Jump to content

Tarayıcı Sorunları

Rate this topic

redsmoke

Recommended Posts

mac os x için olan tarayıcılar içinde opera, google chrome, firefox kullanıyorum. fakat hiçbirisinden istediğim verimi alamıyorum. nedenlere gelecek olursak;

1-Opera: açılır açılmaz kilitleniyor yeni sekme bile açamıyorum. bazen kafasına eserse çalışıyor ama sitelerde gezerken birden kilitleniyor.

2-Google Chrome: diğerlerine nazaran daha iyi fakat bununda flash videolarda sürekli takılma gibi problemleri var.

3-Firefox: en son çıkan 4. sürümünü indirdim başlarda güzel çalışıyor ama hiç alakasız yerde birden işlemci kullanımı %100'e dayanıyor ve kilitleniyor. force quit ile ancak çıkılabiliyor.

4-Safari: bu da chrome gibi flash videolarda sıkıntı çıkarıyor ve diğerlerine oranla daha yavaş.

kişisel görüşüm sistemimde birşeyin yolunda gitmediği yönünde. ekran kartımı sorunsuz tanıttım ve flash player'ın da son sürümü kurulmuş durumda. bu sorunlara neyin neden olduğu hakkında bir fikri olan ya da benimle benzer sorunları yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum...

yok mudur arkadaşlar bunun bir çaresi. sıfırdan kurduğum mac'te bile aynı problemler oluşuyor. ekran kartı ile alakalı diye bütün kext, efi string vs herşeyi denedim flash player güncel sürücülerini yükledim ama bana mısın demiyor. nerede yanlış yapıyor olabilirim.

• 3 weeks later...

selam arkadaşlar ben de yeni bir mac kullanıcısıyım ben de şöyle bir sorun söz konusu,internette dolanıyorum bir sorun yok iki dakika bir yazı okuyorum bekledidiği için olsa gerek sonra başka bir yere tıklayınca açmıyo.sayfa görüntülenmiyor diyo...ne zaman hiç bir yere tıklamadan bir süre beklesem sonra bir yere tıladığımda bu sorun ortaya çıkıyo.Google crome f.fox ve safari 3 ünü de denedim hep aynı net var ama tarayıcı sayfayı açmıyo...ACABA SEBEBİNİ BİLEN VAR MI????Şİmdi bu yazıyı yazarken de aynı şey oldu...hiç bekletmeye gelmiyo...

Mac değil de modeminizde sorun var gibi... Çok kısa bir süreliğine de olsa interneti kullanmadığınız zaman bağlantıyı kesiyor ve sonra tekrar bağlanıyor... Modem markanızı bilmiyorum ancak modem panelinde bağlantıyı canlı tutmaya yarayan bir menü vardır ki standart olarak sürekli canlı tutması ayarlıdır. Problem buradan olabilir.

Saygılar...