Jump to content

Sn0wbreeze 2.5.1 Çıktı / 4.3.1 Untethered JB

Rate this topic

Anchen

Recommended Posts

u615h.png

Download

Dosya Adı : sn0wbreeze-v2.5.1.rar

Dosya Boyutu : 37.1 MB

MediaFire | DuckLoad | Multiupload

Desteklediği Cihazlar

1ylcox.gifiPhone 3G/4

1ylcox.gifiPod Touch 3G/4

1ylcox.gifiPad

1ylcox.gifApple TV 2G

Desteklediği Firmware

Orjinal Firmware leri bu konuda bulabilirsiniz.

1ylcox.gif4.3.1

Resimli Anlatım

1.adım : Öncelikle indirdiğimiz rardaki dosyayı herhangi bir yere çıkartıyoruz. Sonrasında "sn0wbreeze-v2.5.exe" yi çalıştırıyoruz.

2hx7kn9.jpg

2.adım : Açılan ekranda karşımıza gelen uyarı ve credit pencerelerini kapatıyoruz.

2jfhgl3.jpg

28tuqt5.jpg

3.adım : Resimde gösterdiğimi mavi ok şeklindeki devam butonuyla bir sonraki kısma ilerliyoruz.

ipxtfk.jpg

4.adım : "Browse" butonuna basıyoruz.

11t4kzm.jpg

2e4m71d.jpg

• Ayrıca bu kısma ipsw dosyasını sürükleyebilirsiniz.

348rcrs.jpg

• Bu yazıya tıklayarak orjinal ipsw indirebileceğiniz bir siteye yönlendirilirsiniz.

1530iex.jpg

5.adım : Açılan pencerede cihazımıza ait orjinal 4.3.1 ipsw dosyasını seçeceğiz.

2duig3o.jpg

6.adım : Sonrasında program ipsw yi doğrulayana kadar bekliyoruz.

23lniwm.jpg

7.adım : Ve program ipsw mizi doğruladı şimdi devam ediyoruz.

a58aol.jpg

8.adım : Şimdi sn0wbreeze karşımıza 3 tane seçenek sundu. Ben bu anlatımda Expert Mode u seçeceğim önerimde bu modedur. Bu seçenekler hakkında ;

1ylcox.gifBaseband Preservation Moda : Bu mod sadece cihazınızın basebandini korur. Jailbreak yada herhangi bir başka işlem yapmaz.

1ylcox.gifSimple Mode : Programı yapan iH8sn0w un öncden kendi ayarlarına göre custom ipsw yaratır bu bilmeyenler için önerilir ancak bence programda hiçbir zorluk yoktur o yüzden expert mode u kullanınız.

1ylcox.gifExpert Mode : Expert Mode size kendi istekleriniz doğrultusunda bir custom ipsw hazırlanma imkanı sunar.

2j0m9nn.jpg

2j5dsh.jpg

9.adım : "General" seçeneğini seçip devam ediyoruz.

11twefc.jpg

2qbapfb.jpg

10.adım : Ve general sekmesinde ayarlayabileceğimiz seçenekler önümüzde. Seçeneklerin açıklamaları ;

1ylcox.gifEnable Battery-Percentage : Pil yüzdesi özelliği Apple tarafından sağlanmayan cihazlara bu özelliği ekler.

1ylcox.gifEnable Gestures Menu : Gestures özelliklerini ayarlar kısmına ekleyerek size bu özelliği kullanma imkanı sağlar.

1ylcox.gifActivate The iPhone [Hacktivate] : Yurt dışından alınan cihazlar genelde aktivasyon yapamazlar. Bu seçeneği işaretlerseniz cihazınız custom fw yükledikten sonra aktifleşecektir.

1ylcox.gifInstall SSH : SSH özelliğini yükleyerek cihazın bu özellik yüklü gelmesini sağlar.

11.adım : Burda firmware'ımızda olmasını istediklerimizi işaretliyoruz ve root partition'ı ayarlıyoruz.

2qt8ord.jpg

12.adım : Browse'a tıklayarak elimizde olan .deb dosyalarını firmware'ımızın içine ekleyebiliriz. Bence gerek yok cydiadan indirebilirsiniz zaten.

2lc1iea.jpg

13.adım : Sağ alttaki mavi oka tıklıyoruz.

166x7og.jpg

14.adım : Custom firmware'ımız hazırlanıyor.

k0ynt.jpg

15.adım : Custom firmware'ımız hazırlandı, ok'a tıklayıp geçiyoruz.

2qx6kwm.jpg

16.adım : Burdaki adımlara takip ederek cihazımızı dfu moda alıyoruz, daha sonra itunestan oluşturduğumuz custom firmware ile restore ediyoruz.

rvdmw8.jpg

Yenilikler

2.5.1

* Yüklü gelen cydia versiyonu en gücel olan 1.1.1 versiyonu yapıldı.
* iPhone 3GS kullanıcıları artık 06.15.00 basebandini yükleyebilir
* Chronic Dev-Team in Animate (Animated Boot Logos) özelliği General kısmındaki seçeneklere eklendi
* afc2 eklendi
* Apple TV 2 artık tamamen desteklenmektedir
* Apple TV 2 DFU anlatımı eklendi
* Aktivasyon yapılan cihazlardaki YouTube sorunu düzeltildi
* iPhone 3GS old-bootrom da yaşanan Error 37 problemi düzeltildi

Edited by Anchen

• Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Anlatim için teşekkür ederim. Benim iphone4 4.2.1 att , 4.3.1 geçsem cydia şu an ultrasnow mevcutmu. Unlock için..

