Jump to content

Cydia ile alınan SHSH kaydı

Rate this topic

Recommended Posts

3GS cihazıma Cydia ile ( 4.2.1 ) SHSH kaydı yapmıştım.

Yanlışlıkla cihazımı 4.3 sürümüne yükselttim, Tinyumbrella ile eski ( 4.2.1 ) sürümüne düşüremiyorum.

Tinyumbrella programını çalıştırıyorum, START TSS SERVER'e tıklıyorum ama saatler geçiyor halen sona ermiyor.

Kullandığım Tinyumbrella sürümü 4.3

Not: Bilgisayarıma format atmıştım sorun olurmu.

konu kırlıgı yapmamak için bırsey sorcam iznınızle şimdi 4.3 surumlu cihaz shh kaydı aldıgımda 4.3.1 ve 4.1 gosterdı 4.1 restore etsem 4.2.1 kurabılırmıyım imkan varmı

Sadece 4.2.1 için SHSH kaydınız varsa kurabilirsiniz.

Saygılar...

tiny ile save shsh seçin tekrar kayıt alınıp pcye kopyalandıktan sonra start tts server seçin

TinnyUmbrella da Save SSHSH tıkladım, General seçeneğinde All Saved SHSHs altında sırasıyla 4.1 4.2.1 4.3 4.3b1 sürümleri çıktı...

Bu şekilde iken Start TSS Server' e tıkladım 2-3 saat süresince Start TSS Server yazan yerdeki pervane dönüp dönüp durmak bilmedi.

Başka birşey yapmam gerekiyor mu

TinnyUmbrella da Save SSHSH tıkladım, General seçeneğinde All Saved SHSHs altında sırasıyla 4.1 4.2.1 4.3 4.3b1 sürümleri çıktı...

Bu şekilde iken Start TSS Server' e tıkladım 2-3 saat süresince Start TSS Server yazan yerdeki pervane dönüp dönüp durmak bilmedi.

Başka birşey yapmam gerekiyor mu

Dostum, Start TSS Server a tıklıyorsunuz, o kadar... Bu işlemden sonra restore a devam ediyorsunuz. Herhangi bir şey olmuyor...

Saygılar...

Start TSS Server e tıklayınca ne kadar sürüyor ?

DFU Mod a almak gerekiyor mu ?

Biryerde okumuştum DFU mod a al diye, eğer almak gerekiyor ise nasıl alacağım ?

Edited by prolab

Start TSS Server e tıklayınca ne kadar sürüyor ?

DFU Mod a almak gerekiyor mu ?

Biryerde okumuştum DFU mod a al diye, eğer almak gerekiyor ise nasıl alacağım ?

start tts server siz durdurana kadar çalışır dfu moda almanız gerekir biraz araştırma yapın öğrenirsiniz

Şimdi ne yapacağım ?

DFU mod a aldıktan sonra.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/16533-tinyumbrella_shsh_ilgili_ayrintili_bilgi.html bu konuda "Resimli Anlatım : SHSH lerimi Kullanarak Nasıl Restore Yapabilirim ?" kısmını inceleyin.

Start TSS server dediğinizde hiçbir hata vermedi ve çalıştığına dair işaret çıktıysa iTunes u aöıp o istediğiniz (shsh niz olan) versiyona restore işlemini başlatın. Restore bitiminde cihaz açılınca Tss serverı kapatacaksınız .