Jump to content

Mac Book Pro alıcam????

Rate this topic

atke

Recommended Posts

Konu doğru yerde mi bilmiyorum gerekliyse taşınabilir.

Uzun düşünmelerden sonra mac book pro almaya karar verdim gibi bşy ama kafamda soru işaretleri war ve bunları üstadlara sormaya karar verdim.

1) Daha önce hiç mac kullanmadım sadece bir kaç kere arkadaşımın cihazından safari ye girdim, iyi bir windows kullanıcısıyım, windows la ilgili çok şey biliyorum sizce mac kullanabilir miyim ?

2) İkinci bir işletim sistemi olarak Windows 7 kurabilir miyim?

3) Bildiğim kadarıyla mac te mouse da ki sağ tuş olayı olayı yok, windows tak sağ tuşun işlevini hangi tuş görmekte?

4) windows ta bir sürü program kullanmaktayım, bunları mac te kullanabilir miyim?

5) Eğer ikinci bir işletim sistemi olarak windows kuruluyorsa sağ tuş olayını nasıl halledebiliriz?

6) Windows kuruluyorsa eğer cihazın çalışma hızına bi etkisi oluyor mu?

7) Bluetooth olayı iPhone daki gibi mi ? Yani sadece apple lar bağlantı kuruyor diğer cihazlarla bağlantı kurmuyor mu ?

8) windows kuruluyorsa yine ordaki bluetooth olayı nasıl?

9) bildiğim kadarıyla mac işletim sistemine virus girmiyor bu nedenden dolayı virus programına gerek yok, peki windows kuruluyorsa buraya virus programı kurmamıza gerek war mı?

10) malum windows kuruluyorsa crack li kurucam bunun yakalanma açısından apple ile bi bağlantısı war mı?

11) Windows ta ki itunes yedeklerimi mac a atabilir miyim? yoksa 0 dan bir itunes mi kurmam gerekiyor?

12) windows ile mac ta aynı olan temek programlarlar nelerdir?

13)bluetooth microsoft oyun mouse um war, bunu mac e bluetooth üzerinden bağlayabilir miyim?

14) format olayı nasıl, cd üzerinden mi recovery üzerinden mi, ya da başka bşy mi ?

15) ekran kartının performance ı nasıl? oyunları oynayabilir miyim? (Mesela call of duty series ve son yüklediğim Crysis 2 oyunu)

16) VGA bağlantısından televizyona bağlıyorum şu an kullandığım laptopumu, mac te VGA çıkısı göremedim bunu nasıl yapabiliriz?

şimdilik aklıma gelen sorular bunlar eğer benim aklıma gelmeyen sizin söylemek istediğiniz bşy ler warsa paylaşırsanız sevinirim.

kısaca alayım mı? kullanabilir miyim? pişman olur muyum? eski bilgisayarımı arar mıyım?

almayı düşündüğüm cihaz:

MacBook Pro

15 inch ekran

i5 2.53GHz

4GB

500GB HD

GeForce GT 330M 256MB ekran kartı

Edited by atke

Bence pişman olmassin kardes tavsiye ederim ben 3 aydır kullanıyorum win deki prolarin aynısı veya mac için farklı prolar mevcut sorun yasamazsın ben sadece iph için Pcsuit gibi Pro bulamadım onun için win,le isimi görüyorum üstatlar yazacaktir sana ben yarın listeler yazarım Tapatalk tayım onun için iyi geceler

1) Win den cok daha basit ve kullanisli..

2) Evet kurabilirsin..

3) Apple mousunda zaten tus yok hepsi dokunmatik saga basarsan sag sola basarsan sol klik..

4) Programlarin aynilarini yada sinonimlerini bulabilirsiniz..

5) Bkz. cvp 3 :)

6) Cihazın calismasini degistirmez ama win isletim sisteminin getirecegi yavasliklak mutlaka olacaktir..

7) Her cihazla baglanti kurabiliyorsunuz..

8) Bluetooth olayi ayni..

9) Win de virus prog ihtiyacinşz tabiki olacaktir cunku virus isletim sistemine yapisan bir sey ama Mac OS X de virus yok :)

10) Crack li programlarin yakalanma ihtimalini bilmiyorum ama ben 1,5 yıldır crackli Toast Titanium kullaniyorum bir problem cıkmadi :)

11) Mac inizi eski bilgisayariniza baglayarak tum bilgilerinizi tasiyabilirsiniz..

12) Temel program derken?? Bu kısmı anlamadim :)

13) Evet kurabilirsiniz ..

