Jump to content

Memory Booster HD

Rate this topic

Fishbone

Recommended Posts

Selamlar arkadaşlar,

Memory Booster HD Iphone'un ram'ini boşaltmaya yarayan çok güzel çalışan bir uygulama,kullanımı çok basit,açıp "memory info" seçeneği altındayken starta basıyorsunuz ve app işini bitirince de kapatıyorsunuz,sadece bu kadar,

Before ve after fotolarını da koydum,işe yarıyor...:)

8726IMG_0132.PNG

2374IMG_0133.PNG

Apptrackr linki: apptrackr

İndirme linki 1: FileDude - Super Simple File Hosting

İndirme linki 2: fileape

İndirme linki 3: FileDude - Super Simple File Hosting

İyi günlerde kullanın,

Saygılar...

Maalesef appstore'da satılan bu tip programlar görselden ibaretler. Apple hiçbir şekilde ios'a müdahale eden uygulamalara izin vermiyorlar. Cihaz JB'li ise sbsettings gibi sistemin direk içine kurulu bir program varken bu tarz appstore programları gereksiz...

ciddimi hocam ben şimdi denedim Available Memory:51 di yaptım 111 oldu ama ufak ufak düşmeye başladı demek sadece görselmiş yani SBS,e ne yüklemek gerekir memory için yazmışsın onun için sordum hocam

ciddimi hocam ben şimdi denedim Available Memory:51 di yaptım 111 oldu ama ufak ufak düşmeye başladı demek sadece görselmiş yani SBS,e ne yüklemek gerekir memory için yazmışsın onun için sordum hocam

Sbsettings zaten ram'i gösteriyor ve boşaltmanıza olanak tanıyor...

Maalesef appstore'da satılan bu tip programlar görselden ibaretler. Apple hiçbir şekilde ios'a müdahale eden uygulamalara izin vermiyorlar. Cihaz JB'li ise sbsettings gibi sistemin direk içine kurulu bir program varken bu tarz appstore programları gereksiz...

Kadir hocam selamlar,

Acaba kurup bir denediniz mi?

Sbssettingten yapılan ram boşaltma işlemi 300 mbnin altına inmedikten sonra çalışmıyor Iphone 4 lerde değil mi,bu app sanırım o sorunu aşıyor,zira ben ram olayını akabinde sbsettingsten de baktım bayağı bir rahatlama vardı,

Takdir tabi ki siz üstadların ama sanırım bu app çok boş da değil,

Saygılarımla...

Kadir hocam selamlar,

Acaba kurup bir denediniz mi?

Sbssettingten yapılan ram boşaltma işlemi 300 mbnin altına inmedikten sonra çalışmıyor Iphone 4 lerde değil mi,bu app sanırım o sorunu aşıyor,zira ben ram olayını akabinde sbsettingsten de baktım bayağı bir rahatlama vardı,

Takdir tabi ki siz üstadların ama sanırım bu app çok boş da değil,

Saygılarımla...

Denedim Sb settings 125 mb ram gösterirken 68 mb olarak gösteriyor. Temizleye basınca 300 mb'ye çıktı ancak aynı anda sbsettings e bakınca hala 130 civarında gözüküyor

Denedim Sb settings 125 mb ram gösterirken 68 mb olarak gösteriyor. Temizleye basınca 300 mb'ye çıktı ancak aynı anda sbsettings e bakınca hala 130 civarında gözüküyor

O zaman bu Fake :)

SbSettings'ten yapmak istemezseniz System Manager'ın son versiyonu gerçekten çalışıyor. Hatta iyi de çalışıyor. SBSettings'le boşalttığınızdan bi 5-10 daha az boşaltıyor ama çok daha pratik ;) İsteyenler deneyebilir :)

bende yeni restore ettim sirf bu ram yuzunden.260mb lara dusmeye baslamisti.sbs ile free memory yapmama ragmen 300e anca cikiyodu.en iyi 330 oluyo ama program oyun vs acmasam bile kendi kendine 260 lara kadar dusuyo mt de acik program yokken.bu ram konusunda bende cok takintiliyim.actigimiz oyun programlari mt den kapatsak bile arkada bunlara dair acik bir takim seyler kaliyo cunku ram yukselmiyor.asil bu arkada kalanlari kapaticak bisey lazim.birde kullanmadigimiz zaman mail,ipod u surekli kapali tutucak bir tweak yada program.

paylasim icin tesekkurler

Selamlar tekrar Kadir hocam,

Yanımda iki Iphone 4 bir de ipod touch 4. nesil var hepsinde işe yaradı,acaba bir daha mı deneseniz diyorum,

Üstelik de boşalttığı ram sbsettingsten de izlenebiliyor bariz şekilde,

Hani görmüyor olsam üstelemeyeceğim de ben de şaşırdım,

Saygılar...

