Jump to content

Oyunları otomatik olarak pencere modunda nasıl çalıştırırım?

Rate this topic

zero2900

Recommended Posts

Arkadaşlar sorunum başlıktaki gibi ben bazı oyunları açtığımda siyah ekranla karşılaşıyorum bu oyunlara örnek plant vs zombies plush vb ekran kartım mac uyumlu 3d fln hepsi çalışıyor hatta mini ninjas oyununu bile sorunsuzca oynuyorum siyah ekran sorununu forumda konu açarak dile getirdim.Oyunları pencere modunda oynamak sorunumu çözer diye düşünüyorum böyle bir ayar var mı yani nasıl oyunlar çalışırken windowed modda çalışmalarını sağlaya bilirim?Oyun menüsünden yapmak gibi bir şansım yok çünki oyunun sesi geliyor görüntüsü gelmiyor.

• Banned

kardeş sen eğer winehq tabanlı wineskin li oyunlar oynuyorsan

oyuna sağ tıkla show (göster) de

çıkan yerden config varsa ayar yap ve yoksa veya varsa bile winesetting e tıkla oradan ovviride seç (set screen den) windowsed seç virtualk desktop seçip çözünürülük seç ve use these setting deyip done ye tıkla tamamdır :)

• Banned
Arkadaşım ben mac oyunu oynuyorum her oyun tam ekran başlıyor bazı oyunlar bu nedenle siyah ekran veriyor bu oyunların bi ayarı bi zartı zurtu yok mu başlarken windowsed modda başlamasını sağlıyacak

biraz sert sormuşsun cevap yazdığımıza şükür et

neyse geçelim

o zaman uyku moduna alıp (pc kapat aç tuşu uyku yapıyor varsayılanda) geri aç öyle bir çözüm vardı nette araştırdığım :)

Control ve Return (Enter) tuşlarına aynı anda basıp çalıştırmayı veya normal çalıştırdıktan sonra bu iki tuşa basıp bir dene bakalım olacak mı, otomatik şekilde nasıl olur bilmiyorum.

Edited by engineer79

biraz sert sormuşsun cevap yazdığımıza şükür et

neyse geçelim

o zaman uyku moduna alıp (pc kapat aç tuşu uyku yapıyor varsayılanda) geri aç öyle bir çözüm vardı nette araştırdığım :)

İstersen cevap vermiye bilirdin sana cevap verdiğin için şükredecek değilim burası bir forum yardım kuruluşu değil.

engineer79

Dediğini hemen deniyorum.

• Banned
İstersen cevap vermiye bilirdin sana cevap verdiğin için şükredecek değilim burası bir forum yardım kuruluşu değil.

engineer79

Dediğini hemen deniyorum.

Arkadaşlar devasa birşey sormadım ki

(bunu diyen sensin forumsa beklemen lazım eğer çok süre geçerse yazarsın mecbur :) )

Uyku modunada alamadım klavye üzerindeki tuşlardan da denedim yok alınmıyor sanırım bu sorunu aşamayacağım :\

sistem özelliklerinizi bir yazar mısınız birde hangi mac sürümü?

Neyse tartışmayı uzatmaya gerek yok sistem özelliklerini yazayım

Mac sürümü: 10.6.7

İşlemci: Intel Quad Q-8300 4 çekirdek 2.50 Ghz

Ekran Kartı: Nvidia 9500 GT Super+ 1Gb Bellek 128 bit DVI/CRT DDR2

Ram: 4 Gb 900 Mhz

Anakart: MSI Intel çipset G31

Bilgisayar Markası: Casper

@zero2900

Şu mantığını anlayamadım; güzel özellikleri olan PC var elnde. Neden ondan Windows oyunları oynamıyorsun da Hackintosh'ta MAC oyunu çalıştırmaya uğraşıyorsun? Herhalde PC oyunu bulamıyorsun netten, eğer sorun buysa elimden geldiğince sana yardımcı olurum. Bir de şunu söyleyeyim; ters ters konuşmaların rahatsız etmeye başladı beni ve eminim başkalarını da rahatsız ediyordur. Güzel düşün ki güzel göresin, güzel gör ki hayattan lezzet alasın. Ben elimden geldiğince bu düsturu yerine getirmeye çalışırım, sana da tavsiye ederim.