14) Format atmak icin Disk Utility diye bir program var Mac OS X de. Onu kullanabilirsiz..

15) Oyun oynamadigim icin bu soruya cevap veremeyecegim ama duyduguma gore bir problem cıkmıyor..

16) Mini Display port To VGA kablosu ile Mac inizi TV ye baglayabilirsiniz..

Almayi dusundugunuz cihaz bence gayet basarili ama bn yeni nesil 13.3 un i7 lisini tercih ederdim :) Tasinabilirlik acisindan daha basarililar :) Cihaz i seveceginize dair garanti veremem ama kullanipta sevmeyen kimse olmadigina gore demek ki cok guzel bir alet :) 1,5 yıldır Mac kullaniyorum ve daha 1 kere beni yol ortsinda birakmadi ne hata verdi ne calismayi durdurdu :) Yapamadigim ve Win e ihtiyac duydugum bir sey olmadi ve ogrenmem sadece 1 haftami aldi :) Tavsiye ederim :)

black ops o kdr yüklü bir oyun değil bence onu oynatmazsa crysis 2 yi hiç oynatmaz çnk baya dolu bir oyun

o ekran kartıyla black ops haric bitin call of serisini full detaylarda oynayabilirsiniz ayrıca yeni cıkan oyunlarıda akıcı bir sekilde oynatacak bir karttır

cyrsis 2 oynatır ama oyle full detaylar oynamayı beklemeyin. 9600gt nin 1 üst versiyonu gibi bir kart kendisi

Tesekkur ederim sanirsam alicam cihazi turgay abiyle knstk bgn baya bi ikna etti beni :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tesekkur ederim sanirsam alicam cihazi turgay abiyle knstk bgn baya bi ikna etti beni :)

Atakan'ı da gerçekçi yaptık, çok şükür... Sahte sahte olmazdı zaten...:cool: 15" Core i7 li Macbook Pro... Hayırlı olsun, abicim...;)

Darısı sahtecinin başına:p

Saygılar...

Turgay abim senin sayende bende bir Mac sahibi oldum, ayrıca Feridun a da bana desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim :) artık bende aranızdayım çok sorum olacak gibi sizlere şimdiden haberiniz olsun :)

Turgay abim senin sayende bende bir Mac sahibi oldum, ayrıca Feridun a da bana desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim :) artık bende aranızdayım çok sorum olacak gibi sizlere şimdiden haberiniz olsun :)

7/24...;)

Saygılar...

Ewt gelelim ilk sorulara :)

1) pc de kullandigim internet expoler sik kullanilanlari, mac de safari ye nasil atabilirim?

2) pc de ki itunes yedegimi mac e nasil atarim?

Tesekkurler

Ewt gelelim ilk sorulara :)

1) pc de kullandigim internet expoler sik kullanilanlari, mac de safari ye nasil atabilirim?

2) pc de ki itunes yedegimi mac e nasil atarim?

Tesekkurler

İbrahim Tatlıses ten sevgilerle...

İlk soru...

Tek tek...:)

İkincisi...

Aynen Windowsta olduğu gibi Music klasörü içine iTunes klasörünü atmalısın, abicim... Mac OS taki Music klasörü...

Macintosh HD/Users/KullanıcıAdı/Music

Saygılar...

İlk soru...

İkincisi...

Aynen Windowsta olduğu gibi Music klasörü içine iTunes klasörünü atmalısın, abicim... Mac OS taki Music klasörü...

Saygılar...

tek tek ağırdı bak saçlarım be turgay abi bi ton war kolay gelsin bana :(:)

2. sorudan yırtık ii bari :)

İlk soru...

İkincisi...

Saygılar...

koyu bir ibo'cu olarak bayıldım valla cevaba abi ALLAH'ta seni güldürsün:D:D:D

tek tek ağırdı bak saçlarım be turgay abi bi ton war kolay gelsin bana :(:)

2. sorudan yırtık ii bari :)

hayırlı olsun arkadaşım iyi günlerde kullanmanı dilerim iyi geceler sabahlar olmaz artık sana :)

koyu bir ibo'cu olarak bayıldım valla cevaba abi ALLAH'ta seni güldürsün:D:D:D

hayırlı olsun arkadaşım iyi günlerde kullanmanı dilerim iyi geceler sabahlar olmaz artık sana :)

Sbhlr olmuyor wllh halen ugrasmaktayim ama yatiyrm smd yrn is war offf npcm bn ya :P tesekkur ederim :)