Jump to content

Sony: iPhone 5’in Kamerasını Biz Üretiyoruz

Rate this topic


kosovali87

Recommended Posts

Bu yıl bir gecikmeye uğrayacağı konuşulan iPhone 5, farklı söylentilerle gündeme gelmeye devam ediyor. Ancak bu sefer ortaya çıkan bilgi söylentiden daha öte. Çünkü Sony CEO’sunun ağzından çıktı.

howard_stringer-600x421.jpg

Dijital fotoğraf makinelerinde kullandığı Exmor sensörünü cep telefonları için yeniden tasarlayan Sony, geçtiğimiz günlerde 8 megapiksellik yeni sensörünü duyurmuştu. İlk olarak Sony Ericsson Xperia Arc modelinde kullanılan bu sensör, görünüşe göre sadece Sony’ye özel olmayacak.

Sony_8PM_Sens%C3%B6r.jpg

Wall Street Journal ile yaptığı bir röportajda yeni sensörleriyle çok iddialı olduklarını dile getiren Sony CEO’su Howard Stringer, ilginç sözler sarfetti. Exmor R sensörlerin çok başarılı olduğunu belirten Stringer, bu sebeple Apple’ın da yeni ürünlerinde bu sensörlere yer vereceğini belirtti. Hatta Sony’nin yeni iPad ve iPhone için üretime başladığını sözlerine ekledi.

iphone-4-kamera-600x380.jpg

Apple açıklamasa da firmanın kamera konusunda OmviVision ile çalıştığı biliniyor. iPhone 4’te kullanılan ve oldukça başarılı olan 5 MP’lik kamerayı da OmniVision üretmişti. Ancak iddialara göre OmniVision’un yeni sensörleri üretmek konusunda ağır kalması ertelemelere sebep oldu ve bu sebeple Apple, Sony ile işbirliğine gitti. Bu işbirliğinde ise 8MP’lik bir sensör var. Yani eğer iddialar doğruysa iPhone 5’te 8 MP bir kamera kullanılabilir.

sony_iPhone_kamera.jpg

Bir başka iddiaya göre ise Sony’nin sensör üretimi yapan fabrikası Japonya’da yaşanan depremden etkilendi ve bu da Apple’ın için bir erteleme yarattı. Yeni iPhone’un bu sebeple haziran yerine sonbahar aylarına ertelendiği belirtiliyor.

iPhone 5 söylentileri Yorumlar size kalmis

Link to comment
Share on other sites

İlginç bir haber, sony, apple hoş bir ortaklık olabilir, ortaya yenilikler çıkabilir. Aslında yeni iphone un her yıl haziranda duyrulması sıkıntılı oluyor, bizler için Türkiye ye geç geldiği için biz yeni iphone aldıktan 5-6 ay sonra yeni iphone tanıtılıyor, bence arada 2 sene olsa ve de avrupa ülkelerinde satışa çıktığı gün bizdede çıksa çok iyi olur...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.