Jump to content

iPad 2 bugün satışta ve İphone 5 2012 de

Rate this topic

john35

Recommended Posts

Bilkom resmi olarak iPad 2’yi 1 ay içinde Türkiye’ye getirme planları yaparken Gold Bilgisayar, iPad 2’yi bugün mağazalarında satışa sunuyor. Gold Bilgisayar, Amerika’da 599 dolardan satışa sunulan iPad 2’nin 32 GB Wifi versiyonunu 1.999 liradan, 699 dolardan satılan 64 GB Wifi versiyonunu ise 2 bin 199 liradan mağazalarında satacak. Yani yaklaşık 1.000 lira fazla veren iPad 2’ye önce sahip olabilecek.

Bilkom resmi olarak iPad 2’yi 1 ay içinde Türkiye’ye getirme planları yaparken, Gold Bilgisayar yurtdışından aldığı cihazları bugün itibarıyla mağazalarında satışa sunuyor. Gold Bilgisayar, Amerika’da 599 dolardan satışa sunulan iPad 2’nin 32 GB Wifi versiyonunu 1.999 liradan, 699 dolardan satılan 64 GB Wifi versiyonunu ise 2 bin 199 liradan mağazlarında tüketicilere ulaştırıyor. Yani iPad 2’ye önce sahip olmak isteyenler 1.000 lira fazla para vererek bu dileklerini gerçeğe dönüştürebilecek.

İlk etapta 500 adet iPad2 ithal eden Gold Bilgisayar, bunların 400’den fazlasını ön sipariş aldığı kurumsal müşterilerine sattı. 32 VE 64 GB’lık geri kalan iPad2’ler ise bugün bireysel müşterilerin beğenisine sunulacak.

Haftaya 500 tane daha iPad2 getirecek olan şirket, bugün ürünü alamayan müşterilerinden ön sipariş alacak ve yeni parti ürünleri satarken onlara öncelik verecek.

Bu yıl iPhone 5 beklemeyin

APPLE, iPad 2’nin çıkışının ardından bu yaz iPhone’un 5’inci jenerasyon telefonunun tanıtılmasını bekleyenleri hayal kırıklığına düşürecek bir açıklama yaptı. Apple’ın Başkan Yardımcısı Philip Schiller, 2011 WWDC teknoloji fuarında yeni bir Apple cihazının görücüye çıkıp çıkmayacağına yönelik soruya, “Bu yıl yazılımlar üzerine eğileceğiz. Mac OS ve iOS’in yeni versiyonları üzerinde çalışacağız” şeklinde yanıt verdi. Japonya’daki çip üretiminde yaşanan aksaklıklar ve Apple’ın henüz iPhone 5’in parçalarına yönelik siparişlerini vermemiş olması nedeniyle yeni nesil telefonun 2012 başına kalacağı tahmin ediliyor.

Kaynak:Gazete Vatan

iPad 2 bug

iPad2 fiyatları istanbul bilişimden daha insafllıymış. yurtdışıdnan getirtemeyenler değerlendirebilir.

iPad2 3G beyaz 32GB + mavi smartcover + Digital AV seti komple 1550 TL ye aldım EU dan. Gold un fiyatları nispeten uygun.

iPhone 5 e konacak pek birşey kalmadı. bu yıl iPhone 4 ler piyasada bulunmazken 5 in çıkması çok da elzem değildi. iPhone 4 yeterli ki millet bulabilrise...

Soyguncu arkadaş bunlar diyecektim ancak satan razı... Alanda razıysa sorun olmayacaktır. Razı değilse zaten Gold un elinde patlar ancak patlayacağını sanmıyorum. Çatır, çatır satar...:)

iPhone 5 e üzülmedim dersem, yeridir... Her ne kadar çıkmasını istemiyor olsamda yenilik açısından hız kesmiş olacak...

Saygılar...

eğer seneye çıkacak olursa iphone 5, iphone 3gs ile iphone 4 arasındaki fark gibi olacaktır. iphone 4 den kat kat daha iyi olacaktır. Belki bu sene çıksaydı fazla yeni özellik göremeyecektik. :)

+1... aynen hocam hiç üzülmedim... yazılımda calıssınlar onlar, unlock acıklarını kapatmadan uslu uslu calıssınlar :)

Bende tam tersi düşünüyorum... Apple, iPhone 4 ile çok fazla özellik getirdi... Ancak çok farklı yenilik getirmek için biraz zamana ihtiyaç var. Özellikle iPad 2 de bunu gördük... İşlemci ve ekran kartını bir kenara bırakırsak görsel olarak kamera dışında bir artık getirmedi. Gyroscope, iPhone 4 ten miras, facetime, iPhone 4 ten miras, bunun dışında beyaz renk bile iPhone 4 ten miras sayılır, çıkmasa da...:) O yüzden iPhone 5 ya ertelenecekti ya da çok fazla değişiklik olmadan iPhone 5 çıkacaktı ki Apple bunu yapmak istemedi...

Şu kesin ki iPhone 2G ile iPhone 3G arasındaki en büyük fark 3G ve GPS idi, görsel olarak arka kapak... iPhone 3G ile 3Gs arasındaki tek farkta donanımsaldı... Hem işlemci hızlı, hem bellek fazla hem de grafik yongası... Ancak iPhone 4, öncekilerin tümünden çok farklıydı... Hem ekran hem işlemci hem bellek hem grafik hem çözünürlük hem kasa hem görsel olarak...

Bu yüzden diyorum ki iPhone 5 ya da adı herneyse, gecikti... Şu kesin ki artık insanların Apple dan çok farklı ve çok fazla beklentileri var... Bunları karşılamak gerçekten çok zor...

Saygılar...

Soyguncu arkadaş bunlar diyecektim ancak satan razı... Alanda razıysa sorun olmayacaktır. Razı değilse zaten Gold un elinde patlar ancak patlayacağını sanmıyorum. Çatır, çatır satar...:)

iPhone 5 e üzülmedim dersem, yeridir... Her ne kadar çıkmasını istemiyor olsamda yenilik açısından hız kesmiş olacak...

Saygılar...

bende aynı kanıdayım ama yazılım konusunda gelişme tabiki bizlere daha doyuruculuk katabilir onun dışında zaten bende iphone 6 alırım hayali vardı iphone 5 çıkmış yada çıkmamaış iphone 3G ile iphone 3GS arasında nasıl bariz farklar yoksa benim için İphone 5 ilede aynı olacağı kansındaydım

eğer iphone 5 bu sene çıkmazsa htc,samsung ve nokia nın çıkaracağı telefonlar karşısında iphone 4 ün tutunamayacağı kesin apple ın bu riske gireceğini sanmıyorum

samsung htc nokia ne çıkarırsa çıkarsın iphone 4 ayarına sadece yaklaşırlar

• 2 weeks later...