

Bunun dışında tema, homewallpaper ve multitasking'den uzak dur.

Eğer elinde shsh kaydın var ise (Cydia'yı açtığında yazıyordur zaten) 4.1 ile tekrardan restore et ve backuplarını taşı. Cydia'yı sıfırdan kur.

İşin içinde mesajlar varsa hemen dur =)

Sana önerim Cydia'da kullanmadığın appleri sil.

Çok fazla uygulama yükleme. Çünkü cydia appleri arka planda çalışıyor.

Bunun dışında tema, homewallpaper ve multitasking'den uzak dur.

Eğer elinde shsh kaydın var ise (Cydia'yı açtığında yazıyordur zaten) 4.1 ile tekrardan restore et ve backuplarını taşı. Cydia'yı sıfırdan kur.

SHSH kaydım var varlığına da, Cydia kurulu olup da uygulama yüklememek mümkün değil be Kadir. Bende yüklü olanlar öyle aman aman çok değil, ama sonuçta hep kullandığımız uygulamalar. SB Settings, Barrel, Five Icon, MyWi, Activator, AndroidLock, CyDelete, Infinifolders, MultiFlow, OverBoard, Safari D.M., WinterBoard, Start Dial, Elert, MobileLog, Terminal, iSHSHit, MultiCleaner, ScreenSplitr, Install0us, AppBackup, DNS Fix, iBlackList, iFile, iProtect, My3G, OpenSHH, PkgBackup, WifiSync. Bu kadar. Çok gibi gözükse de, hepsi sürekli kullanılan şeyler. E hangisini sil diyebilirsin...

Tema hiç kullanmıyorum, homeWallpaper sadece tek siyah resim, MultiTaskingten nasıl uzak duriyim, kendi kendine var zaten 4.1 de.

Amaaannnn... Walla iPhone'nun mu var, derdin var.

Dostum ben az önce 3G 16GB cihazıma 3.1.3 kurdum shift + restore ile tinyUmbrella bile çalıştırmadan sorunsuz kuruldu bu şekilde de deneyebilirsin

MrT, sen hiç TinyUmbrella olmadan, Normal Restore diyerek yükledin galiba. Peki Backup'ı geri yükleyebildin mi, sorun yaşadın mı yüklediysen?

hyrlı günler,

Tecrübenizden faydalanmaya geldim..

Arkadaşımda iphone vardı. Uygulama yükleme yapayım derken update butonuna basmış ve yazılım olarak çökmüş..

Telefona

iPhone1,2_4.1_8B117_Restore versiyonunu yüklüoyrum. Redsnow ile cydia işlemini gerçekleştiriyorum. telefon açılıyor ama

ne wifi bölümü aktif ne bluetooth nede imei gözüküyor. Haliyle şebekede çekmiyor..

iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore . bu versiyonu yüklemeyi denioyrum hata veriyor..

Atladığım yada yanlış yaptığım birşey mi var ?

iphone 2g var bende ve bu tip bir işlem sonucu hiçbir sorun yaşamadan yazılım yüklüyorum..

Yönlendirmelerinizi bekliyorum..

Tşkler.

Edit: basebandda telefonun about kısmında gözükmüyor..

Edited by aslanenver

hyrlı günler,

Tecrübenizden faydalanmaya geldim..

Arkadaşımda iphone vardı. Uygulama yükleme yapayım derken update butonuna basmış ve yazılım olarak çökmüş..

Telefona

iPhone1,2_4.1_8B117_Restore versiyonunu yüklüoyrum. Redsnow ile cydia işlemini gerçekleştiriyorum. telefon açılıyor ama

ne wifi bölümü aktif ne bluetooth nede imei gözüküyor. Haliyle şebekede çekmiyor..

iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore . bu versiyonu yüklemeyi denioyrum hata veriyor..

Atladığım yada yanlış yaptığım birşey mi var ?

iphone 2g var bende ve bu tip bir işlem sonucu hiçbir sorun yaşamadan yazılım yüklüyorum..

Yönlendirmelerinizi bekliyorum..

Tşkler.

Edit: basebandda telefonun about kısmında gözükmüyor..

Telefon ne? IMEI gözükmemesi ciddi dert. 2G ise bi nebze ok. Ama üstü ise....