Jump to content

Jailbreak 3GS MC

Rate this topic

Recommended Posts

3GS MC model ve 40. hafta üretimli cihaz için JB ve unlock hangi yöntem kullanmam gerekir. şuan cihaz 4.0.1 yüklü jailbreak ve unlock yapılı durumda. baseband ise 05.13.04

4.1 e geçmek istiyorum ne önerirsiniz ?

• Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Versiyonunuzdan sonraki basebandlar icin unlock yok.

Bu mesaj Forum Runner ile iPhone'dan gönderildi.

Hocam Sn0wbreeze 2.1 ile baseband yükseltmeyen customfirmware hazırlayıp jailbreak ve unlock yapılabiliyor MB modelde denedim sorun yoktu ama mc model 40. hafta üretimi cihazda sorun olurmu onu sorayım ?

Sorun olmaz ancak custom yüklerseniz daha iyi olur... Custom 4.3.1 ile en üst sürüme güncelleyebilir ve jailbreak yapabilirsiniz. ultrasn0w un 4.3.1 de çalışmama sorunu da düzeltildi.

Saygılar...

Hocam 4.3.1 ile benim alakam yok. bendeki cihaz yurtdışı şuan 4.0.1 yüklü ve jailbreak unlock yapılı halde kulanıyorum. 3.1.2 den 4.3 e kadar da SHSH kayıtları var snowbreeze ile baseband yükseltmeden 4.1 yapabilirmiyim onu sordum ben baseband ise 05.13.04 tek sorun MB model değil MC model yazması ve 40. hafta üretimi olması cihazın. MB model 40. hafta öncesi cihazlarımı sorunsuz yaptım ama bu model değişik olduğu için endişeliyiim. baseband yükselirmi diye.

Hocam 4.3.1 ile benim alakam yok. bendeki cihaz yurtdışı şuan 4.0.1 yüklü ve jailbreak unlock yapılı halde kulanıyorum. 3.1.2 den 4.3 e kadar da SHSH kayıtları var snowbreeze ile baseband yükseltmeden 4.1 yapabilirmiyim onu sordum ben baseband ise 05.13.04 tek sorun MB model değil MC model yazması ve 40. hafta üretimi olması cihazın. MB model 40. hafta öncesi cihazlarımı sorunsuz yaptım ama bu model değişik olduğu için endişeliyiim. baseband yükselirmi diye.

Anladım ancak 4.3.1 de yapabilirsiniz, onu demek istedim... Madem restore işinize girişeceğiz, en üst sürüm olsun, olayı...:) Modeli ya da hafta sorunu artık yok, o eskidendi...

Saygılar...

Anladım ancak 4.3.1 de yapabilirsiniz, onu demek istedim... Madem restore işinize girişeceğiz, en üst sürüm olsun, olayı...:) Modeli ya da hafta sorunu artık yok, o eskidendi...

Saygılar...

Evet bu hafta olayını forumlarda okudum ondan soruyorum :) ama 2008 2009 yıllarındaki konuları okumuşum şuan sorunsuz yapabilirim yani eyvallah. peki 4.3.1 için yurtdışı cihazlarda unlock varmı yada 05.13.04 baseband koruyarak 4.3.1 e nasıl geçerim hocam

Evet bu hafta olayını forumlarda okudum ondan soruyorum :) ama 2008 2009 yıllarındaki konuları okumuşum şuan sorunsuz yapabilirim yani eyvallah. peki 4.3.1 için yurtdışı cihazlarda unlock varmı yada 05.13.04 baseband koruyarak 4.3.1 e nasıl geçerim hocam

Tabii ki yapabilirsiniz...:) Yurtiçi cihazlarda sim kilidi olmadığı için unlock sorunu yoktur... Forumda custom 4.3.1 ler mevcut, arama ile bulabilirsiniz... Bu fw ler baseband yükseltmez sadece versiyonu yükseltir. Sonrasında jailbreak ve unlock işlemleri de mevcuttur.

Saygılar...

Tabii ki yapabilirsiniz...:) Yurtiçi cihazlarda sim kilidi olmadığı için unlock sorunu yoktur... Forumda custom 4.3.1 ler mevcut, arama ile bulabilirsiniz... Bu fw ler baseband yükseltmez sadece versiyonu yükseltir. Sonrasında jailbreak ve unlock işlemleri de mevcuttur.

Saygılar...

Hocam benim cihaz YURTDIŞI yurtiçi değil ...

Hocam benim cihaz YURTDIŞI yurtiçi değil ...

Tamam, dostum... Telefonunuz yurtdışı ya da sim kilitli diyelim. Bu durumda custom fw yüklemelisiniz. Custom fw lerde baseband değişmez sadece versiyon yükselir. Şu an telefonunuzun baseband ini bilmiyorum ancak zaten telefon özelliğini kullanıyorsanız custom 4.3.1 den sonra yine kullanacaksınız...

Custom 4.3.1 i kurduktan sonra telefonunuz 4.3.1 e yükselecek ancak baseband ınız şu an da ki gibi aynı kalacak, yükselmediği için unlock edilebilir olacak... Bunun için jailbreak ve unlock yapacaksınız, o kadar...

Saygılar...

baseband 05.13.04 mc model 3gs 4.0.1 yüklü hocam

Tamam, dostum sorun yok... Baseband ınız kırılabilir versiyondur. Custom 4.3.1 i yüklerseniz baseband ınız aynı kalır ve jailbreak ten sonra tekrar unlock edebilirsiniz. Yani telefonunuz sim kilitli olmasına rağmen custom 4.3.1 i kurabilir ve sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz... :) Sanırım biraz tedirginlik var...

Saygılar...

Hocam o zaman çeşitli forumlarda cihazı simkilitli olanlar bilmem 4.2.1 yüklemesinler bilmem 4.3 yüklemesinler gibi yazanlar benim için sorun değil o zaman çnkü benim cihaz simkilitli değil yani baseband yükselmediği sürece her sürümü yükleyebiirim bende dimi ::) anladığım kadarıyla

Hocam o zaman çeşitli forumlarda cihazı simkilitli olanlar bilmem 4.2.1 yüklemesinler bilmem 4.3 yüklemesinler gibi yazanlar benim için sorun değil o zaman çnkü benim cihaz simkilitli değil yani baseband yükselmediği sürece her sürümü yükleyebiirim bende dimi ::) anladığım kadarıyla

Aynen... Baseband in yükselmemesi için birkaç yöntem mevcut... En garantisi custom fw dir çünkü custom fw lerin içinde yeni baseband dosyası yoktur. Bu yüzden baseband istese de yükselemez...

Saygılar...

Hocam şimdi aşağıdaki konuyu okudum orda 4.3.1 için ultrasn0w yok diyor. nasıl unlock yapabilirim acaba ?

KONU LİNKİ

Evet yok ancak ultrans0w için 4.3.1 de fix çıkarıldı. ultrasn0w u kurduktan sonra bu fix ile hattınızı açabiliyorsunuz. Gerçi riskiniz yok... Custom fw de güncel baseband olmadığı için beğenmediğiniz takdirde versiyonu düşürebilirsiniz...

Saygılar...

Evet yok ancak ultrans0w için 4.3.1 de fix çıkarıldı. ultrasn0w u kurduktan sonra bu fix ile hattınızı açabiliyorsunuz. Gerçi riskiniz yok... Custom fw de güncel baseband olmadığı için beğenmediğiniz takdirde versiyonu düşürebilirsiniz...

Saygılar...

Tamam ;)