Jump to content

İphone'la Neler Yapıyorsunuz?

Rate this topic

simasiya

Recommended Posts

Arkadaşlar az sonra okuyacaklarınız benim şu anda kullanmakta olduğum İPhone 3GS ve İPhone 4 dahilinde geçerlidir.

* Telefonumu bir mikrofon, diğer bir deyişle megafon olarak kullanabiliyorum.

Megaphone: FileDude - Super Simple File Hosting

* Bilgisayarıma dilediğim yerden bağlanıp uzak masaüstü ya da teamviewer yoluyla istediğim şekilde yönetebiliyorum.

iTap RDP: fileape » download

TeamViewer: fileape » download

* Sanki orada, videonun içindeymiş gibi Black Eyed Peace'in "Time Of My Life" adlı klibini 360 derece izleyebiliyorum.

BEP360: fileape » download

* Full HD kalitesindeki 1080p videoları hiç takılma olmadan ve ek bir programa ihtiyaç duymadan seyredebiliyorum.

Denemek isteyenler için:

* Justin.tv'nin yeni güncellemesiyle artık her yerden canlı yayın yapabiliyor ve sosyal ağlarımda bunu paylaşabiliyorum. Örneğin İpad 2 kuyruğundayım ve bu heyecana ortak olmak isteyen arkadaşlarım var. İphone'umdan Justin'i açarak Live'a tıklayıp canlı yayına başlamam yeterli. İzlemek isteyen arkadaşlarımsa bingul on Justin.tv adresinden veya İphone'larından yayını izleyebilecek. 3G bağlantıyla ilgili adrese bir deneme videosu da koydum. Dileyen arkadaşlar izleyebilir ve birbirimizi önemli anlardaki heyecanlara ortak etmek için (cihaz, program, mekan tanıtımı vs) takip edebiliriz.

Justin.tv: fileape » download

* 3GS'te Cydia'dan kurduğum MyWi adlı programla İPhone 4'te ise Hotspot özelliğiyle USB, kablosuz veya bluetooth yoluyla cebimdeki interneti bulunduğum ortamdaki cihazlarla paylaşabiliyorum.

MyWi: Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

* Tap DJ adlı programla İpod'umdaki şarkıları yeniden düzenleyebiliyor ve remix yapabiliyorum.

Tap DJ: fileape » download

* 360 Panaroma adlı programla 360 derecelik fotoğraf çekebiliyor ve aynı programla o mekanın içindeymiş gibi görüntüleyebiliyorum.

360: fileape » download

* HeyWire ile Turkcell hariç (Ah Turkcell ah) dünyanın her yerine bedava SMS atabiliyorum.

HeyWire: HeyWire Free Text Worldwide Plus Facebook Chat, Twitter & IM for iPhone, iPod touch, and iPad on the iTunes App Store

* Skype, Viber, Fring gibi programlarla dünyanın her yerinden arkadaşlarımla hiç bir şebeke ücreti ödemeden ücretsiz konuşabiliyor, sohbet edebiliyor, görüntülü görüşebiliyorum.

* Quickoffice ile DOC, DOCX, XLS, XLSX, PPT, PDF, iWork, HTML, PNG, JPG, GIF, SVG, TIF, MP3 uzantılı dosyaları açabiliyor ve ofis dosyaları düzenleyebiliyorum.

Quickoffice: fileape » download

* Vakit darlığından şikayet eder dururduk, şimdi İBooks'la kütüphanem her an cebimde...

İBooks: Apple - iPad - Buy and read books like never before.

* AirFiles'la internetten bilgisayarıma indirdiğim programları AirFiles'ın, programı açtığımda bana verdiği ip adresini web browser'ımın adres satırına yazarak kabloyla vs uğraşmadan İphone'uma sanki internetten dosya download eder gibi yüklüyor ve bu programı Cydia'dan kurduğum İFile ile var > mobile > applications > Airfiles > Documents'in içinden alıp var > mobile > documents > İnstall0us > downloads'ın içine atararak hemen peşinden install0s'u açıp Downloads bölümünden zahmetsizce yükleyebiliyorum.

AirFiles: fileape » download

* Yazıcıma bluetoothla bağlanarak çıktı alabiliyorum.

* Kim demiş "İPhone'da bluetooth yok, İTunes'a bağımlı" diye... Artık Cydia'dan yükleyeceğiniz Celeste adlı programla bluetooth veri alışverişi yapabilir; yine Cydia'dan yükleyeceğiniz Pwntunes'la İtunes zincirini kırabilirsiniz.

Vs... Vs... Vs...

"Eğer İphone'nun yoksa" bunları yapamazsın. :)

İşte ben tüm bunları ve daha aklıma gelmeyen nicelerini İphone 3GS ve İphone 4'te yapabiliyorum.

Peki ya siz İphone'nuzla neler yapıyorsunuz?

