Jump to content

4.3.1 sorunlari...!!!

Rate this topic

Recommended Posts

Ewet arkadaslar bugun oglen itibarile ile sorun yok denilen 4.3.1 versiyonuna 4.2.1 deyken gecis yaptim gecis esnasinda hic bir sorun olusmadan hemde e sonrasinda benim icin cok onemli olan internet dagitici ozelligi geldi ayarlar bildirimler bolumunun ustunde bende hersey normal gibi dedim ha unutmadan mac ile gecis yaptim 4.3.1 e sonra siteden rendsnow win icin olanini indirebildim ve onunla jb yaptim sorunsuz bir sekilde, derken cydia guncellestirmelerini yukleyip kapa ac yaptiktan sonra sbsettings yukledigimde free memory 345 lere dusmus tu 4.2.1 deyken 16 gb full doluyken 345 lere dusuyordu zar zor simdi daha cydia ve sbsettings i yukledikten sonra bu kadar dusmus e sonrasinda cydia olmazsa olmaz programlarini yukledim sorunsuz 5.6 program yani toplasan memory dustu 320 lere bide itunes ile 12 program yukledim music vs suan kullanilabilir 6 gb bos var, simdi sorun su vodafon cepnet kullaniyorum cok yavas internete giriyo full sinyal cektigi yerden daha once cok daha hizliydi 2 ci sorun werelessten appstoreden gazete indiriyim dedim cok yavas indiriyo wereless sinyali de fulll hemde e bunlari cafe de yaptim cafede kimsede yoktu yani ewe geldim host soph mudur nedir internet dagiti ci ozelligini deniycektim kabloyu taktim mac e bi baktim ayarlardan internet dagitici menu kayboldu kirize soktu beni arkadasin biride sey demisti cok guzel calisiyor diye internete cok hizli cikis yapiyorsun diye al iste gene sorunlu sanirim jb siz ise yariyoda kullanmadim gerci ama jb yapinca ucuyor o ozellik gene baska bir sıkıntı simdilik fark edenedim henuz tema falanda kullanmiyorum bide bence bu sorunlari paylasmak lazim kimseden boyle yorumlar gelmedi merak ettigim bu sizler jb yapinca

1- hots soph ozelligi kaybolan varmi?

2- daha cihaz bos sayilirken yani sbstings ilk yukleniyor zaten 345 free memory sizde aynimiydi

3- cihazdan internete edge uzerinden girmek iice yavasladi onceki veriyona oranla ve wifi ilede ayni

sarzda hizli gidiyo sanki ama :)

simdi mywi yi yukledim onu kullaniyorum acaba siz memnun musunuz yoksa benim gibi sorunlar sinir hastasi yaptimi sizleride ....

Saygilar...

bende free memory den şikayetçiyim gerçekten cihazda 6 gb boş yerim var 4.2.1 deyken kullandıgım cogu uygulamayıda yuklemedıgım halde 320 mb larda dolasıyor normalde 340-370 arasıydı hep hiç sevmedım bu durumu hiiiiç

bende free memory den şikayetçiyim gerçekten cihazda 6 gb boş yerim var 4.2.1 deyken kullandıgım cogu uygulamayıda yuklemedıgım halde 320 mb larda dolasıyor normalde 340-370 arasıydı hep hiç sevmedım bu durumu hiiiiç

peki internet dagiticin kaybolmusmu bildirimler menusunun ustunde yerinde duruyomu acaba :)

mantık olarak kablo takılıyken kablosuz internetin çıkmaması lazım zaten. kablo falan takılı değilken kablosuz olarak yani hotspot şekilde internet dağıtım menüsü çıkmalı. ama benim ip4 üm olmadığı için, deneyip yazamıyorum maalesef :(

benim sorum zaten su 4.3.1 restore islemi bitince ayarlar bildirimle menusunun ustunde hotspot menusu gelmisti restore ide cafe de hallettim ardindan jb olayinida ama ewe geldim kabloyu takar takmaz hotspot menusu yok oldu bianda kablodan cikardim tlf nu menu geri gelmedi cydia dan yuklmemis oldugum programlardan sildim 3-4 tane belki yan etki etmistir diye duzelir diye :) olmadi degisen hicbisey yok yarin bi daha restore gozukuyor yeniden yapcam ama insallah hotspot kaybolmaz eger kaybolursa 4.2.1 tek care benim dikkatimi ceken benden baska ciddi sorunlar yasayan yok ufak tefek vardir belki ha bide cihazimla internete 10 sn yede baglandigim siteye simdi 55-60 saniyede baglaniyorum bu sorun hepten delirmeme neden oldu offffffff

o bir ara bende de yoktu fakat konum servislerini açında birden geldi :) denediniz mi ?

dedigini yaptim en az 30 kere ama yok olmadi mclenear varmi sizi telde hani su acik kalmis uygulamalari tek dokunusla kapatan program ben ondan supheleniyorum

dedigini yaptim en az 30 kere ama yok olmadi mclenear varmi sizi telde hani su acik kalmis uygulamalari tek dokunusla kapatan program ben ondan supheleniyorum

bende yuklu degıl aynı sorun olunca bu sekılde duzelmısti

hotspot özelliği wifiniz kapalı iken EDGE VE 3G açıkken kendini ana menüde gösteriyor. Yoksa eğer Ayarlar > Genel > internet paylaşımını aktif ettiğinizde de Ayarların ana menüsünde görünecektir.

iste resimler herseyi denedim yok olmuyor restore ettigim ipsw dosyasinin da screen shot ekledim bu goldon master olamaz heralde ama boyutu 698.3 mb dogrusu nu mu yuklemisim :)

post-1429-1378638938166_thumb.jpg

post-1429-13786389381811_thumb.jpg

post-1429-13786389381951_thumb.jpg

Edited by !stAr

bu soru bana herhalde tabiiki ewet alttaki resimde de gozukuyor wodafon oldugu hakkinda bolumude aynidir

arkadaşım ayarlar,genel,ağ 3G yi ve hücresel veriyi aktif et altta kişisel erişim noktası açılacak şimdi ayralardan direk görebilirsin birde ram konusu normaldir çünkü 4.2.1 ile arasındaki farklara ve fw boyutuna bakınca ramin okadar da olması ise normaldir çünkü bendede aynı