Jump to content

Cydia Database Error - The package needs to be reinstalled

Rate this topic

Recommended Posts

merhaba arkadaşlar,

sorunum şu;

2zr3l86.png

yukarıdaki repo inanılmaz yavaş. sitesi bile doğru düzgün çalışmıyor. velhasıl bitesms'i yüklerken yarıda kaldı, yükleyemedi. ben de 20dk'dan sonra beklemedim, cydia'yı kapadım.

artık cydia her çalıştığında bu uyarı ile açılıyor. hiçbir source, package görünmüyor. uygulama kuramıyorum.

denediklerim;

- tüm list klasör içeriklerini sildim.

- partial altındaki cydia.myrepospace.com_macanavari_._Release.gpg dosyasını silmeme rağmen, her restartta kendiliğinden geri geliyor.

- openssh yüklü değil, ssh'tan bağlanamıyorum.

ilginiz için teşekkürler.

Bitesms kurulduysa kaldırmayı deneyin. Hata veren repoyu da kaldırmayı deneyin. Bende buna benzer cydia sorunuyla boğuşuyorum :S Sanırım restore edeceğim.

hocam bu sorun bi güncelleştirmeden kaynaklanıyor bendeki 3 cihazdan 2 sinde denedim ve güncelleme yaptım böyle oldu hatta daha fazla hatalar mevcut muhtemelen bi güncellemeden sonra düzelecektir diğer cihazımı güncelleme yapmadım stabil devam ediyor

Bitesms kurulduysa kaldırmayı deneyin. Hata veren repoyu da kaldırmayı deneyin. Bende buna benzer cydia sorunuyla boğuşuyorum :S Sanırım restore edeceğim.

- Hata veren reporları kaldırdım. İşe yaramıyor.

- BiteSMS'i, Cydia ve SSH olmadan nasıl kaldırabilirim?

OpenSSH'i iFunBox'tan AutoInstall klasorune atıp kurdum (emin değilim), işe yaramıyor. Network connection refused.

- Hata veren reporları kaldırdım. İşe yaramıyor.

- BiteSMS'i, Cydia ve SSH olmadan nasıl kaldırabilirim?

OpenSSH'i iFunBox'tan AutoInstall klasorune atıp kurdum (emin değilim), işe yaramıyor. Network connection refused.

kardeş bence biraz bekle derim şuan güncelleme yapan kerkesin cydıa,nda problem mevcut pcsuıt ile rahat yapabilirsin konu forumda mevcut

kardeş bence biraz bekle derim şuan güncelleme yapan kerkesin cydıa,nda problem mevcut pcsuıt ile rahat yapabilirsin konu forumda mevcut

Kardeş ben güncelleme yapmadım.

4.1 kullanıyorum. Arkadaşta BiteSMS'i gördüm, kurayım dedim, bu hatalarla karşılaştım.

Google'ın altını üstüne getirdim.

Sorum tam olarak şu; "yarıda kalmış Cydia kurulumunu nasıl iptal edebilirim?"

- Tavsiye edilen bilimum listeleri kaldırdım.

Elemanın teki şurada çözmüş (SSH komutları hariç, diğer herşeyi denedim): [FIX] Cydia Problems? LOOK HERE! - xSellize

Fakat SSH kullanarak. AutoInstall klasörüne attığım .deb uzantılı uygulamanın kurulup kurulmadığını nasıl anlayabilirim?

AutoInstall klasörüne şunları atmıştım (SSL ve SSH);

http://apt.saurik.com/debs/openssl_0.9.8k-9_iphoneos-arm.deb

http://apt.saurik.com/debs/openssh_5.8p1-9_iphoneos-arm.deb

img0031i.png

bendeki hatanın bitanesi böyle bunun gibi bir çok hata var ben GroumSMS,iyi yüklemiştim kaldır dım yine olmadı butun repolar hata veriyo bende ama yinede kullanabiliyorum cydıa tekrar kur redsn0w limera1n hangisi ile yapıyosun

Edited by favori

img0031i.png

bendeki hatanın bitanesi böyle bunun gibi bir çok hata var ben GroumSMS,iyi yüklemiştim kaldır dım yine olmadı butun repolar hata veriyo bende ama yinede kullanabiliyorum cydıa tekrar kur redsn0w limera1n hangisi ile yapıyosun

Aynı hata işte.

Ben de biraz bekleyince bu hata mesajı bana da geliyor.

Dünyadaki Iphone camiasının cevap bulamadığı tek sorun bu kaldı bence.

Ayrıca saurik bi el atarsa, bana kalırsa çok basit bir çözümü var. İlk açılışta bunu tetikleyen her ne ise, yarım kalmış hali ile o konfigurasyon dosyası silinebilir.

Restore yaptım, limera1n ile kırdım düzeldi de, mevzu bu değil. Çözümü mutlaka olmalı ama çok sıkıldım, yeniden kurdum.

Ayrıca senin sorunun cevabı bu olabilir;

1) SSH ile telefona bağlan

2)

su

alpine

apt-get remove groupsms

apt-get install groupsms

3) Reboot