Jump to content

Gps sinyali ariyor uyarisi

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar selam. Yardımlarınızı bekliyorum.

Iphone 3g telefonumun bilgileri;

Operatör : Turkcell

Sürüm : 4.2.1 (8c148)

Modem firmware : 05.15.04 (base band)

Sürümü 4.2.1 e yükseltmeden önce IGo ve tomtom navigasyon sorunsuz çalışıyordu.

Ne zaman ki 4.2.1 e yükselttim sürekli gps hatası veriyor.

İgo da waiting for gps / tomtom da gps bekleniyor uyarısı gitmiyor.

Dikkatimi çeken bir hususda iphone ait kendi haritasında bile hareketler ağırlaştı.Açıyorum bulunduğum yeri mavi halka ile gösteriyor.Bir yere giderken yine gps den olduğunu sandığım sorundan dolayı hareketsiz bekliyor.Bir süre geçtikten sonra ( ki bu süre bazen 5 dakikayı bulabiliyor.) hoop o halka bulunduğum yeri gösteriyor ve yine donuyor.

Konuyu detayları ile paylaşmaya çalıştım.Bu konuda yardımları dokunacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Dostum tek sebebi 4.2.1... Daha doğrusu iOS 4... 3G ler için gerçekten zorlayıcı bir sistem ve telefonu ağırlaştırıyor. GPS in çalışması için havaya gerek yok... Kapalı alanda bile olsa çalışır. Sonuçta hattınız çalışıyor. Yerinizi bir süre bekledikten sonra hızlı bir şekilde geçiş yapması da bu yüzden, 4.2.1... İnşallah 4.2.1 den sonra homewallpaper ve/veya multitasking i de aktif hale getirmediniz ?

Saygılar...

Hard reset yaptım hiçbirşey değişmedi.

Dedim ya sizin kadar tecrübem yok diye.Kuzenimi aradım ama derste ulaşamadım.Soracaktım homewallpaper veya multitasking benim telefonda aktif mi diye ?

Kendisine ulaşamadığım için size sormak isterim. Sorduğunuz homewallpaper veya multitasking in aktif edilip edilmediği nasıl kontrol edebilirim ? Sorun bu sorduğunuz sebepten olabilir mi?

İlginize teşekkür ediyorum :))

Edited by EMLAKISTE

Hard reset yaptım hiçbirşey değişmedi.

Dedim ya sizin kadar tecrübem yok diye.Kuzenimi aradım ama derste ulaşamadım.Soracaktım homewallpaper veya multitasking benim telefonda aktif mi diye ?

Kendisine ulaşamadığım için size sormak isterim. Sorduğunuz homewallpaper veya multitasking in aktif edilip edilmediği nasıl kontrol edebilirim ? Sorun bu sorduğunuz sebepten olabilir mi?

İlginize teşekkür ediyorum :))

Home tuşuna iki defa hızlı şekilde tıklayın... Alttan bir menü çıkarsa multitasking aktif demektir. Ana menü arka planı siyah renk değil de başka birşey varsa homewallpaper da aktif demektir.

Saygılar...

bu yönergeleri denermisiniz

1. Ayarlar -> Genel -> Otomatik Kilit -> Asla olarak ayarlayın

1. Settings -> General -> Lock -> Set to Never

2. Ayarlar -> Genel -> Ağ -> 3G yi kapatın

2. Settings -> General -> Network -> turn 3G off

3. Ayarlar -> Genel -> Konum servislerini kapatın

3. Settings -> General -> Location services turn off

4. Ayarlar -> Genel -> Wi-Fi yi kapatın

4. Settings -> Wi-Fi turn off

5. Iphone tam olarak kapatın ve açın

5. Restart your iPhone (turn off and on)

6. Dışarı yada balkona çıkın tercihen ağaçlardan ve binalardan uzak biryere

6. Go out with no trees and buildings to make GPS signal accurate

7. Konum servislerini açın

7. Turn on Location services in Settings -> General

8. Google Map i açın ve sinyalin gelmesini bekleyin. Bende sinyal 15-20 saniyede geldi ancak bir kaç dakika da da gelebilir

8. Start Google Maps and wait for a few minutes, be patient.

Son olarak kapattığınız Wi-Fi vs geri açın.

IGO ya girin zaten hemen sinyali daha önce google maps de aldığınız için alacak.

Ayarları harfiyen uyguladım. Igo da waiting for gps :(

Bahsettiğin gibi Google maps i açtım. Sıra IGO ya geldiğinde sorun aynı :(

Tomtom da yüklü.Onu da açtım.

gps konum saptama yapmadı uyarısı ve

gps sinyali bekleniyor uyarısı durup duruyor :(

Edited by EMLAKISTE

Homescreen wallpaper ile gps çipinin alakası nedir? Redsn0w alakalı bir durum mu bu? greenpois0n'da da aynı sorun çıkmıştı daha önce.. Bu anlatılanları ben de birçok kez uyguladım fakat bir faydasını göremedim. Nette de araştırdım biraz ama cevap alabilen yok /:

Dostum, öncelikle multitasking ve özellikle homewallpaperdan kurtulmanız lazım... Size tavsiye telefonu restore edin ve SHSH kaydınız varsa yine 4.2.1 kurun ve son olarak jailbreak edin ancak homewallpaper ve multitasking i kesinlikle aktive etmeyin.

Saygılar...