Jump to content

Kilit Ekranının Yan Dönmesi

Rate this topic

Recommended Posts

Benim 3-4 gündür garip bir sorunum var. En son celestesi satın aldım birde photo album+ once bazı iconlar beyaz olarak gorunmeye başladı onları tekrar kurdum düzeldi. Bu seferde mesela msj yazıyorum yatay olarak telı kılıt ekranına gecırıyorum. Actıgımda tekrar kılıt ekranıda yatay konuda gorunuyor tuş kilidide açılmıyor. Yada zorluklarla acılsa bıle bu seferde menu ekranı yatay duruyor. Kameraya fotolara girdiginde ekran dik konuma gecio fakat menu ekranına dondugumde tekrar yatay oluyor. Menunun yatay olmasını saglayan program kurulu diil. Son kurudum 3 program iretina,photoalbum+ ve celeste çözümü bilen yardım ederse çok sevinirim.

Şimdiden Teşekkürler...

İkiside kurulu diil son orda yazdıgım 3 progamı kurana dek hicbir sorun yoktu. Gecen forumda celestenın cracklısının donmalara neden oldugunu okumustum. Gerci ben full sürüm kurdum ama acaba o programdanmı dıye dusunuyorum. Yinede önce bir sormak istedim.

Ben satinaldim, aldigim gun oldu. Yon kilidi aktif olursa da lazim oldugunda donmez.

Aynen ole hocam onu denedım kilidi aktif yapınca olmadı ama msj yazarken cevırmek ıstıyorum bu seferde yıne sorun yaratıyor. İnş duzelır cunku ole bı anda kalıyokı kilidi acamıyorum ekrana sıgmadıgı ıcın dfuya alıp kapa ac yapmak zorunda kalıyorum. Siz resprıng yada reboot olmadan duzeltmenın bır yolunu buldunuzmu? birde sanırsam programı kullandıktan bı sure sonra yapıyor.

Aynen ole hocam onu denedım kilidi aktif yapınca olmadı ama msj yazarken cevırmek ıstıyorum bu seferde yıne sorun yaratıyor. İnş duzelır cunku ole bı anda kalıyokı kilidi acamıyorum ekrana sıgmadıgı ıcın dfuya alıp kapa ac yapmak zorunda kalıyorum. Siz resprıng yada reboot olmadan duzeltmenın bır yolunu buldunuzmu? birde sanırsam programı kullandıktan bı sure sonra yapıyor.

Malesef hard reset'ten baska cozumu pek yok, bir tek parmaginizi sigdirabilirseniz reboot tusuna basabilrseniz oluyor :) 4.2.1'de iken bende sadece iki kez yapti. Bir de simdi 4.3.1'de yeni kurduktan sonra bir kere. Surekli yapmadigi icin ben pek onemsemedim. Bir de dedigim gibi update cikinca duzelir.

İnşallah düzelir beklemedeyiz bakalım :) Peki sizde resim gonderirken cihazlar unknown olarakmı cıkıo yoksa ısımlerı gorunuyormu? Bende bir kere isimler gorundu onun dısında hep isimsiz gorunuyor. Baskalarına atıp duruyorum resımlerı alışveriş merkezinde filan denedigimde :)

İnşallah düzelir beklemedeyiz bakalım :) Peki sizde resim gonderirken cihazlar unknown olarakmı cıkıo yoksa ısımlerı gorunuyormu? Bende bir kere isimler gorundu onun dısında hep isimsiz gorunuyor. Baskalarına atıp duruyorum resımlerı alışveriş merkezinde filan denedigimde :)

Yanlis degilsem ilk gonderirken isimsiz, sonrakilerde isim cikiyor