Jump to content

Tefsir..Hadis Külliyatlarını İphone dan okumak...

Rate this topic

Recommended Posts

Selam ve dua ile..

İphone dan CHM dosyalarını açmak için epeyce araştırmıştım..Esasen külliyatları nasıl açarım diyordum.

exe dosyalarını açamıyor ve çok sıkıntı duyuyordum..Programın adını öğrendim ve creaklisinide bulamıyor

satın alacaktım ki onuda buluverdim...

Chm dosyası derlenmiş yardım dosyaları anlamındadır.

Ne işe yararlar...

Takriben 15 veya 20...kadar ciltlik bir örn.Şehit seyyid KUTUP un Fizilal'il Kur'an adlı tefsirini

10 mb kadar veya daha az bir ölçü ile okumaya bilgilenmeye yararlar..

Yani iphonenumuz artık bir kütüphaneye dönüşüyor.

Şahsen kendim epeyce yararlanıyorum..

Appstore da 6,99 usd olan program burada ücretsiz..

Ayrıca chm dosyaları masaüstüne atılıpda çalıştırılabilirler(windows)Mac için olanıda var yalnız ben windows kullandığım için deneyemedim..

[ATTACH]1983[/ATTACH]

Tefsirler...

Seyyid Kutup..Fizillal'il KUR'AN...Download Fizilal'il Kur'an.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Elmalılı Hamdi yazır Tefsiri..Hak dini Kur'an dili...Download Kuran.Tefsir.ELMALILI.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

İlmihaller...

Mehmet Dikmen..Cep İlmihaliDownload Cep Ä°lmihali - Mehmet Dikmen.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Ömer Nasuhi Bilmen..Büyük İslam İlmihaliDownload ÖmerNasuhiBilmen_BüyükÄ°slamÄ°lmihali.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Risale-i Nur...

Said-i Nursi...RisalelerDownload risaleinur.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Kur'an-ı Kerim Mealleri

Ali Bulaç...Kur'an-ı Kerim MealiDownload Kuran Meali - Ali Bulac.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

İbni kesir...Kur'an-ı Kerim MealiDownload Kuran Meali - Ä°bni Kesir.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

SAHABE-İ KİRAM (r.anhum)Peygamber dostları..

Sahabenin örnek hayatıDownload ASHABI_KIRAMIN_ORNEK_HAYATL.CHM from Sendspace.com - send big files the easy way

Aklın GözyaşlarıDownload AKLIN_GOZYASLARI.CHM from Sendspace.com - send big files the easy way

Gençlere Din Bilgisi...Download GENCLERE_DIN_BILGISI.CHM from Sendspace.com - send big files the easy way

Sözlük Rüya.Bilgisyar.Bitki.İsim ler ile alakalıdır...Download Sozluk.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Hadis Kitapları

Kütübi sitte 7300 adet Hadisi şerifDownload Kutub-i Sitte.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

BuhariDownload buhari.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Sahihi BuhariDownload Sahihi Buhari - Ä°mam Buhari.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Sahihi buhari tedrici sarihDownload Sahihi Buhari Tecridi Sarih.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Sunen-i Ebu davudDownload Sünen-i Ebu Davut - İmam Ebu Davud.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

Muhammed Hamidullah KülliyatıDownload muhammed hamidullah.chm from Sendspace.com - send big files the easy way

iChm-v1.3.ipa

post-2463-13786387946766_thumb.jpg

post-2463-13786387946912_thumb.jpg

post-2463-13786387947053_thumb.jpg

post-2463-1378638794884_thumb.jpg

Edited by audiogarage
  • Like 1
Peki içeriğine nereden kitap yükleyeceğiz biraz açarmısınız, pek anlaşılmıyor.

İphone JB li olması kaydı ile verilmiş olan ipa yüklenecek

Winscp veya ifunbox ile bağlanılacak

private/var/mobile/applications/AOC34FCA....gibi bir karışık bir dosya olacak..her yüklemeyi yapan kişinin

dosya görünümü farklı olur...

sonra Documents klasörünün içerisine webden veya başka bir kaynakdan Chm uzantılı dosyanızı atarak

kitap veya ilgili dosyayı kullanmaya başlamış olursunuz...

yada bu işler karışık şeylerdir..daha kısa yol warmı derseniz eğer..

tarafımızdan kullanılabilinen bir wifi gereklidir..

