Jump to content

Gevey Test video'su -İlk izlenimler & Kullanımı -

Rate this topic

uA_cgty

Recommended Posts

Ba_l_ks_z-3.png

Ürünün resimleri

img1698v.th.jpgimg1699.th.jpg

Videosu

>http://www.youtube.com/watch?v=T86j1OxDOIE

Nasıl Uygulanır ?

1.adım : Cihazınızı kapatın ve sağlanan sim kart girişi ile Gevey SIM ve kendi sim kartınızını takın. (isterseniz tel açıldıkdan sonra da takabilirsiniz.)

2.adım : Cihazınızı açın. "sim welcome" menusu gelene kadar bekleyin ve 'Kabul Et' diyin.

3.adım : 15 sn bekleyin (Servis yok yazısından sonra TEK Bar gelmesini beklemeniz yeterlidir). 112 yi arayın ve 2 sn içinde kapatın. (bağlanmasına izin vermeyin)

3.adım : Ayarlara girip "Uçak modu" nu aktifleştirin ve kapatın "SİM HATASI" mesajına tamam deyin ve "SİM KART TAKILI DEĞİL" uyarısına kadar bekleyin tekrar Tamam deyip "Uçak modu" nu açıp kapatınız ve gelecek olan "SİM HATASI" mesajına tamam deyin..Artık sadece bekliyoruz, Birkaç sn sonra cihazınızda sinyal olması gerek. Eğer hata mesajı gelirse veya hat gözükmezse tekrar baştan uygulayınız direktifleri. :)

İzlenimler:

--->Öncelikle hat çekimi konuşmalarda vs bir sorun göremedim.Baz ist. değişmedim henüz. 3G ve Edge Sorunsuz çalışıyor.Hız testini Gevey'siz bir tel ile karşılaştırırız ilerde !

---> Respring & Uçak modu ile Hat gitmiyor kendiliğinden tekrar açılıyor

---> Gevey'i ister tel kapalı iken takın ister açtıktan sonra takın, bu işlemleri yapabiliyorsunuz.. "sim welcome" menüsü için simkartı'ı çıkar tak olayı YOK.

---> FaceTime henüz aktifleşmedi. (müdahale etmeden gelmeyecek gibi)

---> Rehberdeki numaralarda +9 yok ise gelen çağrıda isim gözükmüyor fakat numara gözüküyor. +9 varsa sorunsuz isimler gözükmekte. (EDİT 2'ye bakınız; artık sorun kalmadı ! )

---> 56 dakika görüşme yaptım hiçbirinde ses gidip gelme aksaklık kopma vs yaşamadım.

---> Ürün tedariki çin'de ki tanıdıklar vasıtasıyla oldu.Önereceğim alışveriş sitesi şuan YOK.

---> 4.2.1 ve 4.1 sürümlerinde turkcell hatları denendi.Ve ayrı bir tel'de (4.1 sürümlü) Avea denendi.

---> Eski simkart'ın kesilmiş haliyle çalışma olmadı (telsim'den kalan :cool:) Turkcell yeni normal kartların kesilmişi ve MicroSim Kartı çalıştı. Avea ise kesilerek yapıldı o da çalıştı.

EDİT 1: Ek Bilgiler ve Yaşananlar

---> Hat eğer kendiliğinden giderse (çekmeyen yerde; metro vs) hat kendiliğinden geri geliyor.

---> Eğer listeyi +9 lu olarak düzenlerseniz Çağrı halinde isim gözüküyor fakat cevap vermezseniz "CEVAPSIZ ÇAĞRI" kısmında isim gözükmüyor... Fakat numarayı +9 suz kayıt ederseniz Çağrı halinde No gözükmüyor ama Cevapsız çağrı da gözüküyor.. Şuan böyle bir hata var ! YANLIZ çok problem değil gelen çağrıya hemen ara deyip kapatınca İSİM gözüküyor. (EDİT 2'ye bakınız; artık sorun kalmadı ! )

EDİT 2: ÖNEMLİ

Arkadaşlar +9 Sorununa çözüm geldi..Özetle +9 eklemeyince aranırken isimde geliyor , cevapsız da isimler gözükmeye devam ediyor. Not: +9 olarak yaptıklarınız durabilir onlarda da sorunsuz işliyor.

