Jump to content

[v1.3.2] iFaith - iH8sn0w'dan Yeni SHSH Aracı

Rate this topic

Anchen

Recommended Posts

u615h.png

ihnEc.png

2u60hol.jpg

Başlıkta da belirttiğim gibi iH8sn0w'un çok daha önceden belirttiği bir SHSH aracıdır. Ancak Tinyumbrella gibi değildir bu araç cihazınızda var olan sürümün shsh sini almanızı sağlar. Bunu servera yedekleyebilir ve serverdaki yedeklerinizide sonradan herhangi bir bilgisayara indirebilirsiniz. Ve bu kayıtları kullanarak *signed* IPSW ler oluşturabilirsiniz.

Not : Program tarafımdan denenmiştir. 4.3.3 de alınan yedek ile oluşturulan *signed* ipsw ile 4.3.3 e dönülmüştür.

10hm1on.jpg

• iPhone 3G
  • iPhone 4
  • iPod Touch 3G
  • iPod Touch 4
  • iPad 1G
  • Apple TV 2

• 3.1.x
  • 3.2.x
  • 4.0.x
  • 4.1
  • 4.2.1
  • 4.2.6
  • 4.2.7
  • 4.2.8
  • 4.3
  • 4.3.1
  • 4.3.2
  • 4.3.3

1z6quc.jpg

Dosya Adı : iFaith-v1.3.2.rar

Dosya Boyutu : 5,72 MB

MD5 : 8878C369B2911570B4204738AD43CCD7

MediaFire | HotFile | Multiupload

5pla2b.jpg

1.Aşama : Dump SHSH Blobs

1.adım : Programı açıyoruz ve gelen menüden "Dump SHSH Blobs" seçeneği seçip devam ediyoruz.

3507wra.jpg

2.adım : Uyarıları okuduktan sonra "Proceed" diyip devam edeceğiz.

- İşlemin kendisi birkaç dakika sürecektir. Bu işlemi USB bağlantısını kopararak yada home+power yaparak kesintiye uğratmayınız.

- Bu işlem cihazınızda hiç bir modifikasyon yapamayacaktır.

- Bu işlem şuan da 3.1.x/3.2.x/4.0.x/4.1/4.2.x/4.3/4.3.1/4.3.2/4.3.3 fw lerini çalıştıran cihazlarda çalışmaktadır.

- Bu işlemin desteklediği cihazlar ; iPhone 3G / iPhone 4 / iPod Touch 3G / iPod Touch 4 / iPad 1G / Apple TV 2

14kfccg.jpg

3.adım : "Credits & Thanks" kısmında programda emeği olan ve teşekkür iletilen isimler yer almaktadır. Bu kısmı "Lets Go" butonuna basarak geçiyoruz.

vht3rc.jpg

4.adım : "Are you dumping an Apple TV 2?" sorusuyla işlem yapacağınız cihazınızın Apple TV 2 olup olmadığını soruyor. Ben iPhone 4 ile işlem yapacağım için "Hayır" diyip devam edeceğim.

2ewd2et.jpg

5.adım : Cihazımızı kapattıktan sonra "Start" butonuna basıp verilecek yönergeleri izleyeceğiz.

23rkc2p.jpg

6.adım : Program 5 sn sonraki işlem hakkında önceden bilgi veriyor ve geri sayımı başlatıyor. 5 sn sonunda Power ve Home tuşlarına basmaya başlayacağız.

5z4e89.jpg

7.adım : 10 sn boyunca Power ve Home tuşlarına basıyoruz.

nxuv7n.jpg

8.adım : 5 sn sonra Power butonunu bırakacağız ancak tabiki 5 sn süresince Power ve Home tuşlarına basmaya devam ediyoruz.

aysscz.jpg

9.adım : Program DFU mode a girecek cihazımızı algılayıncaya kadar sadece Home tuşuna basıyoruz.

24npmvp.jpg

10.adım : Ve iFaith işlemlerini yaparken bekliyoruz.

