Jump to content

iPhone 4 16 GB Turkcell 03.10.01 Baseband 4.2.1 JB&UL?

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhaba öncelikle. İlk konum olduğundan forum kurallarına uymamda bir problem varsa affola.

Bugün TİM'den iPhone 4 16 GB kontratlı edindim.

Cihaz bilgileri başlıkta da belirttiğim gibi şöyle;

iOS: 4.2.1

BB: 03.10.01

Forumda arama yaptım ama etkili bir sonuç alamadım.

Sorularımsa şunlar;

a) Jailbreak yaptığımda telefon unlock olur mu? Olursa bu baseband için unlock var mı? (Ki yok diye biliyorum, yine de emin olmak istedim.)

B) Eğer JB yapıldığında hiç bir problem olmayacaksa, hangi JB ile yapmalıyım? Önerileriniz var mı?

Konuyla alakasız son bir soru daha. :)

c) Eğer Turkcell'den aldığım bu telefona Avea takıp kullansam, kontratta her hangi bir problem yaşar mıyım? (Turkcell'i sadece 3G için kullanacağım.)

Saygılar.

telefonunuzun unlock a ihtiyacı yok ki. turkcell cihazlar simkilitsiz zaten. jailbreak için acele etmeyin isterseniz. iphone ile ilk tecrübeniz olduğuna göre, bir iki hafta güzelce forumdan bilgi edinip, ondan sonra jb yaparsanız, çok daha kolay olacaktır sizin için.

hem cihazınız hayırlı olsun, hem de forumumuza hoş geldiniz...

Şu an Sizde bulunan Cihazın aynısı bende mevcut ve halihazırda yeni çıkan JB'i kullanıyorum ve herkesin aksine hiçbirsorun yaşamadım.

Cihaz arkadaşında dediği gibi simkilitsiz kesinlikle simlock olma durumu sözkonusu değildir.

Ayrıca Turkcellden aldığın kontratlı cihazı avea hattı ile kullanabilirsin aynı şey tam tersi içinde geçerli sadece vodafone'dan alınan cihazlar için merkezi araman ve onların mevcut kilidini kaldırtmalarını rica ediceksin bu kadar..

Telefonunuz hayırlı olsun ayrıca foruma hoşgeldiniz..

Saygılar..

Edited by Kaan

Oh, içime su serpildi cidden:)

Forumu 1 haftayı geçkin bir süredir takip ediyorum zaten, geçen sene de arkadaşın iPhone 3G'sine JB yapmıştım, az buçuk bişeyler biliyorum sayılır.

Zaten 1 haftalık bir süre şarjını denemek suretle JB'siz takılacağım, o sürede de baya bir bilgi toplarım. İlgilendiğiniz için çok teşekkürler, ayrıca hoşbulduk, bu denli kapsamlı bir forumda hoş karşılanmak güzel oldu. :)

İyi forumlar, saygılar..

Oh, içime su serpildi cidden:)

Forumu 1 haftayı geçkin bir süredir takip ediyorum zaten, geçen sene de arkadaşın iPhone 3G'sine JB yapmıştım, az buçuk bişeyler biliyorum sayılır.

Zaten 1 haftalık bir süre şarjını denemek suretle JB'siz takılacağım, o sürede de baya bir bilgi toplarım. İlgilendiğiniz için çok teşekkürler, ayrıca hoşbulduk, bu denli kapsamlı bir forumda hoş karşılanmak güzel oldu. :)

İyi forumlar, saygılar..

Şarj için beklemenize gerek yok değişen bişi olmadı benden örnek alın değişen hiç birşey yok sorun yok..

Saygılar..