Unlock kullananlar şu an uzak dursun neden derseniz ultrasn0w çalışmıyor dendi dev team den . Ultrasn0w güncellenecektir güncellenince (bilmiyorum güncellendi mi ) geçiniz.

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/20909-redsn0w_for_4_3_1_untethered_jailbreak_cikti_linkler_eklendi.html ile ne farkı vardır ?

ios 4.3.1 dosya merkezine eklendi mi acaba bakım nedeniyle bakamıyorum ...

booooll jb li günler herkeseee :)

Verdiğiniz linkteki program jb yapar.... snowbreeze ise cfw hazırlar.... Yani sonuçta ikiside aynı şeydir :) fakat snowbreeze de root alanını seçip cydidaki eklentilerinizi fw içine gömme gibi ek olanaklarınız vardır ki zaten bunlar cfw nin genel özellikleridir :)

merhabalar bu şekilde baseband koruyarak gevey kullanabilirmiyiz kurup deneyen arkadaş varsa geveyle sorunsuz şekilde kullanan lütfen bilgilendirme yapsın teşekkürler

bu yöntemle basebandinizi korursunuz amam gevy hakkında birşey diyemem kullanan varsa o yardımcı olabilir.

arkadaşlar custom firmware ile versiyon yükseltip düşürmek için telin jb olması gerekiyor mu?

Aslında pek gerek yok mutlaka ireb kullanmanız gerek jb li olsada .

sn0wbreeze de custom fw hazırlayabilen varmı herşeyi yapıorum en son cydia yı seçicegim yerde kalıyorum cydia görünmüyo boş kalıo o kısım sonra başa atıyo sn0wbreeze

12.adım da isterseniz deb dosyası ekleyebilirsiniz zaten cydia kurulu gelir onu siz seçmiyorsunuz . Daha sonra ilk seçeneklerin olduğu ekrana döner. Build IPSW diyip son aşamalara geçersiniz.

Ben anlatımızdakilerin hepsini yaptım,custom firmware de hazırladım en son olarak itunes ta custom firmware i göstererek yapmayı deniyorum dfu modda fakat, 1600 hatası yada 21 hatası aldım birkaç denememde, acaba sorun nerde? şuan tekrar normal 4.3.1 restore yapıyorum...

Ben anlatımızdakilerin hepsini yaptım,custom firmware de hazırladım en son olarak itunes ta custom firmware i göstererek yapmayı deniyorum dfu modda fakat, 1600 hatası yada 21 hatası aldım birkaç denememde, acaba sorun nerde? şuan tekrar normal 4.3.1 restore yapıyorum...

16.adım dan sonra programın dediklerini yapıyorsunuz değil mi ? Program işlemler yapıp size uyarı verince iTunes u açıp restore yaptınız değil mi ?

Üstat Custom Boot Logo yüklüyor sn0wbreeze de redsn0w gibi?

Bir de Gesture'lar ve MobileSubstrate'te sorun yok değil mi? Deneme şansınız oldu mu acaba?

32GB iphone4 için de 1.5GB root yeterli mi?

Bence yapmisken 2 yapin temiz olsun :) ben bugun arastirdim mobilesubstrate te herhangi bir sorun yok suan otobusteim eve gider gitmez aticam cfw i :)

Edit:mobilesubstrate konusunda pek emin degilim....

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by lost.dark

Üstat Custom Boot Logo yüklüyor sn0wbreeze de redsn0w gibi?

Bir de Gesture'lar ve MobileSubstrate'te sorun yok değil mi? Deneme şansınız oldu mu acaba?

32GB iphone4 için de 1.5GB root yeterli mi?

Çok bile, dostum... iPhone 4 lerdeki fw nin orjinal root u 1 GB... 4 GB boş yer var telefonda ve bu kadar dolu olmasına rağmen root un %40 ı boş... Yani 600 MB kullanmış... 500 MB ınıza yazık...:)

Saygılar...

sanırım 16. maddede DFU moda alırken hata yapıyordum, son denememde sorunsuz bir şekilde snowbreeze JB yapabildim, multitasking gestures özelliği felan var, kişisel erişim noktası birara göründü kayboldu, ama şuan daha büyük bir sorunla karşı karşıyayım operatör yok, ne yaptıysam servis geri gelmiyor:(

Çok bile, dostum... iPhone 4 lerdeki fw nin orjinal root u 1 GB... 4 GB boş yer var telefonda ve bu kadar dolu olmasına rağmen root un %40 ı boş... Yani 600 MB kullanmış... 500 MB ınıza yazık...:)

Saygılar...

Bende de 311 on 1Gb durumda root :) ne biliim bi an 1.5GB ayrılınca 4.3.1'e özel bir ek ihtiyaç var sandım :) Sağol üstat ;)