Jump to content

jailbreak sonrasi restore ardindan gelen yavaslama

Rate this topic

Recommended Posts

3 ay once telefonuma burdan ogrendigim sekilde jb uyguladim ve daha sonra telefonu restore edip jbsiz kullanmaya devam ettim. ama o zamandan beridir telefonum cok kasiliyor ve bariz bir sekilde yavasladi. daha sonra bir kez daha restore ettim ama durum ayni. neden olabilir sizce? iyi geceler.

not: ayrica jb yaparken "iPhone1,2_4.1_8B117_Restore" denen seyi masaustune koydum ve hala o sekilde bi etkisi olmus olabilir mi?

Arkadaşlar mrb bendede benzer bi sorun var. Telefonu ilk aldığımda 3.1.3 yüklüydü.Sonra rahat battı bana forumdan ireb ile customfirewire 4.2.1 yükledim jb yaptım unlock yaptım.Ama telefon çok kasmaya başladı.yavaşladı takılmalar fln yapıyo.cydia programını açtığımda 4.0 4.0.1 4.0.2 4.1 4.2.1 kayıtlarım gözüküyor.3.1.3 güzeldi fakat öğrendiğim kadarıyla artık ona dönemiyorum sadece shsh kaydım olan versiyonlara dönebiliyorum?eğer öyleyse bunlardan tavsiye edeceğiniz sürüm ne olur.Yoksa hiç kurcalama bu sürümde devam mı et dersiniz.Bu arada baseband 6.15.00

çok teşekkürler...

Arkadaşlar mrb bendede benzer bi sorun var. Telefonu ilk aldığımda 3.1.3 yüklüydü.Sonra rahat battı bana forumdan ireb ile customfirewire 4.2.1 yükledim jb yaptım unlock yaptım.Ama telefon çok kasmaya başladı.yavaşladı takılmalar fln yapıyo.cydia programını açtığımda 4.0 4.0.1 4.0.2 4.1 4.2.1 kayıtlarım gözüküyor.3.1.3 güzeldi fakat öğrendiğim kadarıyla artık ona dönemiyorum sadece shsh kaydım olan versiyonlara dönebiliyorum?eğer öyleyse bunlardan tavsiye edeceğiniz sürüm ne olur.Yoksa hiç kurcalama bu sürümde devam mı et dersiniz.Bu arada baseband 6.15.00

çok teşekkürler...

3G kullandığınız için 3.1.3 e dönebilirsiniz, sorun olmaz... SHSH a bile gerek yoktur. iPad baseband i yüklediğiniz için custıom 3.1.3 yükleyebilirsiniz.

Saygılar...

Peki bu 4.2.1 deki sıkıntı normalmidir yani neden kaynaklanıyor herkestemi var aynı sıkıntı acaba ?

3G ler için 4.2.1 zaten son sürüm... Biraz fazla görsel ve özelliği mevcut bu yüzden telefonu kasıyor...

Saygılar...

Yardımcı olabilecek misiniz acaba buldum bikaç yerde ama güvenemiyorum.

Bulamadım, dostum... Kendim yapacaktım ancak önce 3G fw sini indirmem, custom yapmam ve tekrar upload etmem gerekiyor... Elinde mevcut olan bir arkadaşımız varsa yardımcı olacaktır...

Bulduğunuz yerlerden deneyin, istersiniz...

Saygılar...

estağfurullah daha ne olcak ilgilenmen yeter.aralarında çok bi fark var mıdır 4.0 la 4.1 in olmazsa 4.0 ı yükliyim mi acaba ?

4.1 olmuyorsa 4.0.1 yükleyin... En azından facetime ı kullanabilirsiniz... 4.0 da facetime yok...

Saygılar...

yükledim 4.1. i fakat kartı aktive etmekle ilgili bişryler diyo ? ne Yapmalıyım acaba

Aktivasyon yok demek, fw de... 4.1 olduğuna göre limera1n ile jailbreak yapın... Aynı zamanda aktivasyonu da yapacaktır.

Saygılar...

limera1n sadece aktivasyon mu yapıo yoksa kompla telefonu mu kuruyor birde buprogramı jailbreak yaparken sim kartım takılı olmalı mı ?

Hem jailbreak yapar hem de aktivasyonu yapar... SIM kartınızın takılı olup olmaması önemli değildir...

Saygılar...