Jump to content

4.1 fw 05.14.02 genpalı jb yardımı

Rate this topic

Recommended Posts

cihazım 3G 8GB

ikinci el aldım telefon boş önceden jb yapıldı mı bilmiyorum (yapıldıysa shsh var mı onuda bilmiyorum)

ve jb yapıcam

sürüm 4.1 modem fw 05.14.02

cihaz genpaya kayıtlı garantisini bilmiyorum var mı.

şimdi geleyim sorularıma

1. jb işleminden sonra unlock yapmama gerek var mı

genpa sorguda da genpa çıkışlıdır yazıyo

2. herhangi bi arıza durumunda (yazılım yada donanım ) servise götürdüğümde tabi restore yapıp anlarlar mı jb yi ve garanti dışı deyip bakmazlar mı

3. bu versiyon için hangi programları kullanmalıyım ayrıntılı anlatan link verirmisiniz

Genpa dan alındığı için telefonunuz factory unlocktur yani unlock a gerek yoktur. Restore ederseniz jailbreak a dait en ufak bir nokta kalmaz. Garanti dışı kalması için garanti süresinin bitmesi gereklidir.

Saygılar...

rahatlıkla jb yapabilirim yani

forumlarda diğer versiyonlar için ayrınlılı anlatım var fakat

benimkinin versiyonu için olanını bulamadım link verebilirmisiniz versiyonu jb yaparken 4.2 ve üstüne çıkarmamak için ne yapmalıyım versiyonu korumak istiyorum modem fw den dolayı

shsh kaydım yok yanlışlıkla çıkarırsam jb de yapamam

Edited by iphone_manyag
eksik yazdım

Rahatlıkla yapabilirsiniz.

Forumumuzda custom 4.2.1 var... 4.2.1 için SHSH kaydınız varsa yükleyebilirsiniz. Tabii öncelikle telefonunuzun versiyonunu ve jailbreik li olup olmadığını bilmemiz gerekiyor.

Saygılar...

çok teşekkürler bütün foruma nası yetişiyosuz tebrik ederim

4.2.1 e daha önce hiç çıkarılmamış bildiğim kadarıyla %80 shsh yok yapılmamıştır

önceden jb li olup olmadığını anlamamın yolu nedir (şuanda menüde cydia yok jbsiz)

jb yapıldıysa 4.2.1. i yükleyebilirim yapılmadıysa hangi yolları izlemeliyim

son mesajım olcak bundan sonraki sizi fazla yormayım :)

Rica ederim, dostum... Yaptığınız işi sevince kesinlikle zor olmuyor...:)

4.2.1 e ait SHSH için 4.21 in yüklenmesi gerekmez. Dilerseniz Cydia dan görebilirsiniz ya da Tiny Umbrella ile kontrol edebilirsiniz. Önceden jailbreak li olup olmadığını anlamamız zor...

Öncelikle mevcut versiyonu jailbreak edelim ve Cydia dan SHSH larımıza bakalım... 4.2.1 için SHSH varsa custom 4.2.1 i rahatlıkla kurabiliriz.

Saygılar...