21cutet.jpgv8lrh2.jpgmlkp6w.jpg1zuj5v.jpg20aw086.jpg2vvkodi.jpgaoosxc.jpg9stlpv.jpg

11.adım : Prtogram bize iFaith dosyamızın kaydedileceği yeri soruyor. Dosyayı kaydedikten sonra ayrıca kendi serverınada yedeklemektedir.

2e58q3o.jpg2hi9eki.jpg

12.adım : Ve işlem başarıyla tamamlandı.

5a5hxl.jpg20jkzmq.jpg

Edited by Anchen

• Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

shsh kaydı olmayıp 4.3.5 e yükseltenlerden;

Bu uygulamayı kullanıp 4.3.3 e düşürmeyi başaran var mı ?

:confused:

Benim düşürmek istediğim cihaz : 3Gs new boot

Şu anda 4.3.5 tethered Jb li

cydia'yı açınca sadece 4.1, 4.3.5 yazıyor.

Forumda araştırdım fakat büyük bir cogunlugun dfu modda kaldıgını, ya da itunesten farklı hatalar aldıgını gördüm.

shsh kaydı olmayıp 4.3.5 e yükseltenlerden;

Bu uygulamayı kullanıp 4.3.3 e düşürmeyi başaran var mı ?

:confused:

Benim düşürmek istediğim cihaz : 3Gs new boot

Şu anda 4.3.5 tethered Jb li

cydia'yı açınca sadece 4.1, 4.3.5 yazıyor.

Forumda araştırdım fakat büyük bir cogunlugun dfu modda kaldıgını, ya da itunesten farklı hatalar aldıgını gördüm.

Ben bu uygulamayı 4.3.3 e dönüşte kullandım . Ayrıca bu uygulama cydia daki shsh lerle ilgili değildir. 4.3.3 de iken bu programla yedek almanız gerekti.

Bende de ayni sorun oldu heralde ios 5 beta kullaniyorum diye oluyor zannettim

4.3.3 e kadar olan sürümleri desteklemektedir.

Ben bu uygulamayı 4.3.3 e dönüşte kullandım . Ayrıca bu uygulama cydia daki shsh lerle ilgili değildir. 4.3.3 de iken bu programla yedek almanız gerekti.

bahsettiğim cihaz arkadaşımın cihazı. Hiç bir yedek almadan 4.3.5 kurmuş. Şimdi 4.3.5 tethered jb de ipodun kendiliğinden kapanma sorunu çıkmış.

4.3.3 e düşürmek istiyor. onun için araştırıyoruz :)

• 3 weeks later...

Selam arkadaşlar. Ben İphone 4 kullanıcısıyım. İphonu hiç bir shsh kaydı almadan 4.3.5 yükseltmiştim. Ama bir şekilde uğraşa uğraşa 4.3.3 döndüm cihaz kafayı yemiş gibiydi. 4.3.3 de hamen iFaith ile shshs kaydı aldım ve 4.3.5 restore ettim. 4.3.5 de tethernet cydia yükledim cydia menusunde sadece 4.3.4 ve 4.3.5 yeşil gözüküyor.

Ben elimdeki 4.3.3 ifaith shshs kaydı ile nasıl 4.3.3 yükleyebilirim. Teşekürler...

Selam arkadaşlar. Ben İphone 4 kullanıcısıyım. İphonu hiç bir shsh kaydı almadan 4.3.5 yükseltmiştim. Ama bir şekilde uğraşa uğraşa 4.3.3 döndüm cihaz kafayı yemiş gibiydi. 4.3.3 de hamen iFaith ile shshs kaydı aldım ve 4.3.5 restore ettim. 4.3.5 de tethernet cydia yükledim cydia menusunde sadece 4.3.4 ve 4.3.5 yeşil gözüküyor.

