Jump to content

iphone daki orjinal saati silmiştim :(

Rate this topic

Recommended Posts

İlk başlarda görüntüsünü beğenmediğimden ,iphone un kendi orjinal saati olan 'clock ' uygulamasını silmiştim.. Ne yüklediysem olmadı , yerini doldurmadı :)

Sistemle alakalı herşey var ama orjinal saati bulamıyorum cydia da..

Acaba bulabileceğim başka bir yol? bir source varmı ?

Bir şey sorucam Berna Hanım :) Nasıl sildiniz orjinal sistem uygulamasını? :D

Onu bulmanıza imkan yok ne yazik ki :( Ya restore yaomanız gerekiyor ya da birileri sizin FW için ilgili dosyaları yükleyecek :) Geçmiş olsun ;)

Ahahahhaha

Eljover beycim Inaninki hic zor olmadi:)

Telefonu ilk aldigim zamanlarda goruntusunu begenmemis ve uygulamayi pikir pikir oynatirken kafasindaki carpidan silmistim.cahillik kotu bisey malum.

Allahtan o cahillikle update yapip , bekleme kervanima girmedim.

---Send by Tapatak tak tak tak-

Dediginiz yerde bundle dosya var.ordan tekrar kurulum yapilabilirmi?

---Send by Tapatak tak tak tak-

Sanmıyorum... Ancak yazdığım klasör saat e aitse ki öyle olduğunu düşünüyorum, upload ederim. İndirir ve yükler daha sonra izinleri onararak kullanabilirsiniz...

Saygılar...

Sanmıyorum... Ancak yazdığım klasör saat e aitse ki öyle olduğunu düşünüyorum, upload ederim. İndirir ve yükler daha sonra izinleri onararak kullanabilirsiniz...

Saygılar...

hımmm gerçekten çok makbule geçer....

ogun bugundur nekadar saat / alarm saat app var ıse denedim.Bir türlü zamanında uyandırılamadım. Ve ayrıca uygulamanında açık kalması gerektiğinden pil süresi çok azalıyor.

hımmm gerçekten çok makbule geçer....

ogun bugundur nekadar saat / alarm saat app var ıse denedim.Bir türlü zamanında uyandırılamadım. Ve ayrıca uygulamanında açık kalması gerektiğinden pil süresi çok azalıyor.

Buyrun...

--- > http://rapidshare.com/files/454797201/MobileTimer.zip

Zip dosyasını açın ve içinden çıkan klasörü direk /Applications içerisine taşıyın... Daha sonra iFile ile izinleri onarın. Sanırım 777 yapmanız gerekiyor. Respring den sonra ekrana gelecektir.

Saygılar...

• 2 weeks later...

tşk ederim..

Bu dediklerinizi yaptım.

Saat ikonu belirdi ancak uygulama açıldığı gibi kapanıyor. Versiyon farkından olabilirmi?

Yada ben bu klasörü , application içerisinden farklı yerlerede taşımış olabilrim diye düşünüyorum.

Çünkü önce telefonda iken indirdim ifile ile klasördenn çıkarttım.Baktım göremiyorum ifunboxla attım. Bir çakışma durumuda yaratır kanaatindeyim...

Yakında köklü temizlik yapıcam inş. Yeni öğrendiğime göre simlock değilmişim :)

tşk ederim..

Bu dediklerinizi yaptım.

Saat ikonu belirdi ancak uygulama açıldığı gibi kapanıyor. Versiyon farkından olabilirmi?

Yada ben bu klasörü , application içerisinden farklı yerlerede taşımış olabilrim diye düşünüyorum.

Çünkü önce telefonda iken indirdim ifile ile klasördenn çıkarttım.Baktım göremiyorum ifunboxla attım. Bir çakışma durumuda yaratır kanaatindeyim...

Yakında köklü temizlik yapıcam inş. Yeni öğrendiğime göre simlock değilmişim :)

Versiyondan olabilir mi, emin değilim... 4.1 kullanıyorum ancak izinleri düzenlediniz mi ?

Kullandığınız telefonun unlock olduğunu öğrendiyseniz çok şanslısınız...:)

Saygılar...

sistem default uygulamaları, uygulama siler gibi köşesindeki çarpıya basıp silemezsiniz ki?

Zaten eljover arkadaşımda onu kastetti sanırım.Nasıl silmeyi becerdiniz derken.

Aynı işlemle sildim...Belkide ana ekrandan görüntüsünü kaldırdım sadece...

Bu saatin tam olarak olması gereken yerini ve adını yazabilirmisiniz.

ifileden biraz kurcalıyım.

Zaten eljover arkadaşımda onu kastetti sanırım.Nasıl silmeyi becerdiniz derken.

