Jump to content

Artık Avea Hattı ile İphone 4 - fw 4.3.1 - 4.3.3 Face Time Etkin

Rate this topic

Hasanarz

Recommended Posts

İphone 4 - 4.2.1 fw Avea hattı ile Face Time Etkinleştirme sorunu yüzünden bir çoğumuz Tango gibi alternatif uygulamalara yönelmek zorunda kaldık ve herkeste Tango uygulaması olmaması yüzünden bir çoğumuz sıkıntı çektik , şu aktifleştirme sorunu yüzünden boşuna giden sms'lerde çabası ama nihayet bu sorun İphone 4 fw 4.3.1 sayesinden ortadan kalkmış gibi görünüyor , iki sefer restoreden sonra denedim Face Time aktif oldu ve inşallah yeni çıkan fw lerde sorun çıkmaz ve hayırlısıyla kullanırız.

40074877275234262217.png

Edited by Hasanarz

bilgi için teşekkürler hocam. bi sorum olacak konuyla uzaktan alakalı olarak : şimdi ip4 başka bir cihazla (nokia vs.) tango fringe vb programlarla görüntülü görüşme yapılabilir mi?

aynı program hem iphone hemde diğer cihazlarda varsa görüntülü görüşme yapılabilir.

4.1 + gevey

avea ile facetime aktif..hiçbir ekstra uğraş yok :S

zaten 4.1 fw de sorun yoktu face time aktif oluyordu ama 4.2.1 fw yükleyenlerde sorun çıkıyor ve aktif olmuyordu ve şuan 4.3.1 de sorun yok aktif oluyor

baseband 02.10.04 TinyUmbrella ile ip4 ümü 4.3.1 e yükselttim redsn0w ile jailbreak yaptım ve gevey var facetime aktif sorun yok hattım turkcell 3g kullanamıyorum ama edge ile bağlanabiliyorum yanlız 4.3.1 e geçtikten sonra şöylebir sorun oluştu şebeke sinyal barında sadece 1 diş var ama hiç kaybolmadı görüşme kalitesindede bir sorun yok ayni sinyal sorununu yaşıyanlar varmı çözümü varmıdır acaba?

baseband 02.10.04 TinyUmbrella ile ip4 ümü 4.3.1 e yükselttim redsn0w ile jailbreak yaptım ve gevey var facetime aktif sorun yok hattım turkcell 3g kullanamıyorum ama edge ile bağlanabiliyorum yanlız 4.3.1 e geçtikten sonra şöylebir sorun oluştu şebeke sinyal barında sadece 1 diş var ama hiç kaybolmadı görüşme kalitesindede bir sorun yok ayni sinyal sorununu yaşıyanlar varmı çözümü varmıdır acaba?

cihazın 3G 'si açık olursa sinyal barı düşebilir

bu gayet normal ve devteam tarafından tespit edilmiş bir sorun

görünüş olarak tek bar görünüyor ama kalitede hiçbir sorun yok

yakın zamanda bunun için patch yapacaklarını söylediler

başka birşeyden kaynaklı degil için rahat olsun yakında yama gelecekMİŞ

4.3.1 ile alakası yok aylarda büssürü arkadaşımız ile attıgımız şikayet maiillerinin sonucu engellenen ingiltere numarasının engeli kaldırıldı 1 ay once aktifleştirdik zaten..

4.3.1 ile alakası yok aylarda büssürü arkadaşımız ile attıgımız şikayet maiillerinin sonucu engellenen ingiltere numarasının engeli kaldırıldı 1 ay once aktifleştirdik zaten..

ben 5-6 tane İphone 4 'tü 4.2.1 yükseltiğimde sadece Avea hattı ile face time aktif olamıyordu 4.1 fw düşürünce yine face time aktif oluyordu ,işin doğrusu ben Avea'dan şüphelenmiştim 4.2.1 de Avea izin vermiyor diye , fakat 4.3.1 yükseltince artık Face time çalışmaya başladı ,ilk 4.2.1 fw çıkınca yükselten arkadaşlarımızın bazılarında sorun yoktu sanırım.

ben de 4.1 02.10.04 basebandına sahbiim gevey kullanıyorum fakat facetime etkinleştir diyorum etkinleştirme öyle kalıyo etkinleştirmiyo acaba yanlış bişeyler mi yapıyorum..

wirelessa dns koy iphoneda öle dene 8.8.8.8 yap dns yi wifii nin

ben de 4.1 02.10.04 basebandına sahbiim gevey kullanıyorum fakat facetime etkinleştir diyorum etkinleştirme öyle kalıyo etkinleştirmiyo acaba yanlış bişeyler mi yapıyorum..

aynı sorun bende de war

kesinlikle katılıyorum fw ile bi alakası yok bunun tamamen aveanın kendi içindeki sorunydu aylardır denıyorum 4,1 surum kullanıyorum olmuyordu bu mesajı okuduktan sonra denedim aktıf oldu aynı sürümle 4.1 sürüm 02.10.04 bb facetime etkin:)

kesinlikle katılıyorum fw ile bi alakası yok bunun tamamen aveanın kendi içindeki sorunydu aylardır denıyorum 4,1 surum kullanıyorum olmuyordu bu mesajı okuduktan sonra denedim aktıf oldu aynı sürümle 4.1 sürüm 02.10.04 bb facetime etkin:)

4.1 fw de zaten sorun yoktu , 4.2.1 fw de deneyen varmı 4.2.1 Avea kullanan varsa Face Time özelliğini bir kapatıp açsın bakalım

• 1 month later...

kardeş bu sorunun aynısı bende de var ilk defa face time kulanacam gevey takılı iki gündür ugrastım olmadı etkinleşme bekleniyor diyor fakat olmuyor.. Allah rızası için yardımcı olursan sevinirim..

• 3 weeks later...
İphone 4 - 4.2.1 fw Avea hattı ile Face Time Etkinleştirme sorunu yüzünden bir çoğumuz Tango gibi alternatif uygulamalara yönelmek zorunda kaldık ve herkeste Tango uygulaması olmaması yüzünden bir çoğumuz sıkıntı çektik , şu aktifleştirme sorunu yüzünden boşuna giden sms'lerde çabası ama nihayet bu sorun İphone 4 fw 4.3.1 sayesinden ortadan kalkmış gibi görünüyor , iki sefer restoreden sonra denedim Face Time aktif oldu ve inşallah yeni çıkan fw lerde sorun çıkmaz ve hayırlısıyla kullanırız.

40074877275234262217.png

hasan bey öncelikle elinize sağlık, güzel ve ümit verici bir çalışma olmuş.. fakat ben size bir şey sormak istiyorum..

telefonumun özellikleri:

iphone 4

sürüm: 4.0.2

baseband: 1.59.00

telefon hattım: avea

telin geldiği ülke: amerika

Diğer: telefonu normal kullanıyorum, jailbreak yapıldı, shsh kaydı var..

SORUN: FACETIME MENÜSÜ HİÇ YOK! (forumda bahsedilen bütün çözümleri denedim olmadı)

sizin bu uyguladığınız çözümü uygulasam;

yani yukarıdaki özelliklerde olan telefonumu 4.3.1'e yükseltebilrmiyim?

versiyon yükseltebilirsem itunes ile update diyerekmi yapacağım?

yaparsam baseband, jailbreak, unlock gibi özellikler gider mi?

sorunum avea hattıylamı ilgili yoksa başka bir neden mi?

iphone 4 konusunda çok tecrübesizim söylediklerimde saçmalamış olabilirim.. bana yol gösterirseniz çok sevinirim.. şimdiden tşk.