Jump to content

iOS5 - Notification Center - Bütün Uyarılarınız Tek Bir Yerde

Rate this topic

Anchen

Recommended Posts

u615h.png

icJD9s.png

iOS cihazınızda her türlü bildirim size iletilmektedir : yeni bir e-mail, mesaj, arkadaşlık isteği ve daha fazlası. Notification Center ile bunların hepsini bir yerden takip edebilirsiniz. Notification Center ı açmak için sadece herhangi bir yerdeyken ekranın üstünden aşağıya doğru kaydırın. Ve görmek istediğiniz bildirimi seçin. Notification Center ile bir hisse senedinin durumunu ve şimdiki hava durumunu görün. Yeni bildirimler özelliği sizin o anda yaptığınız işi bölmeden ekranın üstünde gözükür. Notification Center hayatınızdaki "son dakika"(breaking news) larından haberdar olmanın en iyi yoludur.

i7nlo.png

i2OyI.png

i7ptw.png

Edited by Anchen

iICo6.png

Bildirimler Nasıl Ayarlanır ?

1.adım : Öncelikle Ayarlar uygulamasına giriyoruz ve Bildirimler kısmını seçiyoruz.

iban1w.png

2.adım : Ve işte karşımızda bildirimler özelliğinin ayarlandığı sayfa . Bu kısımları buraya yazarak açıklamadım gördüğünüz gibi resimler üzerinde açıklamalarda bulundum.

ibe7XE.png

ibdZRK.png

iZJ7E.png

ibeAbS.png

Notification Center'a Nasıl Ulaşacağım ?

1.adım : Telefonumuzda işe herhangi bir programda bir işlem yaparken yada resimdeki gibi ana menüdeyken sadece parmağımızı status bardan aşağıda doğru kaydırdığımızda Notification Center açılır.

iNfvw.png

iNbfg.png

LockScreen de Notificationler Nasıl Gözüküyor ?

iI8ou.PNG

Edited by Anchen

Paylasim icinn de ben tesekkur ederim :)

From iPhone Tapatalk....

Rica ederim :)

Teşekkürler bilgiler için, farkındamısınız ios 5 resmen cydia daki programlara benziyor lock info gibi. İleride dahada geliştirirler herhalde(cydiaya)nedersiniz?acep

Bence de bu biraz LockInfo dan türeme gibi geldi bana :D

Notification Center da birçok uygulama lockscreen için kapalı gözüküyor. Bildirim menüsüne girip kapalı olanları tek tek açmalısınız, lockscreen'de artık gözükecektir bildirimler. Diğer türlü lockscreen de gözükmez.

Ayrıca, telefonu kullanırken gelen bildirimler yukarıda bar şeklinde gözüküyor. daha sonra telefonu kilitlediğizde kilit ekranında gözükmüyor. sadece springboard ekranında gözüküyor.haberiniz olsun. Sadece telefon kilitliyken gelen bildirimler kilit ekranında gözüküyor.

Notification Center da birçok uygulama lockscreen için kapalı gözüküyor. Bildirim menüsüne girip kapalı olanları tek tek açmalısınız, lockscreen'de artık gözükecektir bildirimler. Diğer türlü lockscreen de gözükmez.

Ayrıca, telefonu kullanırken gelen bildirimler yukarıda bar şeklinde gözüküyor. daha sonra telefonu kilitlediğizde kilit ekranında gözükmüyor. sadece springboard ekranında gözüküyor.haberiniz olsun. Sadece telefon kilitliyken gelen bildirimler kilit ekranında gözüküyor.

Çok teşekkürler hocam yarın gelince okuldan bu olayları da konuya ekleyeceğim :) böyle eklenebilecek seyleri gordugunuzde bana bildirirseniz çok sevinirim.

iICo6.png

Bildirimler Nasıl Ayarlanır ?

1.adım : Öncelikle Ayarlar uygulamasına giriyoruz ve Bildirimler kısmını seçiyoruz.

iban1w.png

2.adım : Ve işte karşımızda bildirimler özelliğinin ayarlandığı sayfa . Bu kısımları buraya yazarak açıklamadım gördüğünüz gibi resimler üzerinde açıklamalarda bulundum.

ibe7XE.png

ibdZRK.png

iZJ7E.png

ibeAbS.png

Kısmı konuya eklenmiştir. :)