Jump to content

4.3.1 JB - Cydia'nın beyaz kalmasına kesin çözüm verene...

Rate this topic

Recommended Posts

30 TL yollıcam çok ciddiyim... Çok araştırdım, sordum bir türlü kesin çözümü bulamadım arkadaşlar... Redsn0w RC11 ile tekrar JB yaptım yine olmadı. Cydia beyaz kalıyor ve ne yaparsam yapayım düzelmiyo. Denemediğim bi kaç yöntem var, başka pcden jb yapmak ve host ile ilgili bişeyler okudum onu denemedim.. onlarıda az sonra denicem.. Lütfen bi yardım edin.

Karşılıksız yardım edildiğini biliyorum ama gerçekten çok ihtiyacım var ve emeği karşılıksız bırakmıcam..

Edit: Bunlar hakkında bilginiz yoksa bile, 4.2.1 versiyona nasıl dönebilirim sorunsuz... :/ yada greenpois0n kesin çıkar mı...

Şimdiden teşekkürler, saygılar...

Edited by CaRLoSuLo

15 TL yollıcam çok ciddiyim... Çok araştırdım, sordum bir türlü kesin çözümü bulamadım arkadaşlar... Redsn0w RC11 ile tekrar JB yaptım yine olmadı. Cydia beyaz kalıyor ve ne yaparsam yapayım düzelmiyo. Denemediğim bi kaç yöntem var, başka pcden jb yapmak ve host ile ilgili bişeyler okudum onu denemedim.. onlarıda az sonra denicem.. Lütfen bi yardım edin.

Karşılıksız yardım edildiğini biliyorum ama gerçekten çok ihtiyacım var ve emeği karşılıksız bırakmıcam..

Dediğiniz gibi burda yardımlar karşılıksız bu sorun Cok fazla oluyor ve genellikle kendiliğinden düzeliyor bı kaç reboot tan sonra düzelir endişe etmeyin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dediğiniz gibi burda yardımlar karşılıksız bu sorun Cok fazla oluyor ve genellikle kendiliğinden düzeliyor bı kaç reboot tan sonra düzelir endişe etmeyin

Sent from my iPhone using Tapatalk

Oldukça çok reboot yaptım ama sonuç aynı, ek olarak 5-10 kez normal olarak kapatıp açtım... :/

en temizi backup al, restore et ,jb yapıp yeniden baslat, baktin sorunsuz calısıyo itunese tak restore önceki telefon adını ver aldıgın backupu ustune bas

Restore benim için en son seçenek olabilir, 150 tane uygulama ve oyun var. BackUp aldığımda uygulamaları yedeklemiyo malesef ve birsürü kayıp oluyo. Hem onunda çözüm olacağını sanmıyorum yinede teşekkürler..

aptbackup tan cydianın yedegını al

sonrasında itunes ten restore için oncelıkle backup al merak etme uygulamaları hepsini itunes kaydeder. once apt yi al cunku aptbackup rehbere kaydediyor bılgılerı.

en sonrasındada ıstedıgın firmware yi istediğin şekilde yukle ve temiz bir şekilde jailbreak yap =)

aptbackup tan cydianın yedegını al

sonrasında itunes ten restore için oncelıkle backup al merak etme uygulamaları hepsini itunes kaydeder. once apt yi al cunku aptbackup rehbere kaydediyor bılgılerı.

en sonrasındada ıstedıgın firmware yi istediğin şekilde yukle ve temiz bir şekilde jailbreak yap =)

aptbackup programını nerden bulabilirim acaba.. çünkü cydia ve installous yok.. appsync felanda yüklü değildir şimdi itnues'dan programı atarken sorun cıkmasın diğer uygulamarı felan silme gibi..?

ben bugün müşterimin tele yaptım redsnowda fw gösterince bir soru soruyor ona hayır dedim beyaz kaldı cydia.

sonra tekrar evet diyerek diyerek yaptım, uyarıyı okumadım (pek sevmem öyle uyarı yazılarını :) ) sonra oldu.

3gs'di telefon. 4.3.1

ben bugün müşterimin tele yaptım redsnowda fw gösterince bir soru soruyor ona hayır dedim beyaz kaldı cydia.

sonra tekrar evet diyerek diyerek yaptım, uyarıyı okumadım (pek sevmem öyle uyarı yazılarını :) ) sonra oldu.

3gs'di telefon. 4.3.1

evet biliyorum, old boot- new boot muhabbeti oda, rastgele denmiyo ona. new boot benimki hayır diyince hata veriyo zaten. başlamıyo jb'ye

cydianın beyaz kalmasının çözümü tekrar jb yapılmasıdır eğer sorun hala devam ediyorsa şuan için en temizi fw düşürmeniz bunun içinde gerekli olan 4.2.1 shsh kaydı eğer 4.2.1 e ait shsh kaydınız varsa tinyumbrella programını kullanarak fw düşürebilirsiniz

cydianın beyaz kalmasının çözümü tekrar jb yapılmasıdır eğer sorun hala devam ediyorsa şuan için en temizi fw düşürmeniz bunun içinde gerekli olan 4.2.1 shsh kaydı eğer 4.2.1 e ait shsh kaydınız varsa tinyumbrella programını kullanarak fw düşürebilirsiniz

4.2.1'e ait SHSH kaydım yok malesef :( peki host dosyasını değiştirerek denesem olur mu acaba? Neyse sormak yerine bi deniyim ben... Sonucu yazarım Teşekkürler!

Edit: Malesef olmadı :/

Edited by CaRLoSuLo

bak kardesim bende ilk yaptigimda ayni sey oldu bunun sorunu yanlis jB 4.3.1 sana tavsiyem iphone dev team yaz google sana sayfa gelicek ordan redsnow-win-0.9.6rc.12.benbununla yaptim gayet guzel calisiyo.iphone dev team oraya gir tavsiye ederim. hadisana kolay gelsin.

Kardesim sana kesin cözümü verim dene ... bende kac gündür ugrasiyorum senin gibi olmadi ama hallettim cok sukur ...

simdi tekrar jailbreak islemine basla ve install cydia yerine ( Just boot tethered right now ) sec sadece ve devam et islemlere sonra gelecektir cydia falan normal sekilde insallah