Jump to content

4.3 den 4.2.1 e dönerken 1013 hatası kesin çözüm

Rate this topic

myazar

Recommended Posts

Arkadaslar bu konuyu açmamın sebebi bir çok kisinin benim gibi muzdarip olduğunu gormemdendir.

Mod arkadaslardan ricam lütfen bu konuyu kilitlemeyin.çünkü değişik konularda var ama böylesi daha iyi olur kanaatindeyim.

4.2.1 shsh kaydı olup 4.3 veya 4.3.1 e geçenler 4.2.1 e geçiş yapmak isterken 1013 hatası alınıyor.ve çözümü sadece bu sekilde var.

Öncelikle su konuda 4.2.1 e dönüş nasıl yapılır.ona bakın

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html

Dönüş yaparken 1013 hatası alacaksınız.korkmayın.su konuya bakın.gb ile jailbreak yapın işlem tamam

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16598-greenpois0n_rc6_4_2_1_untethered_jailbreak_windows_amp_mac_ilk_mesaji_dikkatlice_okuyalim.html

benimde kaydım var ama bende donemıyorum 4.2.1 e 4.3.1 den hep 1013 hatası alıyorum ama 1013 hatasıyla ılgılı bısey dememıssınız konuda bende sevınmıstım

valla bende herseferinde 1013 hatasi aliyorum yani sole solim 4.2.1 iken dfu moda alip restore ediyorum sonunda 1013 hatasi veriyor korkmaya gerek yok

greenpois0n ile jb yapiyorum olay bitiyor sonra iTunesi acip telefon u ya yeni iphone yada eski backup larini yukleyerek islemin sonuna geliyorum bu kadar

kaydım var

Kaydin varsa olur dostum cihazi dfu moda al tny umrellayi ac restore islemini baslat restore bitimi 1013 hatasi verir o zaman greenpois ile jb yap bitince cihaz acilir itunes i acip active et fnish... boyle olmasi lazim en az 20 kere yapmis biri olarak shsh kaydin var ise tabiiki unutmadan :)

benimde kaydım var ama bende donemıyorum 4.2.1 e 4.3.1 den hep 1013 hatası alıyorum ama 1013 hatasıyla ılgılı bısey dememıssınız konuda bende sevınmıstım

1013 hatası alıyorsan ve shsh kaydın varsa olmaması mümkün değil.ilk mesajda yazdıklarımı iyi okursan mutlaka yaparsın.

Çok uğraştım fakat bu şekilde bir çözüm olacağı aklıma gelmemişti;

Cihaz4.3.1'de iken, DFU Mod'a aldım,

Tinyumbrella ile 4.2.1'e Restore yaptım, 1013 hatası verdi bu sırada cihazi tekrar DFU Mod'a aldım,

Greenpois0n ile JB yaptım.

Çok teşekkür ederim, çok güzel bir anlatım...

Çok uğraştım fakat bu şekilde bir çözüm olacağı aklıma gelmemişti;

Cihaz4.3.1'de iken, DFU Mod'a aldım,

Tinyumbrella ile 4.2.1'e Restore yaptım, 1013 hatası verdi bu sırada cihazi tekrar DFU Mod'a aldım,

Greenpois0n ile JB yaptım.

Çok teşekkür ederim, çok güzel bir anlatım...

Rica ederim.Yardimci olabildiysem ne mutlu.Hayirli olsun

benim cihazın basebandı 6.15 iken 4.2.1 den 4.3.1 yukselttim tabi tıkandı artık ne geri gelebiliyorum nede ileri gidebiliyorum 3194 hatası veriyor şimdi ne olacak

4.2.1 için SHSH kaydınız varsa custom 4.2.1 kurabilirsiniz aksi takdirde 4.3.1 in custom ını beklemelisiniz.

Saygılar...

Merhaba,

Bir önceki mesajım ile 4.3.1'den 4.2.1 FW'ye başarılı bir şekilde dönüş yaptığımı yazmıştım, fakat bir problem gözüme çarptı.