@zero2900

Şu mantığını anlayamadım; güzel özellikleri olan PC var elnde. Neden ondan Windows oyunları oynamıyorsun da Hackintosh'ta MAC oyunu çalıştırmaya uğraşıyorsun? Herhalde PC oyunu bulamıyorsun netten, eğer sorun buysa elimden geldiğince sana yardımcı olurum. Bir de şunu söyleyeyim; ters ters konuşmaların rahatsız etmeye başladı beni ve eminim başkalarını da rahatsız ediyordur. Güzel düşün ki güzel göresin, güzel gör ki hayattan lezzet alasın. Ben elimden geldiğince bu düsturu yerine getirmeye çalışırım, sana da tavsiye ederim.

Ben yıllar içinde her türlü aleti her türlü işletim sistemini kullandım amiga lardan tut nintendolara windows 95 ten windows 7 ye kadar ve 400 gb lık bir windows oyun arşivim var torrent ve usenet kullanıyorum yani oyun bulamama gibi bir sıkıntım yok ama artık Windows tan bıktım ve mac e olan doğuştan bir hayranlık söz konusu burda aslında konu mac oyunlarından çok ben mac i genel olarak seviyorum. Ben teknik serviste de çalışıyorum ve standartlar hakkında bilgim var Linux uda biliyorum dos Amiga os HWL sinden tut herşeyi denedim ama mac benim için keşfedilmemiş yeni ovalar gibi. Hem seviyorum hemde keşfetmek istiyorum. Bu nedenle Windows artık bana çekici gelmiyor mesela geçen TTnet den Crysis 2 aldım oynadım bitirdim eskiden olsa 1 gecede bitirirdim 1 haftada zor bitirdim koca Crysis bana Stupid Zombie kadar zevk vermedi. Yani anlatmak istediğim olay Mac in uygulama ve yapı tarzı hatta teması bile bana ayrı zevk veriyor.

Bu arada öğütüne gelecek olursak haklısın özel yaşantımdaki sıkıntıyı mesajlarıma yansıttığımın bende farkındayım bunun için özür dilerim elimden geldiğince düşünerek ve yorumluyarak yazıcam :D Bu arada öyle ki Nintendo oyunlarını bile artık Windows oyunlarına tercih ederim ah ah olsa şöyle bi super nintendo da sabahlasak :D

Ben yıllar içinde her türlü aleti her türlü işletim sistemini kullandım amiga lardan tut nintendolara windows 95 ten windows 7 ye kadar ve 400 gb lık bir windows oyun arşivim var torrent ve usenet kullanıyorum yani oyun bulamama gibi bir sıkıntım yok ama artık Windows tan bıktım ve mac e olan doğuştan bir hayranlık söz konusu burda aslında konu mac oyunlarından çok ben mac i genel olarak seviyorum. Ben teknik serviste de çalışıyorum ve standartlar hakkında bilgim var Linux uda biliyorum dos Amiga os HWL sinden tut herşeyi denedim ama mac benim için keşfedilmemiş yeni ovalar gibi. Hem seviyorum hemde keşfetmek istiyorum. Bu nedenle Windows artık bana çekici gelmiyor mesela geçen TTnet den Crysis 2 aldım oynadım bitirdim eskiden olsa 1 gecede bitirirdim 1 haftada zor bitirdim koca Crysis bana Stupid Zombie kadar zevk vermedi. Yani anlatmak istediğim olay Mac in uygulama ve yapı tarzı hatta teması bile bana ayrı zevk veriyor.

Bu arada öğütüne gelecek olursak haklısın özel yaşantımdaki sıkıntıyı mesajlarıma yansıttığımın bende farkındayım bunun için özür dilerim elimden geldiğince düşünerek ve yorumluyarak yazıcam :D Bu arada öyle ki Nintendo oyunlarını bile artık Windows oyunlarına tercih ederim ah ah olsa şöyle bi super nintendo da sabahlasak :D

Öğüt değil, sadece tavsiye ediyorum. 3 günlük dünya zaten, hiçbir şey için çok sıkılıp bunalmaya değmez. Allah dermansız dert vermesin. Ben mesela öyle şeyler yaşadımki son 1 sene içerisinde aklının ucundan geçmez, hep sabrımın ve güzel düşünmeye çalışmamın sayesinde üstesinden gelebildim. Özür dilemeye gerek yok, ben seni şimdi biraz daha iyi anladım ama seni anlayamayan başka bir arkadaşımız olursa niye tatsızlık çıksın, hem o sıkılsın hem sen sıkılasın değil mi? Mademki Nintendo oyunları dedin ben de sana nintendo oyunları bulmaya çalışacağım MAC için, oyunlar bölümünü takip et :)

Edit: Bu arada aşağıdaki konuya bir göz at;

http://www.iphoneyardim.net/mac-app_store_oyunlar/25645-nintendo_emulasyon_paketi_mac_3000den_fazla_oyun.html#post350993

Edited by engineer79