Jump to content

06.15.00 Basebandının bir çözümü yokmu hala ?

Rate this topic

Recommended Posts

Arkadaşlar bildiğiniz gibi 06.15.00 basebandına geçenler GPS kullanamıyor.

5.8 üstündeki bootloader lerin bir çözümü yokmu hala yada bir gelişme yokmu ?

:( Nevigasyonu kullanalım artık

Bakıyorum hocam yazacağım birazdan

sherif_hashim'in yaptığı bootloader gözetmeden 06.15.00 bb dosyalarını silerek 05.13.04 veya altı bb'li Custom FW (3G için 4.0.1 hazırlayarak) çözüm bulmuş yanlız denildiğine göre de eğer bu iPad BB dosyaları silinirse cihazı kullanamama gibi bir ifade var çok riskli olduğundan. Yani hocam GPS derken tamamen GSM'den olabilirsin yeni BB yüklemeni telefon kabul etmezse. Ama yani bu adam sonuçta çok ünlü bir hack developer. Birşeyler yapmış ama tam olarak bu hacki nasıl yapmış belli değil veya ben göremedim. Bu riski alacaksan sen bilirsin tabii.

Edit: Aynı sitede şu linki de incelersen neredeyse $120 masrafla aynı işi yapabilabileceği söyleniyor şu reklamda;

Baseband Chip Replacement Service | BeijingiPhoneRepair.com

Bir de hocam sherif şunu demiş;

Successfully erased the 6.15 BB files Twitpic - Share photos and videos on Twitter , should accept new BB flash files now, or at least i thought so :)

6.15BB dosyalarını başarıyla silindi. Yeni BBflash dosyalarını şu an kabul etmeli veya en azından ben öyle düşünüyorum.

Daha net bilgi olsaydı aslında birşeyler diyebilirdim ama dediğim gibi riskli bir olay bu, sonucu meçhul.

Edited by engineer79

Çok tesekkurederim

Aslında geri dönüşü olsa bu riski göze alırım ama iPad bb dosyalarını silince geri yukleyemiyoruz anladığım kadarıyla

Sevindirici olan şey çalısmaların devam etmesi gelişmelerin olmasi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çok tesekkurederim

Aslında geri dönüşü olsa bu riski göze alırım ama iPad bb dosyalarını silince geri yukleyemiyoruz anladığım kadarıyla

Sevindirici olan şey çalısmaların devam etmesi gelişmelerin olmasi :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet, risk zaten iPad bb ye geri donulebilseydi olmazdı ki bu hackle dönulemiyor. Olumle yasam arasında bir çizgi gibi %50 sansin var, ya hep ya hiç. İllaki buna da birisi bir çözüm bulacaktır tahminince.

Tapatalk kullanılarak iPhone'umdan gönderildi.