Gelen aramalar sonunda arayan kişi telefonu kapattığı zaman, Çihaz kilitli ise kilit ekranına Menü'de ise tekrar menüye dönüş yapar. Bu yöntem ile 4.2.1'e dönüş yaptığım zaman her iki durum için "ÇAĞRI BAŞARISIZ" uyarısı çıkıyor ve "GERİ ARA" "VAZGEÇ" seçenelerinden bir tanesini onaylamanız gerekiyor.

4.2.1 FW'ye dönen arkadaşlar lütfen kontrol ediniz sorun cihaza özel bir durum yada stabdart bir hatamıdır anlayalım.

Ayni sorun bende de var ancak bu sorunun kurdugum bir programdan kaynaklandigi dusuncesindeyim.4.2.1 e gecisle bir alakasi oldugunu sanmiyorum.cok da onemsemiyorum.dev team turkiye saatiyle yarin 10 da 4.3.1 jb verilecegini aciklamis.yarin 4.3.1 e geceriz insallah

Ayni sorun bende de var ancak bu sorunun kurdugum bir programdan kaynaklandigi dusuncesindeyim.4.2.1 e gecisle bir alakasi oldugunu sanmiyorum.cok da onemsemiyorum.dev team turkiye saatiyle yarin 10 da 4.3.1 jb verilecegini aciklamis.yarin 4.3.1 e geceriz insallah

Herhangi bir program'ın sorun olduğunu düşünmüyorum; ben hiç program kurmadım sorun devam etti. O zaman sorun kalıcı demektir, cevap verdiğin için teşekkür ederim. 4.3.1'i JB olmadan kullanmaktayım JB biraz bu şekilde kullanmaya karar verdim...

Dostum yanlız bişey sormak istiyorum;herşey çok güzel yanlız şöyle bir durum oluştu; her telefon görüşmesinin sonunda "arama başarısız oldu-tekrar ara ,vazgeç" ekranı çıkıyor karşıma,arama yapıyorum konuşmanın sonunda olmaya başladı bu dünden beri...bir fikrin varmı? yeniden greenpoison ile jb yapsam düzelirmi? yada restore mi yapıyım tekrar..Terddütte kaldım..???

Arkadaşlar 1013 hatasını baseband'ınız değişmediği için alıyorsunuz bunda muzdarip olunacak birşey yok bu hata bile sayılmaz bu hatayı alanlar ne işlem yapıyorsa umursamadan devam etsinler bu hatanın size zararı olmaz.

Bu Mesaj iPhone Ve Tapatalk Üzerinden Gönderilmiştir.

post-27078-13786389376326_thumb.jpg

aramalardan sonra kı aynı sıkıntı bendede var 4..3.1 jb cıkana kadar devam edecem kullanmaya ama

cunku 4.3.1 bence cok asırı sarj yıyor ve gereksız gıbı ama farkettıgım bır olay 4 lerde home tusu bazen basmıyor gıbı oluyordu tepkı vermıyordu ya 4.3.1 de bunu hıc yasamadım jb cıkınca gececem

Home tuşu sorunu rezalet denecek kadar abartılmış, menü ve animasyonlar rezil. Cihaz kasiliyor.

QUAK3 arkadasim 4.3.1 den mi söz ediyorsun acaba?ben de 4.3.1 kurdum ancak sözünü ettigin sıkıntılar bende yok.sadece bir sey dikkatimi cekti sarj cok cabuk bitiyor

ben bir türlü başaramadım 4.2.1 e geçmeyi gp ile jb yaparken pc den tamamlandı yazıo ama tel den şu beyaz yazılar akaken bi yerde takılıp kalıyor ve ilerlemiyor

4.1 e döndüm bende ne varsa 4.1 de var ne takılma ne yavaşlama

avaible memoryde 390 gördüm :D :D

4.3.1 de zar zor 360 oluo du

şimdi 300 ün altına fazla inmiyor