Aynı işlemle sildim...Belkide ana ekrandan görüntüsünü kaldırdım sadece...

Bu saatin tam olarak olması gereken yerini ve adını yazabilirmisiniz.

ifileden biraz kurcalıyım.

"O şekilde" ana ekrandan da kaldırabilmeniz mümkün değil ki.

Winterboard veya SB Settings eklentisi bir uygulama vardı. Uygulamayı ana ekrandan kaldırabiliyordunuz güvenlik için. Belki de o dur.

kökteki /Applications klasöründe duruyor da, sistem bu şekilde çalışmıyor. Onun bağlantılı olduğu dosyalar da var.

o dosyaları zaten İphone16 yolladı ve kurdum. bence bişeyler çakışıyor .ben biraz daha kurcalıyım dosyaları...Sorasında soracağım olursa ,danışıyım.

Tşk ederim.

Yukarıda yazdım ancak gözden kaçmış olabilir... Kopyaladığınız klasörün izinlerini düzenlediniz mi ?

Saygılar...

Yukarıda yazdım ancak gözden kaçmış olabilir... Kopyaladığınız klasörün izinlerini düzenlediniz mi ?

Saygılar...

Yook gözden kaçırmadımda.. İzin derken neyi kastettiğiniz hakkında hiç bir fikrim olmadığından , tekrar sormak istemedim.

Yook gözden kaçırmadımda.. İzin derken neyi kastettiğiniz hakkında hiç bir fikrim olmadığından , tekrar sormak istemedim.

iFile ile kopyaladığınız klasörün özelliklerine girin ve tüm ayarları çalıştır yapın yani 777... 755 de olabilir... Daha sonra respring yapıyor ve tekrar deniyorsunuz.

Saygılar...

ifile dan baktım ..

mobiletimer.app

/var/mobile/documents da zip olarakta klasör olarakta mevcut (bence bunları ben ekledim .silsem sorun olmaz sanırım.

Ayrıca

/var/stash/aplications da var (ki diğer sistem dosyalarıda burda) bunu benmi ekledim varmıydı bilmiyorum.Bu dosyanın içinde png ler , dil klasörleri ve code signatur adında bir klasör var. Özelliklerini açın derken bunumu kastediyorsunuz? Ve tüm ayarları çalıştır.. nasıl yapılıyorki?

Klasörü zip halinde atarsanız olmaz

Zipten çıkartın Mobiletimer klasörünü Applications atın cihazı kapatın açın çalışması gerekli

Versiyonunuz 4.2.1 ise Dosyayı uplade edebilirim.

Edited by MeOMaN

Kopyaladığınız klasörü bulun... iFile ile klasörün adının göründüğü yerin sağına doğru bir ok işareti göreceksiniz. Ona basarsanız özellikler sayfası gelecektir.

Ayrıca var/stash takiler sizi yanıltmasın... Aynı klasöre giriyorsunuz ancak yol farklı... Yani

/var/stash/aplications

ile

/Applications

klasörleri aynıdır. Bir tanesi sağ kulağı sağ elle tutmak, diğeri se sağ kulağı sol elle tutmak gibidir...:) Mesela en önemli klasör olan

private/var/mobile

klasörü ile

/User

klasörü aynıdır.

Saygılar...

Kopyaladığınız klasörü bulun... iFile ile klasörün adının göründüğü yerin sağına doğru bir ok işareti göreceksiniz. Ona basarsanız özellikler sayfası gelecektir.

Ayrıca var/stash takiler sizi yanıltmasın... Aynı klasöre giriyorsunuz ancak yol farklı... Yani

/var/stash/aplications

ile

/Applications

klasörleri aynıdır. Bir tanesi sağ kulağı sağ elle tutmak, diğeri se sağ kulağı sol elle tutmak gibidir...:) Mesela en önemli klasör olan

private/var/mobile

klasörü ile

/User

klasörü aynıdır.

Saygılar...

Bence sen sol elinle sağ kulağını tutmuşsun =P

Saat ana akranda ikon olarak belirdi.. ama açılmıyor..

Bunun bir anlamı olmalı :)

Restore şart =)

Bu arada 4.3.1 atarsan temalarda skıntı var

not: Bu arada meomancım hot pink temasınıda kuramadım. bir sıkıntı var..Saati halledebilirsem , seninde başına gelicem gene :)

Her zaman.

Saat ana akranda ikon olarak belirdi.. ama açılmıyor..

Bunun bir anlamı olmalı :)

İşte izinler düzenlenmediği için... mustafaeren arkadaşımız bu konuya daha hakimdir... Eminim yardımcı olacaktır.

Saygılar...