Ben elimdeki 4.3.3 ifaith shshs kaydı ile nasıl 4.3.3 yükleyebilirim. Teşekürler...

anlatıyorum canım benim

şimdi oncelikle doğru yerdesin bu konuda şansılısın

once ifaith programını açıyorsun

1 dump shsh tıklıyıp gerekli adımları izliyorsun

işlem bittikten sonra

masa ustune kaydetmeni isteyen dosya olacak onu da kaydet

ondan sonra

build signed ipsw ye tıkla

ve masaustune kaydettiğin ifaith dosyasını göster adımları takip et daha sonra orjinal 4.3.3 ipsw yi goster ve adımları takip et

işlem bittikten sonra

windows /system 32 / driver / etc klasörüne gir host dosyasını not defteri ile aç içinde ne varsa sil :)

sonra keydet ve kapat herşeyi itunesi aç

telefonun ireb modunda olacaktır eğer bir hata yapmadan adımları takip etmişsen restore isteyecektir itunes

shit tuşuna basarak masaustune kaydedilen 4.3.3 ifaith li ipsw yi göster ve işlem tamam hadi geçmiş olsun

• 3 weeks later...

arkadaşlar,buradaki konuya güvenerek ifaith ile sh kaydı aldım.sürümüm 4.3.3 jb idi.teli restore edeyim dedim ifaith e güvenerek.48 saat uğraşmama rağmen dfu moddan kurtulmadı cihaz ve 4.3.5 yüklemek zorunda kaldım.4.3.5 ten döneyim dedim (hani sözüm ona dönülüyo ya)

o kadar cebelleşmeme rağmen dönemedim.böylelikle untetherete elveda deyip ios5 i yükledim.

sürümü 4.3.3 olan ve cydia dan sh kaydı olmayan arkadaşlar bu programa güvenip asla restore işine soyunmayın.ben çok pişmanım siz bari pişman olmayın.keşke konuyu kaldırma yetkim olsa.

arkadaşlar,buradaki konuya güvenerek ifaith ile sh kaydı aldım.sürümüm 4.3.3 jb idi.teli restore edeyim dedim ifaith e güvenerek.48 saat uğraşmama rağmen dfu moddan kurtulmadı cihaz ve 4.3.5 yüklemek zorunda kaldım.4.3.5 ten döneyim dedim (hani sözüm ona dönülüyo ya)

o kadar cebelleşmeme rağmen dönemedim.böylelikle untetherete elveda deyip ios5 i yükledim.

sürümü 4.3.3 olan ve cydia dan sh kaydı olmayan arkadaşlar bu programa güvenip asla restore işine soyunmayın.ben çok pişmanım siz bari pişman olmayın.keşke konuyu kaldırma yetkim olsa.

İyi ki yönetici değilsin o zaman :) Böyle faydalı konu kaldırılır mı hiç :D

Edited by doublestrike

ifaith e sakın bulaşmayın. Bu kadar gerizekalı bi program görmedim. 4.2.1 shsh kaydım olmasına rağmen ggeri dönemeyip 4.3.5 yüklemek zorunda kaldım. Hiç kimse bana ifaith i savunmasın. Araştırmadığım yabancı forum kalmadı... Her forumda çok bildiğini idda eden bi ton kişi var... Hasbelkade 3ü 5i yapıyor nasıl oluyorsa.. Ama tamamen şans.....Tekrar söylüyorum. Hiçbir işe yaramıyor...Sakın sakın bulaşmayın !!!

Selamlar,

iFaith' e bulaşıp bulaşmamanız konusunda birşey diyemeyeceğim. Ben sadece kendi tecrübemi anlatayım.

