Jump to content

Vınn internetini iphone da kullanma ?

Rate this topic

Recommended Posts

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum forumda yeniyim yanlış yerdeyse de kusurum affola.

Bir sorum olacaktı sizlere

Şimdi benim bilgisayarımda Vınn var.

ve ben bu interneti wireless ile dağıtıp telefonumdan (iphone ve nokia e72) girmek istiyorum.

Böyle birşey mümkün mü?

Bağlantı köprüleme falan gibi işlemlerle bu mümkün mü, ya da başka yollarla ?

(win7 kullanıcısıyım)

Hasan Abi'mizin açıklamasını ben yapayım:

Vınn modemdeki kartı iphone'a tak.

Cydia'dan mywi programını yükle ve iphone'dan dagit interneti

Bilgisayardan dağıtmayı bilgisayar basında olmadığım için anlatamıyorum.

Tapatalk'ı üretenler sağolsun

Vista ya da w7 kullaniyorsaniz bu yazilanlarin hic birine gerek yok dostum ayrica kendi hattin da acik kalir yani vinn daki sim karti cikarmadan da interneti paylastirabilirsin. Denetim madasi-ag ve internet- gecici ag olustur-ekle de ag adi ve sifre olustur daha sonra interneti wifi ye cevir ben de oyle kullaniyorum

Vista ya da w7 kullaniyorsaniz bu yazilanlarin hic birine gerek yok dostum ayrica kendi hattin da acik kalir yani vinn daki sim karti cikarmadan da interneti paylastirabilirsin. Denetim madasi-ag ve internet- gecici ag olustur-ekle de ag adi ve sifre olustur daha sonra interneti wifi ye cevir ben de oyle kullaniyorum

dediğinizi yaptım ama nokiae72 den ağa bağlanırken öellik desteklenmiyor diyor. neden olabilir ki

Ben syyx arkadaşımın söylediği özelliği çoktandır kullanıyordum zaten ama orda hassas konular var aydınlatmak isterim Windows7 de ve Vista da geçici ağ oluşturduğunda bir sefer bağlanıyor sonraki bağlanmalarda sıkıntı çıkarabiliyor ki herkez bundan dert yanıyordur ben bu sıkıntıları çözdüm özetleyerek anlatayım takıldığınız yer olursa gene sorarsınız bana..

Ağ Paylaşım merkezi/Kablosuz Ağ Ayarları/Ekle/Geçici Ağ Oluştur/ Buraya ağ adı yazın Güvenlip WEP kalsın ve bir şifre yazın mesela 1234567890 bu ağı kaydet diyin. Kaydettiğiniz ağ /Ağ Paylaşım merkezi/Kablosuz Ağ Ayarları altına geldi burdayken bağdaştırıcı özelliklerine girip İnternet protokolü sürüm 4 ( TCP/IPv4) e çift tıklayıp ip adresine 192.168.2.100 - Alt ağ maskesi 255.255.255.0 - varsayılan ağ geçidi 192.168.2.1 - Tercih edilen DNS sunucusu 192.168.2.1 yazıyoruz ve tamam diyoruz.

VıNN ın kullandığı bağlanma programı bilgisayarımızda kurulu olsun ama onu kullanmayacağız çünkü onda paylaşma seçeceği yok.

Ağ paylaşım merkezi/Yeni bir ağ bağlantısı veya ağ kurun/internete bağlan/Çevirmeli/Çevirmeli Telefon *99# yazın Bağlantı Adına Turkcell yazın Diğer kişilerin bu bağlantıya bağlanmasına izin veri tikleyin oluştur diyin... Tamamdır Şimdi VıNN bağlantısını şimdi ki ayarladığınız bağlantıdan bağlanın.. Bir ip ucu VıNN da şifre varsa iptal edin..

Şimdi telefondan wifi açıyoruz ve tanımladığımız ağı buluyor bağlanmadan önce buna ip adresi atamamız lazım bulunan bağlantının yanında mavi küçük bir ok var ona basıp çıkan ekrandan Statik bölümüne tıklıyoruz ve ip adresine 192.168.2.101 - Alt ağ maskesi 255.255.255.0 Yönetici 192.168.2.100 - DNS 192.168.2.100 yazıyoruz ve şimdi bağlana biliriz

Şimdi telefondan wifi açıyoruz ve tanımladığımız ağı buluyor bağlanmadan önce buna ip adresi atamamız lazım bulunan bağlantının yanında mavi küçük bir ok var ona basıp çıkan ekrandan Statik bölümüne tıklıyoruz ve ip adresine 192.168.2.101 - Alt ağ maskesi 255.255.255.0 Yönetici 192.168.2.100 - DNS 192.168.2.100 yazıyoruz ve şimdi bağlana biliriz

kısmını nokia da beceremedim yarın iphoneum gelicek onda da deneyeceğim teşekkürler bilgiler için.