Jump to content

jalli break yaparken sorun var yardim

Rate this topic

Recommended Posts

Sorun şu; orada soruyor 3GS'in yeni boot mu eski boot mu?

3GS'nin yeni(new) boot mu eski(old) boot mu olduğunu bilmiyorsan daha önceden aşağıdaki konuyu paylaşmıştım, belirleyebilirsin dostum;

http://www.iphoneyardim.net/jailbreak_amp_unlock/23611-iphone_3gslerde_bootrom_belirleme_new_boot-old_boot.html

Eğer cihazın yeni boot'sa oradan "Ja" seçeneğini seçeceksin.

Aşağıdaki konudaki yöntemlerden biriyle cihazınızın bootrom unu belirleyin eğer yeni bootrom sa "Ja" diyip devam edeceksiniz ancak eski bootrom sa "Nee" diyip devam edeceksiniz.

Bizim mesajlar pisti oldu :)

Tapatalk kullanılarak iPhone'umdan gönderildi.

iphone 4 3g hollandada aldim hollandada yasiyorum hayla .d daha cok bilgi isterseniz soyleyin ama nerde yaziyor o bilgiler onu da soyleyin .d

4.3.2 bu arada .d

Öncelikle siz büyük ihtimal ismi iPhone2,1.... şeklinde olan bir fw indirdiniz ancak bu dosya iPhone 3Gs e aittir. Zaten bu ilk mesajdaki hatada bundan dolayı olur. iPhone 4 orjinal 4.3.2 sürümü ( http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-0662.20110414.byQ84/iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw ) size lazım olan. Parantez içindeki linkten indirebilirsiniz. Bu redsn0w un sizden istediği dosya.

Öncelikle siz büyük ihtimal ismi iPhone2,1.... şeklinde olan bir fw indirdiniz ancak bu dosya iPhone 3Gs e aittir. Zaten bu ilk mesajdaki hatada bundan dolayı olur. iPhone 4 orjinal 4.3.2 sürümü ( http://appldnld.apple.com/iPhone4/041-0662.20110414.byQ84/iPhone3,1_4.3.2_8H7_Restore.ipsw ) size lazım olan. Parantez içindeki linkten indirebilirsiniz. Bu redsn0w un sizden istediği dosya.

evet indirdigim dosyanin ismi bu

iPhone2,1_4.3.2_8H7_Restore

evet indirdigim dosyanin ismi bu

iPhone2,1_4.3.2_8H7_Restore

Dediğim gibi cihazınız 4.3.2 de ise parantez içinde verdiğim dosyayı redns0w a gösterdiğinizde ilk aşamada sorun ortadan kalkacaktır.

bide ben daha once restore yaptimmi hatirlamiyorum yaparsam 4.3.3 update istiyor onuda yaparsam hangisi yuklicem

Cihazınızı sıfırla ihtiyacı yada 4.3.3 geçirme ihtiyacını duymuyorsanız direk 4.3.2 jb yapabilirsiniz. Ancak tabi 4.3.3 e güncellerseniz parantez içinde verdiğim linkteki dosya değil 4.3.3 e ait dosya ve redsn0wun son sürümü gerekir.

yok gerek duymuyorum 4.3.3 e bu iyi indiricem ins olur da kurtulurum artik olmazsa telefonu geri vericem aldigim yere

Cihazı beğendiyseniz geri vermenize gerek yok ilk başta hepimize anlamadığımız kısımlar oldu anca bunlar yapa yapa kurcalaya kurcalaya öğrenilen şeyler genelde (en azından bende böyle oldu :D )

birde .d jalli break yapinca dfu dan kaldirayimm hayla telefon dfu da duruyor

Cihazı dfu mode aldınız ve bekliyorsanız bence şu an bir işiniz yoksa gerek yok zaten bir daha denerken gene almanızı isteyecek DFU ya .

son bir soru telefonuma yukledim ne gibi programlar yuklemem gerek ve ne dir nasil kullanilir hic bilmiyorum onunla ilgili konular varmi ?

Uygulama Tanıtım kısmını inceleyebilirsiz başka yerlerde de konular mevcut cydia porgramları var jb li cihazlar için yani genel olarak kişiden kişiye zevkler değişeceği için programları siz seçin gerek olursa yada anlamadığınız bir yer olursa biz o konuda yardımcı oluruz :D .