Turkcell den aldığım 3GS 3.1.3 (7E18) telefonumu 1 yıl kadar önce spirit ile jailbreak yapmıştım. shsh kaydımıda almıştım fakat pc ye format attığım sırada dikkatsizliğim yüzünden shsh kaydımda kayıplara karışmış. 1 ay kadar önce çok aradım fakat shsh kaydı olmadan 3.1.3 olarak restore etmek için bir yol bulamadım. 4 e geçmekte istemediğimden vazgeçmiştim. Taaki bugüne kadar. shsh kaydım olmadan 3.1.3 olan ios uma restore u ifaith ile yaptım. Cydia da 4 kayıtları mevcuttu. Şuan itibariyle ifaith ile 3.1.3 yüklü iken shsh kaydımı yeni aldım ve tekrar 3.1.3 restore yaptım. Jailbreak vs.vs. işlemlerime bu msjımdan sonra dewam edeceğim.

Ekstra hiçbir şey yapmadım. İzlediğim yol şöyle:

1) "dump shsh blobs" ile 3.1.3 shsh kaydımı alıp pc ye kaydettim.

2) "build *singed* ipsw w/blobs" ile önceden indirdiğim orj. 3.1.3 (7E18) ios u ve shsh kaydımı birleştirdim. Masaüstüne orj.den 3-4mb daha büyük boyutta hata vermeden restore yapabileceğim ios 3.1.3 ipsw dosyası oluşturdum.

3) iphone u "use dfu pwner" yardımı ile dfu moda aldım.

4) itunes da shift restore ile ifaith in masaüstüne oluşturduğu ipsw dosyasını seçerek sorunsuz bir şekilde 3.1.3 tekrar geri yükledim. Turkcell den aldığım haline geri döndü.

ios 5' i yükleyerek deneyeceğim. beğenmezsem aynı yöntem ile 3.1.3 e dönerim diye umut ediyorum.

Selamlar,

iFaith' e bulaşıp bulaşmamanız konusunda birşey diyemeyeceğim. Ben sadece kendi tecrübemi anlatayım.

Turkcell den aldığım 3GS 3.1.3 (7E18) telefonumu 1 yıl kadar önce spirit ile jailbreak yapmıştım. shsh kaydımıda almıştım fakat pc ye format attığım sırada dikkatsizliğim yüzünden shsh kaydımda kayıplara karışmış. 1 ay kadar önce çok aradım fakat shsh kaydı olmadan 3.1.3 olarak restore etmek için bir yol bulamadım. 4 e geçmekte istemediğimden vazgeçmiştim. Taaki bugüne kadar. shsh kaydım olmadan 3.1.3 olan ios uma restore u ifaith ile yaptım. Cydia da 4 kayıtları mevcuttu. Şuan itibariyle ifaith ile 3.1.3 yüklü iken shsh kaydımı yeni aldım ve tekrar 3.1.3 restore yaptım. Jailbreak vs.vs. işlemlerime bu msjımdan sonra dewam edeceğim.

Ekstra hiçbir şey yapmadım. İzlediğim yol şöyle:

1) "dump shsh blobs" ile 3.1.3 shsh kaydımı alıp pc ye kaydettim.

2) "build *singed* ipsw w/blobs" ile önceden indirdiğim orj. 3.1.3 (7E18) ios u ve shsh kaydımı birleştirdim. Masaüstüne orj.den 3-4mb daha büyük boyutta hata vermeden restore yapabileceğim ios 3.1.3 ipsw dosyası oluşturdum.

3) iphone u "use dfu pwner" yardımı ile dfu moda aldım.

4) itunes da shift restore ile ifaith in masaüstüne oluşturduğu ipsw dosyasını seçerek sorunsuz bir şekilde 3.1.3 tekrar geri yükledim. Turkcell den aldığım haline geri döndü.

ios 5' i yükleyerek deneyeceğim. beğenmezsem aynı yöntem ile 3.1.3 e dönerim diye umut ediyorum.

arkadaşım,bende yaptıklarının aynısını yaptım ve hata iletisi almadım.ama herşey bitti telefon açılacakken açılmıyor,kalıyor siyah ekranda.ve çıkartabilene aşk olsun.denemediğim hiçbir yöntem kalmadı.olmuyor olmuyor.

• 2 weeks later...