Jump to content

iOS5 - Twitter - Tweet Atmak Artık Daha Kolay

Rate this topic

Anchen

Recommended Posts

u615h.png

icJD9s.png

iOS 5 ile gelen Twitter entegrasyonu ile artık iPhone, iPod Touch ve iPad den tweet atmak daha da kolay. Ayarlardan bir kez login olun ve ardından Safari, Resimler, Camera, Youtube yada Harita uygulamasından tweet atın. Bir arkadaşınızdan mı bahset etmek isityorsunuz ya da bir arkadaşınıza cevap mı vermek istiyorsunuz? Siz sadece adını yazmaya başlayın iOS kalanını halleder. Hangi uygulamadayken olursa olsun tweetinize konumunuzu ekleyebilirsiniz.

iddy1Y.png

icZ1xi.png

iddOb6.png

Edited by Anchen

iIMVm.png

Nasıl Kuracağız ?

1.adım : Öncelikle telefonumuzda Ayarlar uygulamasını açıyoruz ve Twitter seçeneğini buluyoruz.

iddUFW.png

2.adım : "Twitter" seçeneğine giriyoruz ve üstteki "Install Now" butonuna basıyoruz.

iNhD4.png

3.adım : Ve cihaz ana ekrana dönüp Twitter uygulamasını kurmaya başlıyor. Bu sırada tabi ki Apple ID mizi soruyor.

iddlVu.png

4.adım : Şimdi kurulum bitince ayarlardaki yere geri döndüğümüzde "Username" ve "Password" kısımlarının açılmış olduğunu göreceğiz. Bu kısımlara twitter bilgilerimizi yazıp "Sign In" olacağız.

iMXcY.png

Nasıl Tweet Atabilirim ?

1.adım : Fotoğraflardan biriyle kısaca bir örnek göstereceğim her uygulamayı malesef tek tek veremem. Öncelikle "Fotoğraflar" uygulamasını açıp bir tane resim seçiyoruz. Ve sol alt köşedeki butona basıyoruz.

icZAjY.png

2.adım : Açılan seçeneklerden "Tweet" i seçiyoruz ve yeni özelliklerden biri karşınızda :D .

icZ5TM.png

3.adım : Eğer konumunuzu eklemek isterseniz sol alttaki konum işaretine dokununuz. Zaten sağ altta kalan karakter sayısını göstermektedir. Mesajınızı yazdıktan sonra send demeniz yeterli.

icZvtk.png

Edited by Anchen