Jump to content

Isviçre zürih ten alinan iphone 4 hakkinda

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar ben zürih ten iphone 4 aldirmayi düşünüyorum fakat bunlarda unlock sorunu varmi? Varsa nasil çözülüyor? Bunlarla ilgili bilgisi olanlarin cevağlarini bekliyorum.çünkü ülkeden ülkeye farkediyormuş kuzenim kanada dan aldi sim kilitsiz taktik karti çalişti hiç bi sorun yok süper bişey.umarim zürih tekilerde öyledir.bir de bunlar ülkeden ülkeye nasil ve neden değişiyo neye göre.şimdiden teşekkürler.

Benim kardesim zurihte yani senin o dedigin yerden alirken kutunun altindaki o sembollere bakip sonu FU olmayani alsin diyosun dimi. Biraz daha ayrintili anlatirsan memnun olacagim arkadasim neye dikkat etmem gerek kutuda yazan kod numarasiyla ilgili. Simdiden cvp verdigin icin tesekkurler

Benim kardesim zurihte yani senin o dedigin yerden alirken kutunun altindaki o sembollere bakip sonu FU olmayani alsin diyosun dimi. Biraz daha ayrintili anlatirsan memnun olacagim arkadasim neye dikkat etmem gerek kutuda yazan kod numarasiyla ilgili. Simdiden cvp verdigin icin tesekkurler

FU factory unlock demek yani sim kilidi yok ayrıca kutunun üsütnde FU yada SL(sim lock,sim kilitilı) yazmıyor bildigim kadarıyla kardesin gitsin oraya sim kilidi olmayan bir iphone 4 istiyorum desin bide tax free formu doldursun eger oraya turstik amacla gittiyse, alsın cıksın o kdar dostum. Buda isvicre online apple store un linki iPhone 4 & iPhone 3GS - Apple Store (Schweiz) fiyatı 769 isvicre frangı.Bunlarda zürichteki apple storeların yerleri 2 tane varmıs bu arada

Apple Store - Bahnhofstrasse

Apple Store - Glattzentrum

Edited by karti

Benim iPhone Zürih Apple Store'den alındı. Simkilit falan yok. Hiçbir problem olmadan 3 aydır kullanıyorum. Gayet memnunum. Update, restore, jailbreak hepsini yaptım. Bildiğim kadarıyla İsviçre'deki tüm iPhoneler unlock.

Arkadaşım Zürih'ten gelirken getirdi. Hatta 2 tane getirdi. Biri kendisine biri bana. Gümrükten geçme konusunda bi problem yaşanmıyor. Bildiğim kadarıyla taxfree diye bir belge (vergi iadesi gibi bişey) dolduruyorsun. %15 bi indirim daha oluyor. Bu taxfree işini arkadaşım yaptığı için nasıl olduğunu çok iyi bilemiyorum. Türkiye'de de, yurtdışından gelmiş bir tanıdık bulup pasaportuna işletiyorsun. Telefonun kaydı yapılıyor. Güle güle kullanın. Bu kadar.

Ürünü satin alirken Tax-Free belgesi hazirlatiyorsun.

Aldigin ülkenin havaalaninda bu belgeyi veriyorsun.

Bazen cihazi da görmek istiyorlar.

Sonra ürünün satis fiyatinin %10 kadarini geri aliyorsun.

Eger ürün bavulda tasinacaksa da, bavullari vermeden önce bu isi yapmak daha mantikli.