Jump to content

Hoparlör Sorunu

Rate this topic

Recommended Posts

Merhabalar arkadaşlar,

dün itibariyle telefonum (iphone 4) hoparlörden hiç bir şekilde ses vermiyor. gelen arama, mesaj, mail, oyun, ipod... hiç bir şekilde. sesi ancak kulaklık bağladığım zaman alabiliyorum.

telefonu yeni aldım 2 hafta olacak, düşme, darbe vs hiç bir şey olmadı.

yeni telefonlarda bu tip yazılımsal hatalar olduğunu arkadaşımdan duymuştum. (ne kadar doğru bilemem) telefonu upgrade etsem 4.3'e bir çözüm olabilir mi?

ya da ne yapmamı tavsiye edersiniz?

çok teşekkürler...

(i4 FU, 4.2.1, 03.10.01)

Cihazın uzerindeki düğmeden sessize almış olabilirmisiniz?

yok değil. hatta iyi hatırlattın dostum.

o düğmeden sessize alınca çan resminin üstünde çizgi olur, devre dışı bırakınca çan resmiyle beraber ses seviyesi görünür. ben sessiz tuşunu deaktif edince sadece çan şekli görünüor, ses seviyesi göstermiyor..?

yok değil. hatta iyi hatırlattın dostum.

o düğmeden sessize alınca çan resminin üstünde çizgi olur, devre dışı bırakınca çan resmiyle beraber ses seviyesi görünür. ben sessiz tuşunu deaktif edince sadece çan şekli görünüor, ses seviyesi göstermiyor..?

Bende de ses seviyesi görünmüyor. Sadece çan var.

çan görünür zaten normalde hocam.

benim iphone 3Gs te başıma gelmişti restore edince düzeldi ancak backuptan geri yükleme yapma ben backuptan geri yüklediğimde ses gene gitmişti temiz bir kurulum yap sorun kalmaz büyük ihtimalle

Bende de ses seviyesi görünmüyor. Sadece çan var.

MrTShN: çan görünür zaten normalde hocam.

benim iphone 3Gs te başıma gelmişti restore edince düzeldi ancak backuptan geri yükleme yapma ben backuptan geri yüklediğimde ses gene gitmişti temiz bir kurulum yap sorun kalmaz büyük ihtimalle

@eloxarian, çanın altında seviye görünüor die biliodum...

@mrtshn, tamm yapmasına yapıyım da. sorun ne mesele ne :) noldu garibime, ilerde daha farklı şeyler çıkmaz mı karşıma. ne biliyim insanın içine kurt düşüyor.

bir de yeni kullanıcı olduğum için çok iyi bilmiyorum. restore yapınca bilgilerim rehberim gidecek die biliorum, yanlışsam düzelt lütfen.

video açılmıyor. yapamadım. başka kaynakları denedim, 4.3'e yükseltmeden restore yapamaz mıyım?

Videolar YouTube dandır... DNS ayarlarınızı kontrol ederseniz, izleyebilirsiniz...

202.224.32.1

202.224.32.2

Saygılar...

Sorun restore ile hallolmaz zaten şayet sistem dosyası yüklemediysen yani Dock flexxi kablosu ile değişmesi gerek bu bazen olur garantili zaten garantiye gönderirken restore yaptığınızı ama buna rağmen sonucun değişmediğini mutlaka belirtin çünkü genpa yan çizebiliyor bu yüzden cihaz degisimi isteyin çünkü genpada parça değişimide yapıyorlar ona göre dikkat edin.

• 3 weeks later...
Sorun restore ile hallolmaz zaten şayet sistem dosyası yüklemediysen yani Dock flexxi kablosu ile değişmesi gerek bu bazen olur garantili zaten garantiye gönderirken restore yaptığınızı ama buna rağmen sonucun değişmediğini mutlaka belirtin çünkü genpa yan çizebiliyor bu yüzden cihaz degisimi isteyin çünkü genpada parça değişimide yapıyorlar ona göre dikkat edin.

telefonu trkcllden almama rağmen garantisi genpa değil, aldığım yer kendi garanti verdi :/ ayrıca aynı sorunu yaşamış-yaşayacak arkadaşlar için bilgi:

bir tanıdığın i4'ü de aynı problemi çıkartmış. ve arkadaş üstündeki şeffaf bantları çıkarınca sorun oradan kalkmış. telefonu servise vermiş bulunduğum için malesef deneyemedim...

telefonu trkcllden almama rağmen garantisi genpa değil, aldığım yer kendi garanti verdi :/ ayrıca aynı sorunu yaşamış-yaşayacak arkadaşlar için bilgi:

bir tanıdığın i4'ü de aynı problemi çıkartmış. ve arkadaş üstündeki şeffaf bantları çıkarınca sorun oradan kalkmış. telefonu servise vermiş bulunduğum için malesef deneyemedim...

Turkcell'den aldiginiz cihaza 2000 TL civarlarinda verdiyseniz. Genpa yada teleservice ne olursa olsun garantisi olmalidir. Haklarinizi ve garanti durumunu arastirin. Umarim servis diye verdiginiz yer o bayi tarzi yer degildir. Turkiye garanti sartlarini bilmiyorum ancak telefonunuzun durumu 20 gun olmadan belli olmasi gerekiyordu.

Eger telefonun ustunde fabrika jelatini varsa "ALTTAN TASAN JELATIN" o sadece konusurken kulaginizi koydugunuz kucuk hoperlorun ses gondermesini engeller. Genel sag alttaki hoperloru etkilemez.