Wifi hem iphone 'a hemide pc mize hitap etmeli..

buraya kadar tamam ise..

İchm programını iphone dan açıp manage kısmını tıklayarak verilen bir http://192.168........8080 portlu bir numara yazacak...

İnternet explorer daki http:// olan bölüme iphonenun almış olduğu wifi port numarasını

yazıp enterlediğimizde programın içerisine gireceğiz ve yüklemek istediğimiz kitap veya ilgili dosyayı kullanmaya başlayacağız..

Rica ederim..Sizlerin yaptığının yanında damla....

ayrıca bir mahsuru yok ise chm formatındaki kitapları ise

www.darulkitap.com adresinde ücretsz telif hakları alınmış bir veballik olmayan tarzda

bulabilirsiniz..

Esasen elimde bu formatta epeyce bir kitap var ..yalnız pcden upload edemedim..upload edeceğim dosyaları görmüyor..

Edited by audiogarage

DarulKitap.com, kitap indir, kitap okuma, kuran oku, e kitap indir, ilmihal, kitap oku, tefsir, online kitap, kitap download, dini kitap, ansiklopediler, ilahi kitap, islami kitap, hadis kitapları, tefsir kitapları - DarulKitap.com adresinde ücretsz telif hakları alınmış bir veballik olmayan tarzda

bulabilirsiniz..

Esasen elimde bu formatta epeyce bir kitap var ..yalnız pcden upload edemedim..upload edeceğim dosyaları görmüyor..

cydia dan ishare programini yukle onunla uplaod edersin pro ve kitaplar icin tesekkurler seninkileride bekliyoruz

ishare cydiada hata veriyor..Kitapları rar ladım yinede upload edemiyorum..Baklaım biraz daha araştırıp yollamaya çalışayım..

İlginize tşkler..

teşekkürler dostum eline sağlık diğer kitaplarda upload olursa çok iyi olacak;)

bu sitede (darül kitap) harika kitaplar var ama chm uzantısına çeviremedim

sizden ricam varsa buraya eklemeniz

yoksa çeviirilmiş hali ni nerede bulabiliriz

teşekkürlerrrr

Sitenin deposunda exe-chm-pdf gibi formatlarda kitapları mevcud.

Kendi kullanmış olduğum veya başka yerlerden almış olduğum kitap-Külliyat lar var..

Chm reader diye bir program var bildiğiniz gibi..Şahsen kendim başaramadım..veya bilgiler dahilinde yapılabiliniyordur..

Avatarımda görüldüğü gibi icemi olan biride bunu yapamayacağı malumunuz :-)

İstediğiniz kitapları yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım..

saygılar

bende başaramadım maalesef

genel islami kitaplar orada exe uzantılı

bayağı eklemişsinizs

teeşekkürler

hadis külliyatları varsa chm memnun oluruz

teşekkürler tekrar

Esasen ilginize ben teşekkür ederim..

Konu başlığına hadis külliyatı ekliyorum..bilginize..

Edited by audiogarage

DarulKitap.com, kitap indir, kitap okuma, kuran oku, e kitap indir, ilmihal, kitap oku, tefsir, online kitap, kitap download, dini kitap, ansiklopediler, ilahi kitap, islami kitap, hadis kitapları, tefsir kitapları - DarulKitap.com adresinde ücretsz telif hakları alınmış bir veballik olmayan tarzda

bulabilirsiniz..

burdakiler hep exe chm hic rastlamadim

burdakiler hep exe chm hic rastlamadim

Ekseriyetle sitede exe vb dosyalardan oluşuyor..Bakıldığında chm uzantılı olanlarıda var..

Tam bilmemekle birlikte kaldırılmış olabilirler diyerek...

Başlık bölümüne elimde olanları ekliyorum

Selametle...

Edited by audiogarage

Ekseriyetle sitede exe vb dosyalardan oluşuyor..Bakıldığında chm uzantılı olanlarıda var..

Tam bilmemekle birlikte kaldırılmış olabilirler diyerek...

Başlık bölümüne elimde olanları ekliyorum

Selametle...

eyvallah

• 4 weeks later...
  • 3 weeks later...