Arkadaşlar Uygulaması şu şekilde oluyor;

Ifile (cepten) & iFunbox (Pc'den) yardimi ile asagidaki adımları takip ediniz.

/System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/UIMobileCountryCodes.plist

Sonra, resimde en altta mavi ile gozuken satirlari ekleyin.

59022498.jpg

%Country Code% yerine ulke kodunuzu yazacaksiniz.
Türkiye icin;

<key>001</key>

<string>tr</string>

Ben bunu ekleyemem derseniz eğer linkdeki dosyayı indirin "rar"dan çıkartıp direk "UIMobileCountryCodes.plist" dosyası ile yer değiştirin.. İşlemler sonunda RESPRİNG (kapa-aç) yapmayı unutmayınız

Buradan indiriyoruz

---- ---- ----

Not:Lütfen bu konu hakkında ki sorularınızı burada sorunuz; Ö.m Atmayınız.

Mutluluk An'ı

Resimleri çeken Bulut arkadaşımıza teşekkür ediyorum, birlikte GEVEY'i test ettik muhabbet ettik zamanın nasıl geçtiğini anlamadık :)

Emeği geçen herkese teşekkür ederim tekrar.

Edited by uA_cgty

• Replies 435
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Çağatay her şey iyi güzel hoş da videoda son aramalar kısmında "ufukcan" yazısını gördüm ve o an başımdan aşağı kaynar sular döküldü..

Ufukcan ha.. Sana puanım sıfır kanka

Ne yazsaydım yani Emrecan mı :D Neyse konuyu dağıtmıyim :) istediğin gibi değişirim sorun yok ; )

Eline sağlık Çağataycım 10 numara olmuş.

Senin de seninde :) birlikte aştık zorlukları :D

Çağatay hayırlı olsun iphone4G evey'in :)

bu arada karta çentik atma kısmı nasıl halletcez kolay bişey mi ve neden gerekli ? sığmadığı için mi yoksa orda da dediğin gibi çipe değmeme olayı falan mı ?

ucundan minicik kesmek lazım yoksa çip yüzünden oturmuyor yerine :=)

Yalnız benim merak ettiğim bir nokta var.En az 5 kere denedik sim kart içerdeyken.telefonu kapatıp açtığımızda kabul et menüsü gelmemişti.Evde bunu başardın heralde :)

Ya sabırsızlıkdan oldu yada eski simkartı ondan..(şimdi micro var) ; )

Çağatay hayırlı olsun iphone4G evey'in :)

bu arada karta çentik atma kısmı nasıl halletcez kolay bişey mi ve neden gerekli ? sığmadığı için mi yoksa orda da dediğin gibi çipe değmeme olayı falan mı ?

Çok kolay, ben maket bıçağıyla kestim..Çip'e değmemesi için yani sığması için mantıken.

teşekkürler kardeş anlatımın için.gerçekten çok güzel oldu. dünden beri uğraşıyordum hat gelmiyordu.

emeğine sağlık.

Rica ediyorum, sağolun.En doğru ve stabil yol bu (çok denedim) ki kitapçık aynen bunları söylüyor.

Kanka mutluluğun ve heyecanın gözlerinden okunuyor heaa :) Sevindim adına. Darısı bekleyenlerin başına.

:) :) Kaç ay oldu ya :D evet inş herkes hemen açar telini

teşekkürler kardes. Allah razı olsun :)

Sağolun sizdende inş.

ellerine sağlık arkadaşım soru---rehberinde sorun varmı gelen aramalarda isim çıkmaması gibi??

Var, söylediğim gibi;

---> Rehberdeki numaralarda +9 yok ise gelen çağrıda isim gözükmüyor fakat numara gözüküyor. +9 varsa sorunsuz isimler gözükmekte.

Çağataya teşekkürler.

Size de..

Çağatay hayırlı olsun. Bende şimdi geveyi mi başarıyla çalıştırdım :) ilk görüşmemi yaptım. Yalnız bitesms te iletim raporunu aktif ettim. Ama mesajda tik işaretini göstermior. Yani gidip gitmediğini anlamıyorum. iphonedelivery ile yaptım.