Selamlar tekrar Kadir hocam,

Yanımda iki Iphone 4 bir de ipod touch 4. nesil var hepsinde işe yaradı,acaba bir daha mı deneseniz diyorum,

Üstelik de boşalttığı ram sbsettingsten de izlenebiliyor bariz şekilde,

Hani görmüyor olsam üstelemeyeceğim de ben de şaşırdım,

Saygılar...

steve jobs buna izin vermez kadir arkadaşa katılıyorum senin sisteme farklı yollardan kurduğun uzantılara hiçbirşey yapmaz olsa olsa açık app uzantıları içindir. onun dışında cydia dan kurduğun diğer uygulamaların uzantılarını ancak remove ile kapatabilir ve resping le işi çözümlersin

bende yeni restore ettim sirf bu ram yuzunden.260mb lara dusmeye baslamisti.sbs ile free memory yapmama ragmen 300e anca cikiyodu.en iyi 330 oluyo ama program oyun vs acmasam bile kendi kendine 260 lara kadar dusuyo mt de acik program yokken.bu ram konusunda bende cok takintiliyim.actigimiz oyun programlari mt den kapatsak bile arkada bunlara dair acik bir takim seyler kaliyo cunku ram yukselmiyor.asil bu arkada kalanlari kapaticak bisey lazim.birde kullanmadigimiz zaman mail,ipod u surekli kapali tutucak bir tweak yada program.

paylasim icin tesekkurler

Tema dışında o kadar düşük kalmasına neden olabilecek ne olabilr ki acaba?

Tema dışında o kadar düşük kalmasına neden olabilecek ne olabilr ki acaba?

ortalama 5-6gb lık oyun ve program yüklü.

max 8-10tane tweak yüklü

sbsettings ile free memory yapınca 300e anca cıkıyo.benim düşünsem MT den arkada kalan programları kapatsak bile görmedigimiz bir arkaplanda çalışıyo.onları kapatıcak bişey lazım aslında :)

tema kullanmıyorum ve ram konusu iyice takıntı oldu bende :P

remove lunch deamons diye bişeyler vardı.hala vardır belki.bi ara yapıcaktım ama telefon elimde kalır diye yapmamıstım.onu bi araştiriyim ben :) gereksiz raporları tutan bi sürü servis arkada calısıyo.

ortalama 5-6gb lık oyun ve program yüklü.

max 8-10tane tweak yüklü

sbsettings ile free memory yapınca 300e anca cıkıyo.benim düşünsem MT den arkada kalan programları kapatsak bile görmedigimiz bir arkaplanda çalışıyo.onları kapatıcak bişey lazım aslında :)

tema kullanmıyorum ve ram konusu iyice takıntı oldu bende :P

remove lunch deamons diye bişeyler vardı.hala vardır belki.bi ara yapıcaktım ama telefon elimde kalır diye yapmamıstım.onu bi araştiriyim ben :) gereksiz raporları tutan bi sürü servis arkada calısıyo.

:))) Hocam benim yöntemde zaten çalışmayan her şey kapanıyor. Bunlar dediğiniz gibi o kadar boşaltamazlar. O daemon'lara karışmayın derim. Bazen kitleyebiliyor cihazı :) Bir de kapalı unutup onu kullanan uygulamayı kaldırırsanız sorun çıkıyor ilerde.

:))) Hocam benim yöntemde zaten çalışmayan her şey kapanıyor. Bunlar dediğiniz gibi o kadar boşaltamazlar. O daemon'lara karışmayın derim. Bazen kitleyebiliyor cihazı :) Bir de kapalı unutup onu kullanan uygulamayı kaldırırsanız sorun çıkıyor ilerde.

sbsettings te more kısmına girince orda "mobile substrate Addons" var.orda arkada çalışan tweak ler var.asıl şarjı onlar yiyor.deamon'larla ilgili bir sürü şey okudum yapıcaktım vazgeçtim.

peki 394mb ram gördükten sonra hiç bişey kullanmadıgın halde düşme oldumu ram de ? 350mb lara kadar falan bir düşme oldumu yada ne kadar oldu ?

Düşme oldu, tabiii... Anlık olarak 394 MB oldu ve 383 MB da kaldı...

Saygılar...

Ayıptır yahu, 3G'lerde 30-50 Mb arasındaki ramlerle uğraşırken biz, siz 300 leri beğenmiyorsunuz. Wallahi çarpılırsınız, yazmayın ortalıklarda... :D ...

Nefs işte, dostum... Yetmiyor...:) Hayır, anlamadığım şu; 450 MB RAM boş olsa neyimize yarayacak:p:D

Saygılar...

• 1 month later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
Nefs işte, dostum... Yetmiyor...:) Hayır, anlamadığım şu; 450 MB RAM boş olsa neyimize yarayacak:p:D

Saygılar...

ram ne kadar dolu olursa okdr şarjın daha çabuk biter.he butun uygulamalar kapalıyken arkadaki ram düşükse ve bu arttıgındaki ile arasındaki farkta ne kadar şarj farkı olabilir orası tartışılır.illaki 3-5 bişeyler farkediyodur.apple sagolsun yeterli ömrü olan bir şarj yapamadıgı için takıntılı oldum bu konuda :D

• 3 weeks later...