Edited by simasiya

iphone forumunda degıl de baska bır forumda bunları yazsan ooofff ne aletmış falan derlerdi ama burda herkes bunları kullanıyor :) güzel anlatım olmuş teşekkürler :D

Ben teşekkür ederim. Bir zamanlar basmatik 5800'ım vardı rahmetli.

Rahmetlinin arkasından konuşmak olmaz ya neyse o zamanlar bakardım buralara bu İPhone neyin nesi diye. İşte o bakanlara bir rehber olsun istedim kendimden yola çıkarak. :) Hem bu hem de İphone'u daha yakından tanımak, tanıtmak için...

Edited by simasiya

Bana da iPhone 4 (fransız simkilitsi) geldi 4.3 versiyonu ve şu an hiç bişey yapamıyorum.

Birkaç gün 4.2.1 varken JB yapmıştım ama şu cydia denen programda ve installous ta aradığım programları bulamayınca direk 4.3'e restore etmiştim.

Source'ların eksik dediler ama bi uygulama olsun sorce ları yüklesin dimi. saatlerce internette olamıyo insan.

Ayrıca 5800'ımı hanıma vermiştim bu aralar geri değiştirmeyi düşünüyorum valla hiç olmazsa çocukların resimlerini videolarını birazcık daha kaliteli çeker de

iPhone bi işe yaramış olur.

Bir haftalık kullanımda bende yer eden izlenim bu.

Duruyor çekmecede. Emektar samsung d880 duos ile yola devam. Birgün anloh çıkarsa çıkarırız tozunu alır kullanırız artık. Oyun falan oynayayım dedim. Bilgisayar yada ps3 gibi olmuyor, kesmiyor açıkcası. Müzik dinlerim dedim, mp3 playerlara göre fazlaca büyük. Fotoğraf makinesi niyetine kullanayım dedim, kamerası cüssesine göre vasat sayılır. Yani anlayacağınız telefon özelliği olmayınca ekstradan yanımda taşımaya gerek görmüyorum şimdilik.

Begendi yapamadim burdan...super bir konu olmus bence.ozellikle linklerle birlikte vermeniz.elinize saglik tsk edeeiz.diger arkadaslarda kendo kullanimlarini yazarsa cok faydali olacagina inaniyorum.

Mesela mp3 nerden nasil indiriyorduk diren iphone a?

---Send by Tapatak tak tak tak-

Begendi yapamadim burdan...super bir konu olmus bence.ozellikle linklerle birlikte vermeniz.elinize saglik tsk edeeiz.diger arkadaslarda kendo kullanimlarini yazarsa cok faydali olacagina inaniyorum.

Mesela mp3 nerden nasil indiriyorduk diren iphone a?

---Send by Tapatak tak tak tak-

:) Ben teşekkür ederim; Safari download manager arka planda çalıştığı için şarj problemi doğacağından tavsiye etmem. Fakat İnstall0us'tan indireceğiniz Downloads programıyla dilediğiniz upload sitesinden mp3 indirebilir, yine aynı programla İpod'a ihtiyaç duymadan dinleyebilirsiniz. Küçük bir öneri: Mp3Cep.Com - Bedava Mp3ler, Bedava Full Mp3ler, Bedava Mp3 indir, Bedava Mp3 yükle, Bedava Full mp3 indir, Bedava full mp3 yükle, ücretsiz mp3 indir, ücretsiz mp3 yükle ya da cydia'daki pwntunes ile itunes'tan bağımzsız bir şekilde direkt olarak ipod'a mp3 video resim vs atabilirsiniz.

:) Ben teşekkür ederim; Safari download manager arka planda çalıştığı için şarj problemi doğacağından tavsiye etmem. Fakat İnstall0us'tan indireceğiniz Downloads programıyla dilediğiniz upload sitesinden mp3 indirebilir, yine aynı programla İpod'a ihtiyaç duymadan dinleyebilirsiniz. Küçük bir öneri: Mp3Cep.Com - Bedava Mp3ler, Bedava Full Mp3ler, Bedava Mp3 indir, Bedava Mp3 yükle, Bedava Full mp3 indir, Bedava full mp3 yükle, ücretsiz mp3 indir, ücretsiz mp3 yükle ya da cydia'daki pwntunes ile itunes'tan bağımzsız bir şekilde direkt olarak ipod'a mp3 video resim vs atabilirsiniz.

Peki bu installoustan inderecegimiz download programının ismi ne ?

Ya böyle süper konu nasıltutmadı. Kimse neler yaptığını yazmadı.

herkes in kullanım amacı aynı şeye yönelik zaten ; arama, oyun, müzik, internet :D bunlardan neyi yazmalıyız ki hangi oyunu oynadıgımızı mı ? kimi aradığımızı mı ? :D

şaka bir yana konu güzel fakat yaptıklarımızın açıklaması bunlardan başka yöne gitmiyor :)

mesela ben tlf umdan iş yerindeki kameraları izliyebiliyorum..hatta resmini bile çekebiliyorum :D

Hangi programla yapıyorsun bide kamera kayıt pc yemi kayit ciyazimi

Sent from my iPhone using Forum Runner